Wątek zamknięty
[#1] Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?
Zasady:

1. Zamieszamy tylko 1 utwór będący fragment modułu (podajemy odnośnik do pliku).

2. Osoba, która odgadła tytuł gry, otrzymuje prawo zamieszczenia swojego utworu lub może nominować kogoś kto to zrobi.

3. Utwory muszą pochodzić z amigowych gier.

4. Utwory nie mogą być w żaden sposób modyfikowane.

5. Utwory uniemożliwiające identyfikacje będą usuwane, a osoby, która go zamieściła traci swoją kolejkę.

6. Osoba, która odgadnie tytuł otrzymuje pięć punktów. Dodatkowo osoba, której cytat pozostanie nieodgadnięty przez 24 godziny otrzymuje 1 punkt Dodatkowy punkt przysługuje tylko za pierwszą dobę podczas, której zagadka pozostaje nieodgadnięta. Za kolejną już punktu nie ma. Osoba nominowana do zagadania zagadki otrzymuje 3 punkty.

7. Raz na miesiąc będą podsumowywane punkty uczestniczących w zabawie.

8. Osoba, która zamieści utwór w momencie gdy nie będzie przypadać jej kolejka, musi liczyć się z usunięciem posta.

9. Jeżeli przez 24 godziny od poprawnej odpowiedzi osoba, która odgadła nie zamieści utworu, kolejka przypada na poprzednią osobę, która wystawiła utwór lub na osobę, którą ona wskaże.

10. Odpowiadając można udzielić tylko jednej odpowiedzi. Następną można udzielić po godzinie lub po kimś innym kto w przeciągu tej godziny napisze posta.

11. Posty nie na temat będą usuwane.

Miłej zabawy


Wyniki:

11 - Solo Kazuki
9 - APC74
6 - Phibrizzo
6 - Dave
5 - AmiChris
5 - mailman
5 - GumBoy
5 - 5h00n4y
3 - Lorak

Ostatnią zagadkę zadał Solo Kazuki

[#2] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@mailman, post #1

Ech... nikt nawet nie próbował zgadnąć.

Może podpowiem. Gra jest też w wersji na C=64, Ale na Commodore ta gra ma 3 części, na Amigę tylko 2. Na dodatek ta gra na Amigę to remake 1 części, ale o innym tytule niż reszta, natomiast na Commodore taki sam tytuł ma 3 część. Dodam jeszcze że zarówno jeden tytuł, jak i drugi, zawiera w sobie nazwę użytkownika magii.

Trochę zagmatwane, ale... mam nadzieję że ktoś to zrozumie ;)

[#3] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #2

Głupi to strzał, ale chodzi o Elvirę?

[#4] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #2

Wonderboy?

[#5] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@mailman, post #3

Nie...

I od kiedy "Elvira" to nazwa użytkownika magii? :P

Edit: Nazwa =/= Imię ;)



Ostatnia modyfikacja: 02.02.08 16:35
[#6] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@5h00n4y, post #4

Nie...

I znowu gdzie tu jakiś użytkownik magii? Nigdy nie spotkałem się z taką klasą jak "Wonderboy" :P

[#7] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #6

Aaa, że niby aż tak dosłownie? ;)
To może The Magician? :P

[#8] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #6

Wizardry?

[#9] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@5h00n4y, post #7

Nie... ale dobrze kombinujesz

[#10] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@GumBoy, post #8

Nie

[#11] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #10

Sorcerer?
[#12] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@APC74, post #11

Nie... w końcu ktoś trafi ;)

[#13] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #12

To może kolejna podpowiedź.

Jeden użytkownik magii, ten z dwóch części na Commodore i drugiej na Amigę jest raczej kojarzony z dobrem, podczas gdy ten drugi, z pierwszej części na Amigę i trzeciej na Commodore raczej ze złem... chociaż nie zawsze.



Ostatnia modyfikacja: 03.02.08 21:23
[#14] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #13

Że tak powiem... zamotane to się robi z każdą kolejną wskazówką... ;)

Teraz przychodzi mi na myśl "Legend of Kyrandia" na Amigę i "Spy Vs. Spy" na C64, ale tak, wiem, żadna to klasa magiczna. ;)

Można prosić o jakąś, taką... "na chłopski rozum"?
Rok może? Skoro masz na myśli kilka części to zakres lat?

[#15] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@5h00n4y, post #14

Pierwsze wersje na Commodore są z lat '86-'87, wersja Amigowa 2 części tej serii z '88. Remake/Sequel o który mi chodzi, zarówno na C=64 jak i na Amigę jest z roku '91.

Coś pomogło?



Ostatnia modyfikacja: 03.02.08 23:13
[#16] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #15

Ech... ostatnia podpowiedź. Mam nadzieję że już ktoś zgadnie. Muzyka z drugiej części tej gry w wersji na Commodore została bardzo spopularyzowana przez grupę Fairlight. Dodam tylko że wystawiona przezemnie muzyka jest z trzeciej części, która ma już inny tytuł, ale jak ktoś dojdzie jak się nazywają 2 pierwsze części, to znalezienie tytułu sequelu jest bajecznie proste.

[#17] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #16

Bard's Tale?

[#18] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@mailman, post #17

Ech... nie...

Nie pamiętam, zresztą, aby grupa Fairlight gdzieś wykorzystała motyw muzyczny z Bard's Tale.

Edit: To mam odpowiedzeć co to? Bo już bardziej ułatwić niż obecnie chyba nie można, jedynie najwyżej powiedzieć tytuł...



Ostatnia modyfikacja: 04.02.08 20:49
[#19] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #18

Podpowiadaj dalej, ale mniej enigmatycznie :)

[#20] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #18

Zawsze można jechać kolejno po danych technicznych danej gry, znalezionych w HOL czy LA. Trudno o bardziej dosadne podpowiedzi. ;)

[#21] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@mailman, post #19

Uwierz mi, że podpowiedzi nie są enigmatyczne... jak się dowiesz jaka to gra, to sam zrozumiesz moje podpowiedzi. ;)

[#22] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@5h00n4y, post #20

Ooo... widzę że roczniki nic nie dały. ;)

Podkreślę jeszcze jeden fakt, bo widocznie nikt nie był łaskawy go sprawdzić... a szkoda.

Muzyka z 2 części tej serii była używana w wielu wstawkach "crackerskich" (cracktrach) przed grami scrackowanymi przez grupę Fairlight. Szczególnie na Commodore, ale też na Amidze spotkałem się z tą muzyką w ich cracktrach.

A jakby to nic nie dało... dwie pierwsze części wydał Firebird. Trzecią inna firma, ale... jakbym podał kto wydał, to prawie jakbym podał tytuł tej trzeciej części. ;)

[#23] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #22

Dobra... już za długo nikt nie odpowiada, więc walnę "z grubej rury". Muzyka pochodzi z sequelu gier Druid i Druid 2.

[#24] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #23

Ludziska... macie już wyłożone jak na talerzu! Wystarczy tylko coś sprawdzić...

[#25] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #24

Warlock the Avenger - jeśli zgadłem, to przekazuję kolejkę pierwszemu chętnemu.

[#26] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@PopoCop, post #25

No brawo.

I co? Podpowiedzi są teraz sensowne? :P

Nie moja wina że ludzie nie grali w te gry i nawet nie kojarzą serii Druid... ;)

[#27] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #26

Ja przyznaję, że nie widziałem tej gry i nawet o niej nie słyszałem.

[#28] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@mailman, post #27

No to polecam zobaczyć ;)

A ja w takim razie, niejako żeby odrobić że daje zbyt trudne zagadki, dam teraz coś łatwiejszego ;)

[#29] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #28

Kurde, brzmi jak Janosik!

[#30] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (luty 2008)?

@Solo Kazuki, post #28

Hmmm... Janosik ?

Hehe, o nanosekundę za późno :D



Ostatnia modyfikacja: 06.02.08 18:10
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem