[#1] Robbo
Witam,

Czy komuś udało się uruchomić Robbo, niewydanej gry przez pana Sławomira Magudę ?

Mam też pytanie, na jakiej zasadzie są udostępnione źródła do tej gry i do pozostałych ( Cave, Solo Flight ) ? Można w dowolny sposób modyfikować i wykorzystywać we własnych projektach ( czy to jest public domain ) ?


Pozdrawiam

[#2] Re: Robbo

@asman, post #1

Nie. Albo Guru (przy uruchamianiu spod Workbencha), albo sieczka na ekranie (bez startup-sequence), albo też, gdy uruchamiam C/5 coś takiego:
http://www.apc74.ppa.pl/PPA/Robbo.jpg

[#3] Re: Robbo

@APC74, post #2

:D Wygląda na to, że w katalogu C pod nazwą 5 nie jest gra tylko asembler MasterSeka. W każdym razie dzięki za sprawdzenie.



Ostatnia modyfikacja: 23.03.2009 14:02:02
[#4] Re: Robbo

@asman, post #1

sa dwa pliki o nazwie 5 w C i SYS.
W C to Masterseka. W SYS jest wlasciwy plik.



Ostatnia modyfikacja: 23.03.2009 23:32:57
[#5] Re: Robbo

@asman, post #1

Gierka dziala,
Ustawienia emulatora musza byc na standardowa A1200 (tylko 2MBchip)
Nalezy tez zmienic nazwe pliku w C:5 na inna.
[#6] Re: Robbo

@Norbert, post #5

Pamiętam, że Pan Maguda wspominał mi o tym kiedy go pytałem - komputer nie może mieć fastu, tylko chip, ewentualnie trzeba coś w tym kierunku kombinować (wyłączanie fastu itp.)

Co do kodów źródłowych to sam nie pamiętam, Pan Maguda dziwił się, że ktokolwiek chciałby te źródła i pewnym momencie padła wypowiedź "możecie z tym robić co wam się podoba" jednak sam już nie pamiętam w jakim kontekscie... Asman - podeślę Ci kontakt do Pana Sławka na priv.

[#7] Re: Robbo

@Norbert, post #5

Witam

Dzięki bardzo.

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 24.03.2009 10:21:37
[#8] Re: Robbo

@Logan, post #6

Witam

Super. Wielkie dzięki. Wysłałem mejla do pana Sławomira Magudy. I otrzymałem odpowiedź, cytuje

> Mam pytanie na jakiej zasadzie źródła/dane są dostępne, czy są
public domain.

Na zasadzie CAŁKOWICIE wolnej - można z nimi robić co się chce i nie
wymagam aby ktoś korzystając z moich źródeł musiał wspominać że
pochodzą
ode mnie czy tez pytać mnie o zgodę.

Jak się komuś coś przyda - proszę bardzo korzystać.



Ostatnia modyfikacja: 24.03.2009 10:34:43



Ostatnia modyfikacja: 24.03.2009 11:08:55
[#9] Re: Robbo

@asman, post #8

Świetnie. Dzięki również za dokończenie sprawy, sam zapomniałem o to zapytać przy okazji wywiadu. Tak kiedy przypomniałeś o tych źródłach odpaliłem Robbo, Cave oraz Solo Flight - kurcze świetna robota i szkoda żeby się zmarnowała.... może ktoś to "pociągnie" ??

[#10] Re: Robbo

@Logan, post #9

Ja to nie chcę obiecywać, tyle mam naobiecywane a tak wiele do zrobienia a czasu nie za wiele.
W źródłach Robbo grzebałem bo ta gra nie chciała na mojej maszynie odpalić się. W końcu zrobiłem szybkiego patcha ( co za determinacja :) ) do WHDLoad i gra się odpaliła.

Pozdrawiam

[#11] Re: Robbo

@asman, post #1

znalazlem cos takiego:
http://www.lkavalon.com/lka/Galerie/robbo/robbo1.jpg
http://www.lkavalon.com/lka/index.php3?dzial=prod&id=10

[#12] Re: Robbo

@Koyot1222, post #11

Te screeny są z tej wersji na PC?
[#13] Re: Robbo

@BULI, post #12

tak, koszmarstwo no nie?

[#14] Re: Robbo

@Koyot1222, post #11

Jeśli jesteśmy przy temacie różnych wersji robbo, to jest jeszcze The Adventures of Robbo. http://www.mobygames.com/game/dos/adventures-of-robbo/screenshots.

[#15] Re: Robbo

@asman, post #14

No ta wersja wyglada juz lepiej.

[#16] Re: Robbo

@Logan, post #9

Witam,

Zapomniałem dodać, że pytałem się autora o źródła do Atlantydy, niestety zaginęły.


Pozdrawiam

[#17] Re: Robbo

@asman, post #16

Zaginęły źródła Atlantydy powiadasz. Zapewne jest to sprawka tych wrednych atlantów. Goście mają fioła na punkcie ukrywania wszystkiego, co się z nimi wiąże. To chyba jakaś mania prześladowcza jest. ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem