[#1] Prowadzenie drużyny w SWOS
Czy ktoś z Was wie, co należy zrobić prowadząc dowolną drużynę w SWOS jako manager i zarazem gracz, aby zawodnicy byli coraz więcej warci na rynku piłkarskim? Samo wstawienie ich do pierwszego składu powoduje nadanie im bardzo małej wartości. Chodzi mi głównie (choć nie tylko) o zawodników, którzy przybywają do klubu na okres próbny itp. Czy po prostu należy uzbroić się w cierpliwość?
[#2] Re: Prowadzenie drużyny w SWOS

@Dawi, post #1

Strzelać dużo bramek, często robić zmiany na takich zawodników, dla bramkarzy też liczy się skuteczność. To nie jest jednak proces, który wydarza się z meczu na mecz. Pamiętam, że jak miałem kiedyś cracka, to te wartości zamiast rosnąć, malały.

[#3] Re: Prowadzenie drużyny w SWOS

@mailman, post #2

Tylko tu jednak pojawia się pewien problem. Wstawiając takiego zawodnika na znaczącą pozycję (mam na myśli taką, na której zawodnik bardzo często bierze udział w przeprowadzanej przeze mnie akcji) jest to równoznaczne z udręką... Taki zawodnik ma takie parametry, że biega, jakby miał przywiązane z 10 cegieł, zdaje się za bardzo nie potrafi dobrze podać, zebrać się do odbioru podania, a co do strzału... ma problem nawet z wykonaniem rzutu karnego. O ile gdybym prowadził jakąś podrzędną drużynę, to nie robi to może wielkiej różnicy, bo wszyscy piłkarze są tacy sobie, o tyle grając np. czołowym angielskim klubem taki zawodnik wygląda komicznie na boisku.

Czyli co, pozostaje mi albo się nim męczyć albo nie podnosić jego wartości? Ciekawe, kiedy mnie wywalą z klubu (o ile w ogóle jest to możliwe w tej grze). Tytuły zdobywam często, jednak co do budżetu... jestem chyba z 12 milionów funtów w plecy, jak nie lepiej... :)
[#4] Re: Prowadzenie drużyny w SWOS

@Dawi, post #3

Bo jeszcze liczy się jakiego zawodnika wstawisz. Popatrz jakie oni mają ceny. Jeżeli Twój skrzydłowy wart jest 2 miliony, a wstawiasz jakiegoś patałacha na próbę o wartości 100 tysięcy, to chyba nie powinno dziwić, że ciężej mu się biega.

[#5] Re: Prowadzenie drużyny w SWOS

@mailman, post #4

A to to mnie nie dziwi, tylko zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, żeby go w miarę szybko i bezboleśnie "odpatałaszyć". :)
[#6] Re: Prowadzenie drużyny w SWOS

@Dawi, post #5

Edytorem SWOSED. Gracze chyba się nie rozwijają jeśli chodzi o parametry.
[#7] Re: Prowadzenie drużyny w SWOS

@MisOr, post #6

Dokladnie. Umiejetnosci stoja w miejscu, wzrasta tylko cena. Kiedys wyszkolilem takiego kolezke, ktory przyszedl na probe. Zamiast TRIAL od razu wskoczyla mu cena na 50k funtow zamiast na 5 jak wszystkim. Walilem nim duzo bramek tak ze z czasem byl warty chyba 300k funtow, niestety ciagle byl arcybeznadziejny, chociaz trzymalem go prawie 2 sezony w pierwszym skladzie. Ogolnie z czasem ceny zawodnikow (nawet z pierwszego skladu) ktorzy nie strzelaja bramek maleja. Napastnicy byli u mnie warci np po 16-17M funtow, a obroncy i skrzydlowi ktorych kupowalem za 2-3M z czasem tanieli do ok 1M, podczas gdy ich umiejetnosci nie spadaly, dalej byli szybcy i pilka kleila im sie do nogi.

Szkoda ze nie mozna podejrzec statsow ktore posiadaja zawodnicy. Mysle ze to moznaby bardziej dopracowac. Wtedy nie kupowaloby sie zawodnikow w ciemno albo nie tracilo czasu na ogladanie meczow przeciwnika.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem