[#1] w ktorym roku ??
Powstala pierwsza wypasiona gra na amige wykorzystujaca moc (biore pod uwage polowe lat 80 tych) , kolorowa szybka grafike , stereofoniczny dzwiek .. sample .. gra powinna uruchomic sie na Amidze 1000 512 KB

-wczoraj na swojej A1000 odpalilem rickdangerus i BuggyBoy :) skokowa animacja , piku piku jedno kanalowe ..ehhh potem na maszynie A500+ Soccer Kida ..

i stad moj watek

moja pierwsza pozycja co przychodzi mi na mysl

1988 (zrodla podaja tez 89) - Shadow Of The Beast

zrobiona przez dwoch mlodych 19 letnich scenowcow :) tak dla zabawy

moze cos wczesniej powstalo a o tym nie wiem >?>??

[#2] Re: w ktorym roku ??

@HOŁDYS, post #1

http://hol.abime.net/305

86 rok

[#3] Re: w ktorym roku ??

@rzookol, post #2

hmm Defender to kultowa gra (a szczegolnie na Commodore 64 !!!)
mi wersja CDTV (mowa animacje) przypadla mi do gustu..wersja dyskietkowa taka sobie ...ale co do roku 1986 masz racje byla wczesniej (choc na pewno nie tak zaawansowana jak SOTB)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem