[#31] Re: najlepszy joystick do Amigi

@klank, post #29

Wszystkie używane dżoje z epoki zakupione przeze mnie to rozklekotane badziewia. A było ich chyba kilkanaście w sumie. A w sensibla to i tak najprecyzyjniej się gra na klawiszach... Też miałem sentyment do sensibla na dżoju, ale po czasie musiałem przyznać wyższość klawiaturze.
1
[#32] Re: najlepszy joystick do Amigi

@mastaszek, post #31

Może to jakiś pomysł na biznes, albo chociaż na kieszonkowe - "serwis joysticków" ;)
[#33] Re: najlepszy joystick do Amigi

@mastaszek, post #31

A było ich chyba kilkanaście w sumie.

Ja mam już przynajmniej kilkadziesiąt i lubię grać tymi co miałem kiedyś, chociaż nie są najlepsze. Żaden jednak nie dorównuje nowoczesnym padom konsolowym.

Wszystkie używane dżoje z epoki zakupione przeze mnie to rozklekotane badziewia.

Ja mam nieużywane i też nie są idealne. Można podmieniać sprężynki, tunningować, ale po czasie stwierdzam, że pad/klawiatura wygodniejsza.

To trochę jak z kulkowymi myszkami. Przemineły Fajnie mieć, ale używać już niekoniecznie
2
[#34] Re: najlepszy joystick do Amigi

@snifferman, post #33

To u mnie odwrotnie. Do grania tylko dzojstik. Pad się nie nadaje.
3
[#35] Re: najlepszy joystick do Amigi

@dalton, post #30

Oczywiście. Czytałem apropo Mattów. Zdecydowanie osobiste preferencje;) Jeśli miał byś sprawnego w dobrym stanie QuickShota II Turbo QS-111 i chciał byś sprzedać, z chęcią kupią do SensibleOK
[#36] Re: najlepszy joystick do Amigi

@klank, post #35

Jednak mam SV-124, ale i tak nie na sprzedaż ;)
[#37] Re: najlepszy joystick do Amigi

@dalton, post #36

Kupić? Czy zrobić samemu?
1
[#38] Re: najlepszy joystick do Amigi

@dalton, post #36

SpokoOK
[#39] Re: najlepszy joystick do Amigi

@amikoksu, post #34

Boś za mało korzystał. I nie grał siedząc wygodnie na kanapieszeroki uśmiech
[#40] Re: najlepszy joystick do Amigi

@sq7bti, post #37

No Panie toż to po prostu szczyt ergonomii. szeroki uśmiech Ale jak ktoś zrobił to szacun za wysiłek .
[#41] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Robo, post #1

Dla mnie najlepszy Joystick to VG-125 pracujący na żyletkach. Od czasu gdy w latach 90-tych kupiłem dwie sztuki w Pewexie (były jakoś po 5$ za sztukę) mam je do dzisiaj, używam bardzo często i sprawują się znakomicie. Przetrwały niezliczoną ilość rozgrywek, niesamowite jak wytrzymały mają plastik. Od Decathlon na Atari (prawo-lewo prawo-lewo ...) poprzez bijatyki i wyścigówki na Amidze, aż po WinUAE z interfejsem RetroFun! dla rozrywki dzieciaków, działają i służą jakby miały w sobie tajemną moc ;)

Mimo, że używałem też bardzo długo takich joy'ów jak QuickShot Maverick QS-128F czy QuickJoy Megastar SV-135, to jednak VG-125 jest dla mnie konstrukcją bezkonkurencyjną, za prostotę i wytrzymałość pierwsze miejsce na podium.
[#42] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Merlin_PL, post #39

Siedząc wygodnie na kanapie najlepiej gra mi się na dzojstiku.
1
[#43] Re: najlepszy joystick do Amigi

@amikoksu, post #42

30 lat temu grałem na QuickShot 2 na microswitchach .Dobry Joy, dzisiaj jakby je ktoś sprzedawał nowe bym od razu kupil do Amigi 500 .Obecnie mam do niej joya f- my Matt .Ale to 2 kroki wstecz I taka alternatywa z braku czegoś normalnego . Jest bo jest .

Na PC grałem dużo sieciowo w il 2 fb , tutaj duży Joy Saitek Cyborg ze skrętną osią , gałka do rozglądania i 8 klawiszami do podporzadkowania , ale on do zręcznościówek na Amidze się nie nadaje ( za duży za ciężki i szkoda mi go zwyczajnie katować )

Od x czasu gram prawie wylacznie na PS 4 i Xbox na padach ( fps - y , Fifa , platformówki, Wiedzminy etc ) i się przyzwyczaiłem do nich , dlatego pad do A 500 mini dla mnie mógłby być gdyby nie to że nie jest do końca ergonomiczny i jest za mały na duże łapki i nie ma gałek ("problem z ruchem po skosie ) Ale da się nim grać. Dlatego chyba się skłonie ku temu wskazywanemu padowi Logitecha jeśli z A 500 mini się nie gryzie, a emulator Amigi skutecznie mi ostatnio eksploatację Amigi 500 ograniczył.

Wiem że Joy to siła przyzwyczajenia , ale dobry pad naprawdę jest dobry i mnie już nawet przeskakiwanie z jednego pada na drugi i trzeci nie przeszkadza i do joysticka w zręcznościówkach raczej nie wrócę.
[#44] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Merlin_PL, post #43

A ja polecę tradycyjnie JOYCART, które robi Larek. I do Amigi i każdego popularnego komputera w Polsce .
[#45] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Merlin_PL, post #43

Ja to rozumiem, kwestia przyzwyczajenia. Ja to muszę mieć fajer pod wskazującym a w drugiej grabie trzymać dzoja. Wszystko inne nie dla mnie. Dlatego chętnie kupię uni-joy jak już się pojawi w sprzedaży.
2
[#46] Re: najlepszy joystick do Amigi

@RetroBorsuk, post #44

A ja polecę tradycyjnie JOYCART, które robi Larek. I do Amigi i każdego popularnego komputera w Polsce .


Tylko te terminy. Zainteresowanie wyraziłem w grudniu zeszłego roku i do tej pory cisza.
[#47] Re: najlepszy joystick do Amigi

@sq7bti, post #37

Przecież to jakiś fake jest. Jak ten joy miałby się wychylać skoro otwór na shaft jest zrobiony na styk...?
[#48] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Madman, post #47

Przecież to jakiś fake jest. Jak ten joy miałby się wychylać skoro otwór na shaft jest zrobiony na styk...?


Bo ta gała służy tylko do trzymania całości i dociskania do podłoża a jedynym elementem ruchomym jest przycisk. Kontroler wyłącznie do gier w których trzeba w ten przycisk naparzać jak najszybciej. ;)

PS. Tak przy okazji, Konami do swoich starych gier sportowych wypuszczało kontrolery składając się tylko z dwóch przycisków.

https://www.msx.org/wiki/Konami_JE-502
[#49] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Robo, post #1

Bawiłem się ostatnio Competition Pro USB w połączeniu z interfejsem Tom R2. Wszystko fajnie, wszystkie fire są wykrywane, tyle, że fire A i B to były te po prawej stronie joya.
Jako praworęczny, musiałem przelutować 4 kabelki by zamienić stronę prawą z lewą. Wygodnie gra się w Gianę skok na małym trójkątnym przycisku i główny fire na dużym okrągłym
[#50] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Madman, post #47

Bez obaw. Dzięki konstrukcji manipulatora (umieszczenie punktu obrotu bardzo blisko płaszczyzny, do której jest przykręcony) potrzeba ledwo milimetra luzu wokoło drążka.
[#51] Re: najlepszy joystick do Amigi

@Robo, post #1

Mój najbardziej wytrzymały joystick to był, o ile pamiętam, VG-125. Miałem go przez lata. Katowany na początku na Atari, a później już na Amidze. Ile lat przeżył, nie pamiętam, ale kilkanaście na pewno.
Aktualnie korzystam z Pythona. Gumkowego, bo nie cierpię "klikających" joysticków. Z kompletem zapasowych gumek ;).

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 19:50:26 przez Drakon
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem