Wątek zamknięty
[#1] SWOS prośba o wersję dyskietkową
Witam, mam prośbę, czy może ktoś mi nagrać na dyskietki admigowe ( mogę je podesłać ) SWOS 96/97 albo jakąś inną wersję. PLIZZ !

[#2] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@satana, post #1

A mówią Ci coś takie słowa jak oryginał, piractwo, licencja, prawa autorskie?

[#3] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #2

:)))))))))))))))))))))))))))))

szukaj na allegro czasem mozesz sprawna dyskietke z gra znalezc..



Gumboy daj czlowiekowi namiar gdzie moze kupic orginal a nie go opieprzasz ;) ?? wogole da sie kupic gre orginalna na amige gdziekolwiek w sklepie ????



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 14:15:32
[#4] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@HOŁDYS, post #3

HOŁDYS napisał(a):

> Gumboy daj czlowiekowi namiar gdzie moze kupic orginal a nie go
> opieprzasz ;) ??

Uważasz, że nie powinno się zwracać uwagi na legalność procederu, tylko podawać alternatywy?

> wogole da sie kupic gre orginalna na amige gdziekolwiek w sklepie ????

Da się jakieś używki zdobyć. W sklepie ciężko.

[#5] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #4

GumBoy napisał:
Uważasz, że nie powinno się zwracać uwagi na legalność procederu, tylko podawać alternatywy?

Nie zaszkodziłoby, gdybyś raz na jakiś czas napisał coś mądrego zamiast przyczepiać się do każdej wypowiedzi użytkownika tego forum. Jeśli o tym nie wiesz to Team17 jakiś czas temu udostępnili wszystkie swoje amigowe produkcje do nieodpłatnego pobierania z sieci (IPF, ADF, ISO).



Ostatnia modyfikacja: 19.03.2009 20:48:40
[#6] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #2

Sorki, ale jakoś w sklepach nie ma tej gry jakoś tak od 12 lat :), ogólnie to jeden z kolegów z forum już mi pomógł, ale dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdr

[#7] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@HOŁDYS, post #3

Spoko już pomoc nadeszła. Super forum ! Amigę mam od 1991 roku i pamiętam te czasy jak normalnie wszystko było legalne na sklepowych półkach. np. Lotus

[#8] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@galu, post #5

galu napisał(a):

> Nie zaszkodziłoby, gdybyś raz na jakiś czas napisał coś mądrego

Uważasz, że zwracanie uwagi na próbę pirackiego procederu nie jest mądre?

[#9] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@satana, post #7

W 91 roku to legalnie można było na półkach sklepowych oferować piraty.

[#10] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #9

Wiem, wiem, wiem, przepraszam, ale no wiesz !!! zgadzam się z Tobą. Ale chciałbym pograć w Swos-a.

[#11] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #8

Czego nie zrozumiałeś w tym zdaniu: "Jeśli o tym nie wiesz to Team17 jakiś czas temu udostępnili wszystkie swoje amigowe produkcje do nieodpłatnego pobierania z sieci (IPF, ADF, ISO)." ?
[#12] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #8

Oczywiście po chwili zastanowienia zwracam honor - chyba nie muszę tłumaczyć...
Pozdrawiam.
[#13] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #8

Chyba nie chodzi o to ze osoba ktora zadaje takie pytania jest tepa i glupia. Zwyczajnie, najczesciej wynika to z niewiedzy. A jak wiadomo wiedza nie jest miara madrosci.

[#14] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@Koyot1222, post #13

Koyot1222 napisał(a):

> Chyba nie chodzi o to ze osoba ktora zadaje takie pytania jest
> tepa i glupia.

A gdzie napisałem, że w tym wypadku osoba zadająca pytanie jest głupia? Wskaż mi proszę.

> Zwyczajnie, najczesciej wynika to z niewiedzy. A jak wiadomo wiedza nie jest miara madrosci.


Jeśli ktoś jest na tyle rozgarnięty, żeby trafić na PPA i założyć konto, to na pewno znana mu jest kwestia ochrony praw autorskich.

[#15] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@satana, post #10

satana napisał(a):

> Wiem, wiem, wiem, przepraszam, ale no wiesz !!! zgadzam się z
> Tobą. Ale chciałbym pograć w Swos-a.

Ja to doskonale rozumiem, ale jak odpowiednio zagooglasz, to znajdziesz sobie SWOSa bez problemu i bez mieszania PPA jako pośrednika do nielegalnego (jakby nie patrzeć) procederu.

Inaczej zaraz jakaś płaczka na eXecu założy na ich forum temat "Na PPA wymieniają się piratami".

[#16] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #14

Napisales "zwracanie uwagi na próbę pirackiego procederu nie jest mądre?"
Czyli znajomosc tematu piractwa jest oznaka madrosci, nieznajomosc wnioskowalem ze glupoty.

znana mu jest kwestia ochrony praw autorskich.
Pewnie tak, ale nie znany jest mu status PPA w tej sprawie. Postuje na jeszcze innych forach zwiazanych ze starym oprogramowaniem, zdarza sie czesto ze wiekszosc osob poszukujacych "romow" "obrazow" itp, dowiaduje sie o restrykcjach z tym zwiazanych dopiero z takiego forum.



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2009 08:23:55
[#17] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@Koyot1222, post #16

Koyot1222 napisał(a):

> Napisales "zwracanie uwagi na próbę pirackiego procederu nie
> jest mądre?"

> Czyli znajomosc tematu piractwa jest oznaka madrosci,
> nieznajomosc wnioskowalem ze glupoty.

Źle wnioskowałeś.

> znana mu jest kwestia ochrony praw autorskich.
> Pewnie tak, ale nie znany jest mu status PPA w tej sprawie.

W regulaminie forum jest to napisane z tego co pamiętam.
Zanim się na jakimś forum zacznie pisać, powinno się ów regulamin przeczytać.

> Postuje na jeszcze innych forach zwiazanych ze starym
> oprogramowaniem, zdarza sie czesto ze wiekszosc osob
> poszukujacych "romow" "obrazow" itp, dowiaduje sie o
> restrykcjach z tym zwiazanych dopiero z takiego forum.

Może i często. Ale ktoś kto w komputerach siedzi od co najmniej 91 (wtedy posiadał Amigę) takie rzeczy wie. Poza tym, wracając do sedna sprawy, przeczytaj mojego posta. Nigdzie nie założyłem, że o ochronie praw wie, jak i nie zakładałem, że nie wie. Wręcz przeciwnie. Chciałem się dowiedzieć, czy kwestia legalności jest mu znana. Co w tym złego?



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2009 08:54:48
[#18] Re: SWOS prośba o wersję dyskietkową

@GumBoy, post #17

Dobrze, kończymy dyskusję, bo i tak do niczego nie prowadzi. O tych rzeczach już tutaj wiele razy było dyskutowane. Do Rzeźni nie przenoszę.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem