[#91] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #90

a kiedy wersja *.adf ? :)

[#92] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@michalmarek77, post #91

Na ADF trzeba będzie chwilkę poczekać, bo w tej chwili w Amidze nie mam jak nagrywać na dyskietkę (jedyna możliwość transferu danych z niej to po kablu bądź wypalanie CD)

[#93] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #92

a po co na dyskietke .. zrobic RAD: 880kb .. a potem z makeADF RAD: TO Nurek.adf



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 13:56:22
[#94] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@HOŁDYS, post #93

A to jest taki program MakeADF. Bo ja myślałem o użyciu programu TrackDOS. Dzięki za radę!

[#95] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@frywolny_marian, post #89

No to mamy pierwszego hakiera :P
[#96] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@HOŁDYS, post #93

mogę zrobić ADF na winuae

[#97] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #96

Jeśli ktoś chce to może zrobić sobie bootowalną dyskietkę z Nurkiem i nagrać z tego plik ADF. Potrzeba:

- diskfont.library
- iffparse.library
- ruby.font i katalog ruby
- medplayer.library (opcjonalnie)
- SetPatch (opcjonalnie)

I to chyba wszystko.

[#98] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #97

Ciekawe jakie dźwięki będzie stacja oddawała

[#99] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@parallax, post #98

normalne .. przeciez to gra dosowa bedzie ..

[#100] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #97

Wysłałem już Ci wersję ADF, dodatkowo potrzeba jeszcze mathieeedoubbas.library i mathieeedoubtrans.library (pierwszy raz w życiu uruchomiłem snoopdosa by do tego dojść, bo gra wychodziła do CLI nie komunikując nic o nie znalezieniu bibliotek).

Na A600 potrzebny jest kick3.1 bo na 2.0 się zawiesza, działa na 1MB CHIP, lecz trochę ślimaczy, z fastem odrobinę lepiej. Jak ktoś nie ma Kicka3.1 na A600 top będzie potrzebował więcej pamięci dla skicka. Na profilu A500 nie udało mi się tego uruchomić, pojawia się komunikat, że plik nie jest wykonywalny pod kickiem 1.3, poza tym jak na 2.0 nie działa, to na 1.3 tym bardziej.



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 17:03:03
[#101] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@HOŁDYS, post #99

No, ale chodzi mi o cykanie, Trytrytrytry trytry tryyyyyyyyyyy tryk tryk tryk try trrr

A kiedy będzie wersja dyskietkowa?

[#102] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #100

Wysłałem już Ci wersję ADF, dodatkowo potrzeba jeszcze mathieeedoubbas.library i mathieeedoubtrans.library (pierwszy raz w życiu uruchomiłem snoopdosa by do tego dojść, bo gra wychodziła do CLI nie komunikując nic o nie znalezieniu bibliotek).


Dzięki, dotarło, ale nie kłopocz się o wersję z intrem, bo to jest wersja "przedawniona", rozbudowuję tylko wersję bez intra. Wersja z intrem korzysta z liczb float więc potrzebuje te biblioteki.

Dziękuję za info o działaniu i prędkości programu, postaram się coś zrobić by działało też na kicku 2.0, postaram się też zoptymalizować jeszcze grę.

[#103] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #102

Czyli wersja bez intra została tylko zauktualizowana? Myślałem, ze obydwie, to wrzuciłem z intrem.

[#104] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #103

Czyli wersja bez intra została tylko zauktualizowana?


Tak :)

[#105] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #104

Dobra, to zaraz sprawdzę tą nowszą wersję i zaktualizuję ADFa.

[#106] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #105

Hej, zanim to zrobisz to wiedz, że ta wersja może też wymagać tych bibliotek matematycznych, bo procedura z intrem jest dołączona tylko nie jest uruchamiana. Poza tym gra nie uległa większym zmianom, dodałem tylko wspomnianą tabelę Highscores oraz ekran tytułowy.

Tego ADFa to będę mógł sprawdzić na Amidze gdzieś tak dopiero za tydzień.



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 17:30:05
[#107] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #106

Wysłałem ADF wykwintnemu smakoszowi polskiej wódki i koneserowi amigowej klasyki.

[#108] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #107

Ale na A600 z kick2.0 w końcu działa?

[#109] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #108

Na winuae nie działa. Z jakich bibliotek kickstartu korzysta gra? Bo może można by się pobawić w loadmodule bibliotek z kickstartu 3.1 i wytropić winowajcę.



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 18:29:00
[#110] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #109

To kwestia użytych funkcji, które mogą pochodzić z wersji 3.1 kickstartu. Jak przejrzę autodoki to się dowiem o które funkcje chodzi. W każdym razie niech Hołdys (bo chyba o niego chodzi :) ) nie uruchamia gry na A600, tylko na A1200.

[#111] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #109

Pełny (chyba) zestaw potrzebnych resoures:

audio.device
console.device
dicecache.library
diskfont.library
dos.library
graphics.library
iffparse.library
intuition.library
mathieeedoubbas.library
mathieeedoubtrans.library
medplayer.library
ruby.font

Problem w tym, że na jednej dyskietce tego wszystkiego nie zmieścisz. Upchnąłem to wszystko na jednej dyskietce za pomocą crunchera execów (Imploder - pojechałem po wszystkim, łącznie z fontami), ale i tak nie udało mi się uruchomić tego na A600



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 18:38:31
[#112] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@APC74, post #111

Tak jak napisałem w #110 jak przejrzę autodoki to się dowiem, które funkcje korzystają z systemu 3.1 i jeśli będzie to możliwe to je zastąpię. Poza tym muszę wprowadzić zabezpieczenie by gra nie uruchamiała się na zbyt niskiej wersji kickstartu.

[#113] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #110

Ale jago bratanica odpala :) Poza tym ma fast w A600 i może sobie załadować kicka 3.1 skickiem, chyba, że mu się nie będzie chciało.



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 18:54:27
[#114] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@APC74, post #111

A czy nie trzeba by najpierw tych bobliotek/deviców załadować do pamięci? Amiga chyba nie będzie szukać na dysku tego co ma w kickstarcie? Przyczyną może być exec albo graphics.library, mógłbym sobie w remusie podmieniać po kolei pliki z kickstartu 3.1, a potem sprawdzac na winuae szybko, to bym się dowiedział na czym się wywala gra w kicku2.0.

[#115] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #114

Przyczyną może być exec albo graphics.library, mógłbym sobie w remusie podmieniać po kolei pliki z kickstartu 3.1, a potem sprawdzac na winuae szybko, to bym się dowiedział na czym się wywala gra w kicku2.0.


Nie musisz tego robić, ja naprawdę się tym zajmę (powtarzam po raz trzeci)... Po prostu przejrzę opisy funkcji, z których korzystam (jest tam napisane jakich wersji bibliotek potrzebują). Tak będzie lepiej i szybciej.

[#116] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #115

To jest plan awaryjny :)

[#117] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #115

Nie trzeba było daleko szukać... Winowajcą są m.in. funkcje graphics.library AllocBitMap(), ChangeVPBitMap(). Pojawiają się one dopiero w systemie w wersji V49 (3.0).



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 19:13:29
[#118] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #117

Jeśli można zmapować graphics.library na A600 za pomocą loadresident lub czymś podobnym, to można by ją umieścić na dyskietce, chyba, że napiszesz równie dobre lub lepsze zamienniki tych funkcji.



Ostatnia modyfikacja: 25.07.2011 19:16:10
[#119] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@rafgc, post #118

AllocBitMap() można zastąpić przez InitBitMap() i AllocRaster(), a ChangeVPBitMap() przez inny sposób realizacji podwójnego buforowania.

[#120] Re: Gra Nurek nadchodzi :)

@Minniat, post #119

Czy ta zamiana odbędzie się kosztem wydajności w jakimś stopniu, czy tylko odzwierciedli się w bardziej rozbudowanym kodzie?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem