[#571] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #570

bratanica mnie meczyla i odpalilem jej ulubione gry zamiast meczu LEGIA vs LECH

Golden Axe
Shadow Fighter
Body Blows Galactic
Pang
Super Frog
Chaos Engine

[#572] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #571

A ja zagrałem dzisiaj pierwszy raz w grę, która chyba na Amidze nie była aż tak popularna, tj. Fury of the Furries (Furia Futrzaków). Musiałem wyłączyć intro, bo wyskakiwał błąd przy uruchamianiu. Gra z gatunku logiczno-zręcznościowych jest naprawde super! Na razie przeszedłem ze 3-4 poziomy pustynne. Słucham od kilku dni soundtracku do tej gry i zainteresowałem się dzięki temu nią (no i dzięki awatarze Kiv_Mastera).

Znalazłem też opis gry na PPA, ale jeszcze nie zgłębiłem się w niego. Jednakże w mig skapnąłem o co w grze chodzi. W grze sterujemy jednym z 4 rodzajów futrzaków - żółtym miotającym ogniem, czerwonym przekopującym się przez gruz, niebieskim pływającym w wodzie oraz zielonym używającym liny, którą podczepia pod sufit. Nie wszystkie rodzaje futrzaków są zawsze do dyspozycji.

Gra powstała w 1994 roku, podejrzewam, że Wormsy z 1995 pożyczyły pomysł z liną z tej gry :) Polecam Futrzaków dla każdego fana gier logiczno-zręcznościowych gdzie trzeba dobrze sterować joystickiem i trochę pogłówkować. Na pewno wrócę do tej gry wkrótce, żeby przejść kolejne poziomy i pozwiedzać nowe światy (a ta gra jest podzielona na szereg światów).

[#573] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@companiero, post #569

Boulder Dash - uwielbiam tę grę. Ponieważ mam od jakiegoś czasu znowu C64 w domu ze stacją dysków i kabelkiem łączącym tę stację dysków z komputerem PC pobawiłem się nieco w Boulder Dash Construction Kit i zrobiłem dwie mapy, które zgrałem na dyskietkę. Zabawa z dyskietkami 5,25" jest odjazdowa. Ten edytor zresztą jest jednym z najlepszych edytorów map do Boulder Dasha, które znam. Umożliwia np. losowe rozmieszczanie elementów na planszy np. kamieni, lub diamentów. Te komputery się w ogóle nie starzeją, radochy z niektórych ulubionych gier jest trochę mniej, ale z innych mniej znanych z kolei więcej.

[#574] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Minniat, post #573

a wiec tak odpalilem Rise of the robots na A500 2.5 MB (gra do uruchomienia wymaga 1 MB CHIP aby cieszyc sie efektami dodatkowo 0.5 MB FAST) ..ucieszylo mnie ze rozpoznalo od DF0: do DF3: i dyskotek odeszla w sina dal..
tak mi sie dobrze gralo ze pierwszy raz w zyciu przeszdlem ta gre (a zawsze gram na poziomie medium !!) zakonczenie fajne ..Richard Joseph z sensible zrobil modek ,, a tytulowe rify kolo z Queen..bardzo ladne obrazki na zakonczenie.
Generalnie pokaz graficzny ..i to ze kosci ECS cos jeszcze potrafia :) (wprowadzenie do gry na 2 dyskietkach) ..aby gra byla plynna na 7 mhz nalezy wylaczyc cienie postaci... przeszedlem jak ktos chce odsprzedam orginal :P

[#575] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #574

A ja dziś pogrywałem w TrackHero. Gierka jako gierka taka sobie, za to fajnej muzy można sobie przy okazji posłuchać.
http://www.terra.es/personal8/937611204/trackerhero/screenshots.html

[#576] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@frywolny_marian, post #575

pierwszy raz w zyciu odpalilem

http://hol.abime.net/1026

super interko w HAM6 (tanczaca pani toples w rytm modulku)
heh ze tego nigdy nie wyczailem

na lemonie ma 7.31 czyli nie glupia gra ;-]

[#577] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #576

A ja pogralem w Diune, zwerbowalem kilku Fremenow i wyslalem przyprawe Imperatorowi a potem rozerwalem sie przy Crazy Football :)

[#578] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Thergal, post #577

Ja pograłem ostatnio z moją w Dyna Blaster. Ja miałem rozklekotanego QuickShot'a a jej dałem TopStar'a. Nieźle się uśmiałem jak chwyciła go tył na przód i chciała grać

[#579] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

ROADKILL - sterowanie joistickiem a rakiety łokciem w spację
[#580] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@weroniasty, post #579

Kiedyś, jak grałem w gry wymagające wciskania dodatkowo spacji, to miałem komputer położony na podłodze (jak to zawsze bywa przy podłączaniu do TV), sam siedziałem na krzesełku z joystickiem przyczepionym do taboretu. Kierunki + fire - ręka, spacja - noga :)

[#581] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rafgc, post #580

A jo se wczora odpolił franko i 6 godzin grałem. Dziś znowu

[#582] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@satan123, post #581

Ja po długiej przerwie pograłem w panga. Wciągnąłem się do reszty, ale całej nie przeszedłem tej gry. Polecam na dwóch zagrać!

[#583] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #582

Po tygodniowej przerwie pograłem wczoray w Superfrog-a. Nadal uważam, że jest to najlepsza platformówka na świecie, ale po co ja to piszę, przecież wy to wiecie. Co rusz odkrywam w tej grze coś nowego. Pogrywałem też kiedyś w równie słynne platformówki jak: mario, sonic, super tux i wiecie co? Też są zajebiste, ale jednak najzajebistszą platformówką jest Superfrog. Polecam!!!

[#584] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #583

Rasowo amigowe jest Fire and Brimstone, War Zone, Fire Force i Arabian Nights!

[#585] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@simian raticus, post #584

Chaos Engine, Banshee oraz *** SWOS *** tradycjnie nad ranem z kumplem po nocy browarowania

A następnego dnia nastukałem ponad 1M w Swiva na a600

[#586] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kutafon, post #585

Pinbal Dreams , Doman, Soccer Kid, Hired Guns ..

[#587] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #586

New york warrior, trochę nerwów straciłem grając w nią, ale warto było, to moja szósta gra w jaką grałem na Amidze

[#588] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #587

Syndicate , Chaos Engine warto wrócić do tych tytułów

[#589] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #583

Zagraj w Zool 2 na CD32 na jakimś tv =>32" i kinie domowym - jest taka możliwość, że zmienisz zdanie ;)

[#590] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kutafon, post #589

Rzadko odkrywam coś, w co jeszcze nie grałem i okazuje się to tak mocne: Psyborg OK

[#591] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kutafon, post #589

Nie zmienię zdania ;)
Grałem w Alladina, Midnight Resistance i Superfroga :)

[#592] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #591

Jakos tak Wyszlo ze grałem w settlersow:)

[#593] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #592

Ja grałem w Sf i po długiej przerwie w Clik Claka

[#594] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #593

pogoda marnawa , bratanica wojka odwiedzila wiec..odpalilismy babcie
wczoraj poszlo : Agony,Pinbals Fantasies,Fire & Ice, Shadow Of the Beast I ,Death Mask,Project-x ..a jak juz poszla.. to sobie odpalilem Pirates! revelka !

[#595] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #594

trochę ci zazdroszczę takich bratanic :)

[#596] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #594

Pirates Gold to jest dopiero baja :D

[#597] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #596

Jeśłi komuś podoba się Pirates to niech sprawdzi najnowszą wersję na iPad'a. Opad szczeny gwarantowany :) Best version ever!

[#598] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Koyot1222, post #503

Ja wiem, że może trochę offtopowo, ale czy wersja aminetowa przypomina tę:

http://www.indiegames.com/2008/12/remake_game_pick_ultimate_bruc.html

Jeden z najlepszych remake'ó wszechczasó. Po prostu 100% miodności

[#599] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@michalmarek77, post #598

Grałem w Superfroga oraz EOB 1.

[#600] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kot, post #599

PP Hammer (z dyskietki) qltowa gra i space hulk, jak byłem mały, to bałem się w nią trochę grać http://spacehulk.beckerf.de/assets/images/SH_Muroco1.jpg

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem