[#1] Sample do gry
Jest taka sprawa - mam kilkaset sampli, którym przydałoby się wyrównanie poziomów głośności, czy jak to się nazywa - chodzi o to, żeby sample brzmiały z tą samą głośnością a nie jedne cicho a inne głośno...
Jak i czym to zrobić automatycznie? Ręczna obróbka jest ponad moje siły. :(

[#2] Re: Sample do gry

@APC74, post #1

Sample do gry? A można wiedzieć do jakiej? Robisz/robicie jakąś? Jaką? :)

[#3] Re: Sample do gry

@APC74, post #1

chyba najprosciej bylo by przekonwertowac je na wavey i wyrownac glosnosc automatycznie jakims kombajnem z taka opcja, po czym znow zsamplowac.

[#4] Re: Sample do gry

@APC74, post #1

Uzyj Normalize.
http://www.ppa.pl/artykul-Normalize-2_37_656.html
[#5] Re: Sample do gry

@Andrzej Drozd, post #4

@MDW
Tak robimy tą grę już jakieś 3 lata (chyba). Dokładnie to nie wiem, bo dołączyłem do teamu gdy gra była już mocno zaawansowana (w maju 2007). Gra ma od jakiegoś czasu stronę www, gzie można się więcej o niej dowiedzieć i ściągnąć kolejne wersje beta...

@Koyot1222
Tyle to ja wiem :) Próbowałem użyć do tego WinAMPa (ma gainy itd. do wyrównywania dźwięku), ale łajza ignoruje krótkie sample i z 800 sampli robi się raptem ok. 300...

@Andrzej Drozd
Yeah! Tego mi było trzeba! Dzięki wielkie Andrzej. :D OK

[#6] Re: Sample do gry

@APC74, post #5

ja uzywam Aimp a, ma sporo fajnych rzeczy, ladnie radzi sobie z modami i ma wbudowany fajny konwerter.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem