[#31] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #28

Jak to nie ma? A to?...

No tu mnie masz. blushing Jakoś mi umknęło.
[#32] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #31

Ekhm, no własnie, też odpalam. Nie wiem, co się stao, ale teraz zapamiętuje wyniki. Nieważne, gra trwa dalej


[#33] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #1

Co to właściwie jest ta Liga Graczy PPA?

[#34] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Kokos, post #33

Taka zabawa kto osiągnie lepszy wynik w daną grę. Chociaż ja też nie wiem czy mam racje...

[#35] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Kokos, post #33

Najpierw typujemy grę, w którą będziemy grać w danym miesiącu. Gdy już wytypujemy, gramy w nią i staramy się uzyskać jak najlepszy wynik. W ten sposób stworzy się lista najlepszych graczy w daną grę oraz graczy ogółem.

Oczywiście nie można grać używając "oszustw" ani podsyłać wyników ustalonych kiedyś. Obowiązują tylko wyniki uzyskane podczas "rundy".

[#36] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #29

Ja na przykład mam zamiar popracować jeszcze nad wynikiem z jednego stołu (jak się uda, to nad innymi też) i dopiero potem wszystko zamieścić. Gram sobie w wolnych chwilach i nie spieszę się, bo runda trwa chyba do 25 dnia lutego?
[#37] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Dawi, post #36

Tak, do 25 lutego. Jeżeli taka Twoja taktyka, to w porządku OK

[#38] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #37

A czemu to nasz kochany Moderator zamknął wątek, a mnie na trzecim miejscu w Mean Machines nie umieścił co?

[#39] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@OSH, post #38

Wątek został zamknięty, aby nikt już się nie dopisał. Podsumowanie wyników pojawi się w osobnym wątku. Żaden wynik nie zostanie pominięty. Spokojnie ;)

[#40] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #39

W 'Night of the Demon' powinienem być chyba trzeci a nie drugi. APC74 uzyskał więcej punktów.

Depczę Ci po piętach ;)
[#41] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@ppill, post #40

Tak, pomyliłem się. Przepraszam. Poprawione są już wyniki.

[#42] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #27

i to może być powód wywalania się gry pod WinUAE.


Ja w Slam Tilta gralem na Ami, natomiast screeny robilem na WinUAE.
Po odpaleniu systemu i gry, nastepowala zwiecha, a raczej zamrozenie systemu. Jak sobie poradzilem? Po prostu na emulowanej Amidze odpalilem "Boot no Startup Sequence" (naciskajac dwa klawisze myszki) i odpalilem gre z dosu, wpisujac sciezke dostepu.
Polecam tak odpalac wszystkie gry w wersji HD, ktore nie chca za bardzo dzialac na WB.
[#43] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Andrzej Drozd, post #42

Z trochę innej beczki.
Wygląda na to, że w marcu będziemy współzawodniczyć we "Stunt Car Racer" (na razie ma 17 pkt, następna w kolejce jest Deluxe Galaga z 13pkt.) - tak sobie oglądam screenshooty na HOLu i nie bardzo pojmuję na czym będzie polegała zabawa - w tej grze są jakieś punktacje?
[#44] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #43

Czasy okrążeń. Dla każdej ligi jest oddzielna tabela wyników dla poszczególnych tras.
[#45] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@ppill, post #44

Dzięki. Ale coś czuję, że wiele to nie ugram - jeszcze nie udało mi się skończyć pierwszej trasy... Czarno coś to widzę... :D
[#46] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #43

Przyznam sie ze na Stunt Car Racer odlecialem na C64, to byly czasy...

Jezeli chodzi o punkty, to moznaby zbierac je np. za najlepszy czas przejechania danej trasy oraz za dojscie do pierwszej ligi w jak najkrotszym czasie...punkty tez sie tam chyba zdobywalo...no ale sam musze odswierzyc sobie ta gre.
[#47] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #45

Male wskazowki. Uzyj turbo na prostych, na zakretach hamuj, natomiast przed skoczniami/uskokami staraj sie miec predkosc srednia. Joystickiem sterowanie nie polega na przytrzymaniu w lewo lub prawo, tylko "ruszaniu" i "puszczaniu" joya ;)

Aha i wiele tras lub nawet wszystkie, to typowe pamieciowki, trzeba sie ich nauczyc na pamiec.


Dodane: Na samych zakretach nie hamuj, tylko przed i zostaw "auto" na luzie. Oszczedzaj turbo, a przed "wyskocznia" naprowadz pojazd "na prosto" bez uzywania lewo/prawo :)



Ostatnia modyfikacja: 29.02.08 00:45
[#48] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Andrzej Drozd, post #47

Udało mi się ukończyć pierwszą trasę (wprawdzie po 2 upadkach ale jednak)! Dzięki za podpowiedź jak grać. OK Może jednak jakieś punkty zdobędę. ;)
[#49] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #48

No to w rundzie trzeciej gramy w Stunt Car Racer. Macie jakieś uwagi co do zasad, które miałyby obowiązywać? Wstępnie założyłem, że jeździmy na każdej trasie z dostępnych w grze, w trybie Practice.

[#50] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #49

Czy istnieje jakiś sposób na przeniesienie hiscore z Amigi na WinUAE? Wolałbym grać na klasyku a screenshooty robić pod emulatorem.
[#51] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #49

O ile dobrze wiem, to na Practice nie sa chyba zapisywane czasy przejazdu.
[#52] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #49

OK, zagralem troche i poprzypominalem sobie gre.

Tak jak wspomnialem wczesniej, wyniki na Practice nie sa zapisywane do Hall of Fame. Nie mam mozliwosci zrobic zdjecia, wiec bede musial przeniesc gre do WinUAE i tam zrobic zrzut ekranu.

W zwiazku z tym proponuje aby dodatkowo stworzyc mozliwosc grania w Racing Season. Jest to moze trudniejsze, ale mnie w ogole np. nie bawi zabawa na Practice, chocby z powodu braku przeciwnika, ktory jednak dodaje adrenaliny.

Rozwinal bym tez tabele punktow, tak aby osobno byla za czas przejechania calej trasy (3 okrazen) oraz osobno za najlepszy czas przejechania jednego okrazenia.
[#53] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Andrzej Drozd, post #52

...wyniki na Practice nie sa zapisywane do Hall of Fame...

Klops :( Pod WinUAE gra się koszmarnie: obraz skacze, są przekłamania i na domiar złego mam jedynie joystick analogowy - w tej grze bezużyteczny. Granie z klawiatury to męka dla kogoś, kto wychował się na joysticku a zresztą klawiatura też jakoś dziwnie reaguje pod WinUAE. Trudno, będę robił koszmarne fotki telefonem.
Wyżaliłem się i od razu mi lepiej. ;) Jak powiedział pewien Japończyk w trakcie seppuku: "Czasami dobrze jest się otworzyć". :P

Teraz Ważniejsza sprawa: znalazłem 2 wersje gry o tytułach "Stunt Car Racer" i "Stunt Car Racer TNT" jak rozumiem gramy w wymienioną jako pierwszą przeze mnie?
[#54] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #53

Wepl kiedyś uświadomił mnie że można robić zrzuty ekranu za pomocą samego WHDLoad. Nigdy tego nie próbowałem, ale to by raczej rozwiązało problem.
Poszukaj w dokumentacji.

---=== WYEDYTOWANO ===---
To je chyba ono...
http://whdload.de/docs/pl/sp.html



Ostatnia modyfikacja: 31.03.08 18:08
[#55] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Andrzej Drozd, post #52

No dobra, może być podczas wyścigu, ale jak sam zauważyłeś samochód przeciwnika będzie utrudnieniem. Co do rekordu trasy, możemy się i w ten sposób pobawić.

[#56] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #53

Teraz Ważniejsza sprawa: znalazłem 2 wersje gry o tytułach "Stunt Car Racer" i "Stunt Car Racer TNT" jak rozumiem gramy w wymienioną jako pierwszą przeze mnie?

Tak, gramy w wersję oryginalną, a nie TNT.

[#57] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@APC74, post #53

Porazka...Stunt Car Racer nie zapisuje wynikow czasowych do Hall of Fame. Pamieta tylko nazwe gracza i dywizje...
Jezeli WHDLoad nie potrafi grabowac, to bede musial grac na WinUAE :(
Bez joya to bedzie nieciekawie...
[#58] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Andrzej Drozd, post #57

A nie masz telefonu z aparatem? Ja tak robię i sobie na e-mail fotki wysyłam.

[#59] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@mailman, post #58

No niestety. Trzeba w koncu wymienic starsza Nokie na nowsza...

Postanowilem grac na WinUAE. Praktycznie jest troche trudniej niz na joysticku, ale bez problemow mozna dzialac. Kolejna zaleta jest to, ze gra smiga na wolniejszych pecetach, czego nie mozna bylo powiedziec do konca o Slam Tilt. Kiedy bedzie "otwarta" mozliwosc umieszczania swoich wynikow? W koncu mamy juz pierwszy dzien nowego miesiaca.

Wracajac jeszcze do samej gry i o przeklamaniach grafiki. Na WinUAE najlepiej ustawic proc 000, kosci OCS i kick1.3.

Na Ami z 040 tez byly problemy. Pomoglo wpisanie NOCACHE (w ikonie do WHDLoad).
[#60] Re: Liga Graczy PPA 2008: Dyskusja

@Andrzej Drozd, post #59

W rundzie czwartej gramy w Lotusa 3. Dostępne są już zasady, które jeszcze będzie można zmienić.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem