[#1] Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!
Witam! :)
Piszę do Was z ogromną prośbą, jeśli tylko ktoś z Was kojarzy taką grę jaką zaraz opiszę błagam - podajcie mi jej tytuł! :) Albo jakikolwiek namiar na tą gierkę... Przypominałam sobie ostatnio w jakie gierki grałam przed laty na Amidze i za diabli nie mogę sobie przypomnieć cóż to było... A więc:
Tytuł (wydaje mi się), że podobny do WOLF, ale nie jestem pewna... w każdym razie też łaziło się po korytarzach (z tym, że kojarzę je raczej szare, ale nie zupełnie była to gra czarno-biała, kolory raczej też były...) - chyba widać było tylko broń. Otwierało się jakieś kraty, albo bramy... latały różne "stwory", w sumie to nawet nie pamiętam co to było czy ludzie, czy nie? Kojarzę, że latała taka biała kula, na którą mówiłam duch. :) I chowałam się przed nią w tych korytarzach. Gierka kojarzy mi się z Wolfensteinem, ale była chyba mniej prymitywna i na Amidze na pewno...!
Czy ktoś mógłby mnie poratować...? :)
Pozdrawiam
[#2] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

Pewno coś z tego: http://hol.abime.net/hol_search.php?N_ref_category=22 ;)

[#3] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

Cytadela ,Death Mask, za zelazna brama...

[#4] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

FEARS ?
[#5] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

alien breed 3d?

[#6] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@AmiChris, post #5

Project Battlefield

[#7] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

napisz na jaka amige ? A500/600 czy A1200/Cd32 ?

[#8] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

czesc
Dobrze by bylo gdybys podala model Amigi i ewentualnie jak byla rozbudowana, zmniejszy to krag poszukiwan :)

[#9] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@parallax, post #6

też właśnie na to stawiałem...

Swoją drogą nadal leży u mnie na półce oryginał hłe hłe...

[#10] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

Obstawiam Fears lub wczesne demko tejże gry - kolorystycznie było szarobure :)

[#11] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

A mnie przyszło do głowy - Hired Guns

http://hol.abime.net/715

[#12] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

Testament?

[#13] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #1

Daj jakąś podpowiedz, bo ludzie się nie cierpliwą.

Behind The Iron Gate?

O cholera, to nie ten dział.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2010 18:36:03
[#14] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@HOŁDYS, post #3

Jeeeeeeeeeeeeeeeest, dzięki!!!! Okazało się, że to było... DEATH MASK. :DD Wielkie dzięki za pomoc! :DDD Ogólnie z tego co widzę dużo podobnych gier wskazaliście. ) A Amigę miałam 500+ . Ciekawe skąd ja wzięłam ten tytuł WOLF... hmmm może tak miałam napisane na dyskietce :P
DZIĘKI wszystkim za odpowiedzi
[#15] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #14

Za późno posta przeczytałem ale obstawiałem Death Mask. Te duchy to takie kule ogniste przeszkadzające w pokonywaniu kolejnych korytarzy. Mroczna, bardzo klimatyczna gierka. Kolorystycznie zależy od plansz szarawa czasami brązowawa. Najfajniejsza sprawa to chyba tryb podzielonego ekranu, drugi joy, kolega i nawalanka jeden na drugiego. Minusy to klatkowa animacja nie jakieś pełne 3D.

Link tak dla przypomnienia

http://www.youtube.com/watch?v=TAXTThFUfMg



Ostatnia modyfikacja: 12.06.2010 01:41:30
[#16] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pong777, post #15

>> Mroczna, bardzo klimatyczna gierka

Na mnie zawsze wrażenie robił ten straszny krzyk towarzyszący śmierci. Z tego co pamiętam to żeby go usłyszeć trzeba było mieć dodatkowe 0.5 mb ramu. Fajnie się w to grało.

[#17] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@frywolny_marian, post #16

Zgadzam się, ten dźwięk śnił mi się po nocach :D na szczęście miałem +1 MB CHIP w mojej A600.

[#18] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pong777, post #17

No, dokładnie... ten krzyk był wtedy przerażający i te "duchy" - kule o których piszemy też przerażały, pamiętam że grając z siostrą sporo krzyku było przy tej grze. ;D
Lubię wspominać sobie stare czasy grania na Amidze i dlatego odszukuję to co pamiętam i gram, gram i gram... :)
[#19] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@pykacz2000, post #18

Witam!

Podpinam się pod temat, żeby nie robić zbędnego zamieszania. Poszukuję tytułów dwóch gier w które kiedyś miałem okazję zagrać (Amiga 600). Było to kilkanaście lat temu, więc opisy nie będą zbyt dokładne, ale mam nadzieję, że ktoś da radę je rozpoznać.

Pierwsza gra to platformówka:
- chodziło się po zamku, podłogi i mury były z kamieni szarego koloru
- grało się gościem ubranym w niebieski (a może czerwony?) strój czarodzieja (płaszcz i charakterystyczna spiczasta czapka z żółtymi gwiazdkami czy tam księżycami).
- można było spaść na kolce, były różne rzeczy do zbierania.
- kojarzy mi się, że w nazwie występowało słowo "Magic" ale głowy nie dam.
- to był oryginał, więc, jeśli to komuś pomoże, gra była dostępna w polskich sklepach na początku lat 90 :P

Druga gra to klasyczny chodzony shoot'em up.
- grało się napakowanym komandosem w koszulce bez rękawów.
- można było grać na dwóch (w trybie co-op).
- szło się z dołu do góry.
- pierwsza plansza zaczynała się od desantu z łódki na plażę, była utrzymana w klimatach tropikalnych.
- w zasadzie to cała gra mogła być utrzymana w klimatach tropikalnych, bo nie pamiętam czy tam na pewno był podział na plansze:P
- jak to w grach tego typu bywa była masa przeciwników (mogli się oni chować za beczkami i murkami), power upów, można była używać granatów.
- jeśli to komuś pomoże to gra jest podobna do Guerilla War z NES/Pegasus.
[#20] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@AmiGararz, post #19

1. Coś stąd?

2. Ikari Warriors, Commando.. trochę tego było. Ustaw sobie odpowiednią kategorię na HOL i poprzeglądaj obrazki.

[#21] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@Shoonay, post #20

ad 1. Niestety nie, jak mówiłem nie daję głowy, że na pewno w nazwie było słowo "Magic"

ad 2. Póki co przeglądam, ale dużo tego jest, spora część bez obrazków, tak więc jakby ktoś miał bardziej konkretne info, to byłbym wdzięczny:P
[#22] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@AmiGararz, post #21

Magic Pockets :)

ja tez sie dolacze ..szukam nie wydanej gry HardCore ..stworzonej przez chlopakow z Digital Illusions (pinbal dream & pinbal fantasy)
ktos widzial ? ktos ma ?



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2010 12:51:41
[#23] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@HOŁDYS, post #22

Nie, to nie Magic Pockets, w tej grze chodziło się ludkiem o bardziej ludzkiej posturze (chudszy i wyższy) i, jak już wspominałem, inaczej ubranym. Poza tym grafika była dużo gorsza (zaryzykuję nawet stwierdzenie, że wizualnie zbliżona do 8 bitowej).
[#24] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@HOŁDYS, post #22

@Hołdys: Jedynie to ---> http://eab.abime.net/showthread.php?t=27891

[#25] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@AmiGararz, post #23

moze jakis polski knot ?
np to http://hol.abime.net/3584

[#26] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@HOŁDYS, post #25

Nie to też nie, ale jak napisałeś "polski knot" to zaczęło mi się kojarzyć, że to mogła być polska produkcja, bo "chyba" napisy w menu były po polsku.
[#27] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@AmiGararz, post #26

Ejże, no to może Forest Dumb/Forever?



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2010 13:10:30
[#28] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@Shoonay, post #27

a gdzie tu w tytule Magic :))))

to moze Pechowy prezent :) koles z duzym lbem ?



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2010 13:20:36
[#29] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@Shoonay, post #27

Też nie to, widać to naprawdę mało znany gniot :D

Obejrzałem screeny z Forest Dumb Forever, w porównaniu do gry której szukam to szczyt techniki, w tamtej nie było takich zaawansowanych konstrukcji jak skośna, czy nierówna podłoga, tylko proste poziome platformy.

Ed. Jak pisałem, nie jestem pewien czy wyraz "Magic" w tytule nie jest tylko wytworem mojej wyobraźni:P



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2010 13:20:24
[#30] Re: Szukam tytułu gry - może ktoś zna?!

@HOŁDYS, post #28

Nigdzie, ale jest to polskie, jest menu po polsku i jest niebieski czarodziej w kostiumie w gwiazdki ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem