[#1] Poszukujemy dźwięków do nowej gry
Jak w temacie. Nasz team ma już grafika i programistę i skombinowaliśmy muzykę, ale brakuje nam dźwiękowca. Czy ktoś mógłby podać linki do jakichś stron (darmowych) z dźwiękami w formacie WAV lub 8SVX do wykorzystania w grach lub ma jakąś kolekcję sampli? Może wydana została jakaś płyta kompaktowa z dźwiękami? Jeśli tak to gdzie ją można kupić? Poszukujemy m.in:

- odgłosów nietoperza
- sampli odtwarzanych przy zbieraniu przedmiotów (kluczy, diamentów itp.)
- sampli odtwarzanych przy otwieraniu wrót, skrzyń itp.
- odgłosów chodzenia (kroki)
- odgłosów towarzyszących płonącej pochodni
- odgłosów walki wręcz na miecze

[#2] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Minniat, post #1

Akurat sprzedaję płytę z samplami i modułami http://allegro.pl/item671141688_cd_dzwieki_i_moduly_amiga.html . Nie wiem czy znajdziesz tam potrzebne dźwięki, nie mogę tego sprawdzić bo swoją Amigę już sprzedałem.

Zapraszam do licytacji ;)
[#3] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@wolfram, post #2

A Windowsa i Winampa/Deliplayera nie masz aby sprawdzić? A w ostateczności winuae?



Benedykt Dziubałtowski

[#4] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

Żadne odtwarzacz nie potrafi otworzyć tych plików, ale w sumie i tak te pliki są w innych formatach niż Minniat chce.
[#5] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@wolfram, post #4

Dzięki za ofertę - myślę, że wezmę udział w licytacji. A w jakich formatach są dźwięki i moduły na tej płycie? Nie IFF 8SVX?

[#6] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@wolfram, post #4

wolfram napisał(a):

> Żadne odtwarzacz nie potrafi otworzyć tych plików

Jakoś mi w to potwornie trudno uwierzyć, w dzisiejszych czasach trudno znaleźć plik który by nie szło odtworzyć ;)
Sprawdź choćby z tym playerem.

/me się zastanawia czy aby nie problem w tym że trzeba zmienić nazwy plików z mod.* na *.mod aby niektóre playery je widziały...



Ostatnia modyfikacja: 27.06.2009 15:46:21
[#7] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Minniat, post #5

Mogę Ci podesłać tzn. pobierzesz sobie ok.100Mb wav'ów...

* DRUMS
hihats, kick basses + snare drums, sticks ...
(incl. 808, 303, 606), NO patterns & loops

* EBM (Electronic Body Music)
industrial stuff, metal hits, strange machine noises :)

* FLANGED
looped synths with heavy flanger, usually not usable as melody
instrument

* FX
natural noises (water, wind), footsteps, crashing glass,
heartbeat, scratches, applause, doors ...

* GUITAR
bass + acoustic + distorted + overdriven guitars

* LOOPED = my favourite playground :)
cool looped synths, squares, sinus stuff

* PIANO
NO DISCRIPTION AVAILABLE - I'm STILL working hard on this

* SHORTKEY
(non looped) key hits, some acid & analogue synth stuff

* STRINGS
classic strings

* VOICE
choir, voices, spacy things

* WIND
flutes, trumpets, bassoon, oboe, sax, bottle, organs ...



Ostatnia modyfikacja: 27.06.2009 16:00:39
[#8] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Minniat, post #5

Moduły są w następujących formatach: PROTRACKER, FRED, FUTURE COMPOSER, OCTAMES, XPK.
A co do sampli, po nazwach folderów na płycie wnioskuję, że głównie są to dźwięki instrumentów (gitara, perkusja itp. )
[#9] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@wolfram, post #8

Kurde, no to nie wiem czy na swojej ami bym to odtworzył bo to tak egzotyczne formaty że hoho...

[#10] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Shoonay, post #9

On tylko reklamował swoją aukcje, a Ty tak go "męczysz"

[#11] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@wolfram, post #8

Płytka "Dźwięki i Moduły" jest przeznaczona dla Amigi więc jest w porządku, formaty utworów muzycznych które wymieniłeś są mi znane. Oprócz tego jestem pewien, że sample z tej płytki będą bezproblemowo odczytywane przez Amigę (mimo że są to pewnie tylko instrumenty, a nie efekty dźwiękowe na których mi zależy). Zatem jestem zainteresowany tą płytką i podejrzewam, że wezmę udział w licytacji.

[#12] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Deftronic/..., post #7

Jestem zainteresowany, szczególnie samplami FX. Będę bardzo wdzięczny jak mi to jakoś udostępnisz (skrzynka pocztowa nie wchodzi w rachubę, bo plik jest zbyt duży, może jakiś serwer hostingowy).

[#13] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Minniat, post #12

Posłałem już linka na email - po spakowaniu Lha plik zajmuje ok.64mb. Na zdrowie.

[#14] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Deftronic/..., post #13

Otrzymałem list i ściągnąłem archiwum. Serdeczne dzięki!

[#15] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Minniat, post #14

Drobiazg. OK

[#16] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@wolfram, post #8

Nie to żebym się czepiał, ale AFAIK XPK to typ kompresji, nie format...

Pozatym, chwila... chyba mam podobną płytkę. Jak ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na priva.

[#17] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Minniat, post #1

Całe tony darmowych sampli, świetnie otagowanych (opisanych) i z wygodną wyszukiwarką (wpisanie np. słowa "bat" dało 61 wyników, wśród których masz głosy nietoperzy, dźwięk skrzydeł i wieeele innych) znajdziesz tu:

http://www.freesound.org/

Jak już pisałem sample są darmowe, ale na odmianie licencji Creative Commons (przeczytaj dokładnie odnośnik do licencji, który znajduje się na głównej stronie). W tej licencji chodzi o to, żeby podać źródło pochodzenia sampli itd. Sampli można posłuchać bezpośrednio na stronie.

[#18] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Deftronic/..., post #15

Hej, moglbym tez poprosic o link? Zainteresowaly mnie dzwieki 'industrial'.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 22:57:48 przez grxmrx
[#19] Re: Poszukujemy dźwięków do nowej gry

@Lorak, post #18

Poszło.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem