Wątek zamknięty
[#1] Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?
Zasady:

1. Zamieszamy tylko 1 utwór będący fragment modułu (podajemy odnośnik do pliku).

2. Osoba, która odgadła tytuł gry, otrzymuje prawo zamieszczenia swojego utworu lub może nominować kogoś kto to zrobi.

3. Utwory muszą pochodzić z amigowych gier.

4. Utwory nie mogą być w żaden sposób modyfikowane.

5. Utwory uniemożliwiające identyfikacje będą usuwane, a osoby, która go zamieściła traci swoją kolejkę.

6. Osoba, która odgadnie tytuł otrzymuje pięć punktów. Dodatkowo osoba, której cytat pozostanie nieodgadnięty przez 24 godziny otrzymuje 1 punkt. Dodatkowy punkt przysługuje tylko za pierwszą dobę podczas, której zagadka pozostaje nieodgadnięta. Za kolejną już punktu nie ma. Osoba nominowana do zagadania zagadki otrzymuje 3 punkty.

7. Raz na miesiąc będą podsumowywane punkty uczestniczących w zabawie.

8. Osoba, która zamieści utwór w momencie gdy nie będzie przypadać jej kolejka, musi liczyć się z usunięciem posta.

9. Jeżeli przez 24 godziny od poprawnej odpowiedzi osoba, która odgadła nie zamieści utworu, kolejka przypada na poprzednią osobę, która wystawiła utwór lub na osobę, którą ona wskaże.

10. Odpowiadając można udzielić tylko jednej odpowiedzi. Następną można udzielić po godzinie lub po kimś innym kto w przeciągu tej godziny napisze posta.

11. Posty nie na temat będą usuwane.

12. Tytuły gier, których dotyczą zagadki mogą się powtarzać, lecz nie należy nadużywać tego przywileju. W przypadku zbyt częstego pojawiania się tej samej gry jako zagadki, moderator działu ma prawo usunięcia zagadki i poproszenia o podanie innej.

Miłej zabawy


Wyniki:

41 - Solo Kazuki
18 - APC74
11 - Phibrizzo
10 - mailman
10 - Mir3k
10 - PopoCop
10 - 5h00n4y
6 - Dave
6 - snajper
5 - AmiChris
5 - Dawi
5 - GumBoy
5 - RobsonS
3 - Lorak

Ostatnią zagadkę odgadł Solo Kazuki i teraz jego kolej.

[#2] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@mailman, post #1

No to może teraz taki fragment

[#3] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #2

Żadnych skojarzeń?

No to podpowiedź. Jest to pierwsza gra zespołu Team 17, ale jeszcze wtedy tak się nie nazywali.

[#4] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #3

Miami Chase?
[#5] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #3

Nie chce mi się teraz sprawdzać tego sampla, ale z podpowiedzi wnioskuję że, chodzi o pewną taką (nie chodzoną) bijatykę z psami, obrotowymi drewnianymi manekinami, itp.

[#6] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@APC74, post #4

Tak.

Jako ciekawostkę dodam że muzyka z czołówki tej gry nazywa się Macrocosm i jest autorstwa niejakiego Jimmy "Firefox" Fredrikssona.

[#7] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #6

Daje do myślenia ta ciekawostka. :)

A tymczasem moja zagadka - zapis z rozgrywki:

http://dfm-awangarda.pl/TEMP/TakaSobieGierka.mp3
[#8] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@APC74, post #7

Chuck Rock 2: Son of Chuck

[#9] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #8

Normalnie jesteś skuteczniejszy od ninji. OK
Gratulacje i Twoja kolej.
[#10] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@APC74, post #9

Domo arigatou... ninja

Dozo ;)

[#11] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #10

Kurcze - głupia sprawa, ale nie mogę ściągnąć tego sampla ani w domu, ani w pracy. Co jest? :(
[#12] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@APC74, post #11

U mnie działa... widocznie była jakaś przerwa w działaniu serwera, lub coś w tym stylu.

[#13] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #12

Fakt - się ściągło. :) Ale, niestety, za Chiny Ludowe nie mam pojęcia z jakiej gry może pochodzić ten kawałek.
[#14] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@APC74, post #13

A za kapitalistyczną japonię? ;)

[#15] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #14

Hybris?

[#16] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@mailman, post #15

Nie... chybione także z gatunkiem.

Podpowiem że kawałek jest wybrany niejako pod natchnieniem wypowiedzi APC74 ;)

[#17] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #16

Heart of China?

[#18] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@mailman, post #17

Nie... zauważ o czym wspomniał APC74 i zwróć uwagę na mojego posta z podanym kawałkiem ;)

[#19] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #18

sczelam :D
Conquest of Japan ?

[#20] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Mir3k, post #19

Nie... widzę że trzeba bezpośrednio to napisać ;)

W grze głównymi bohaterami są wojownicy ninja, a gra jest konwersją japońskiej automatówki.

[#21] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #20

Nie, wystarczy że napiszesz jedno/parę z poniższych:
- rocznik
- ilość dyskietek
- wykorzystywany tryb graficzny
- producent
- gatunek

[#22] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #20

Teenage Mutant Ninja Turtles?

[#23] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@5h00n4y, post #21

Coś jeszcze może? Może jeszcze ile bajtów ma plik główny?

Nie każdy, a nawet odważę się stwierdzić że mało kto, podchodzi w tak "mechaniczny" sposób do gier. Tak, wiem... łatwiej szukać ;)

Ja jednak wolę podejść w bardziej "humanistyczny" sposób, określając jaka gra jest, a nie na ilu jest dyskach lub z którego roku.

A rodzaj gry? Bardzo często to robiłem. A nawet teraz... tylko trzeba trochę pomyśleć. Widziałeś kiedyś strategię na automatach? :P

[#24] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@mailman, post #22

Nie, ale bardzo blisko. Z tym że nie chodzi się mutantami ;)

[#25] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #23

> Nie każdy, a nawet odważę się stwierdzić że mało kto, podchodzi w tak "mechaniczny" sposób do gier.
Dokładnie, właśnie widzę te miliony osób które już po pierwszej Twojej inteligenckiej podpowiedzi zgadywały Twoje tytuły.

> Ja jednak wolę podejść w bardziej "humanistyczny" sposób
Fajnie, ale wiesz co? nie tylko Ty w to grasz.
Może jak Ty będziesz zgadywać czyjąś zagadkę to pytaj sobie łaskawie o związki frazeologiczne, podmioty liryczne i drzewo genealogiczne bohaterów występujących w danym tytule.
Ja proszę właśnie o taką, a nie inną podpowiedź, dotyczącą danych technicznych.
Nie każdy ma czas siedzieć w domu całymi dniami, jak za starych dobrych czasów i analizować fabułę/bohaterów/poziomy/obiekty z danej gry.
Łatwiej jest kojarzyć kolejne fakty z realnych danych i układać z tego całość.

> trzeba trochę pomyśleć.
Dzięki za sugestie. Zauważyłem że strasznie mocno się starasz udowodnić zgadującym że są kretynami, wiesz? Czy to tylko do mnie?

> Widziałeś kiedyś strategię na automatach? :P
Och, jak to fajnie zakładać że skoro się czegoś nie widziało to znaczy że to nie istnieje, prawda?

[#26] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@5h00n4y, post #25

5h00n4y wszystko zależy od nastawienia. Ja tam uwielbiam pokręcone zagadki (a właściwie podpowiedzi) Solo Kazuki OK i wcale nie czuję się kretynem jeżeli jakiejś nie zgadnę (a wiele ta ja ich nie odgadłem :) ). Prawdę mówiąc nie rozumiem skąd te nerwy. Naprawdę.

@Solo "Ninja Rabbits"?
[#27] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@APC74, post #26

To ja stawiam na International Ninja Rabbits :D

> Prawdę mówiąc nie rozumiem skąd te nerwy. Naprawdę.
Z wewnątrz, o tu . Nazywa się niestrawność

[#28] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@5h00n4y, post #25

> Dokładnie, właśnie widzę te miliony osób które już po pierwszej
> Twojej inteligenckiej podpowiedzi zgadywały Twoje tytuły.

Miliony za to zgadywały przy pierwszej twojej, zapewne... :D
Sprawdź może najpierw ile jest tutaj zapisanych osób, zanim milionami szastasz. :P

A swoją drogą... czy ktoś jeszcze ma jakieś zażalenia oprócz ciebie? ;)

> Nie każdy ma czas siedzieć w domu całymi dniami,
> jak za starych dobrych czasów i analizować
> fabułę/bohaterów/poziomy/obiekty z danej gry.

Nie każdy... otóż to. Dlatego podpowiedzi podaję najpierw tak, aby skojarzyli ci co grę znają. Dopiero później uzupełniam (!!!) o dane dla tych co nie grali, żeby łatwiej było znaleźć. Zauważyłeś może, przez przypadek, że zawsze ktoś zgadnie? :P

> Łatwiej jest kojarzyć kolejne fakty z realnych danych i układać z tego całość.

Acha... zaraz się może dowiem że twój sposób jest "jedynie słuszny". ;)
Wiesz, każdy zadaje zagadki tak, jak on uważa, a nie jak inni mu mówią. A że do ciebie przemawiają liczby? Cóż... do mnie osobiście mało przemawia rok czy ilość dyskietek, może dlatego że zawsze mało mnie to interesowało. Dla mnie zawsze było ważne jaka i o czym gra jest, a nie na ilu dyskietkach się mieści.

> Dzięki za sugestie. Zauważyłem że strasznie mocno się
> starasz udowodnić zgadującym że są kretynami, wiesz?
> Czy to tylko do mnie?

Wiesz może co to jest nadinterpretacja? ;)

> Och, jak to fajnie zakładać że skoro się czegoś nie widziało
> to znaczy że to nie istnieje, prawda?

Chodzi o ciebie czy mnie? Jeżeli o ciebie, to żeby to stwierdzić wcale nie trzeba widzieć wszystkich gier na automaty - wystarczy zdrowa logika. Po prostu gry na automaty są grami typowo zręcznościowymi, czasami z większymi lub mniejszymi elemantami gry logicznej. No, chyba że za strategię uważasz gry w stylu Ramparts czy jakieś mahjong'i.

> Ja proszę właśnie o taką, a nie inną podpowiedź,
> dotyczącą danych technicznych.

Co prawda takie dane są dla mnie "ostatecznością", ale... mówisz-masz ;)

typ gry - bijatyka chodzona
ilość dysków - 2

I niech ta podpowiedź będzie ręką wyciągniętą przeze mnie na znak zgody. W końcu nie ma powodu się żreć o rzecz zrobioną tylko i wyłącznie dla zabawy ;)



Ostatnia modyfikacja: 07.03.08 23:54
[#29] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@5h00n4y, post #27

To nie (International) Ninja Rabbits. W grze nie chodzisz także zwierzętami. Wojownicy ninja w grze to ludzie.

Dodam jeszcze że pomimo iż w grze bohaterowie to ninja, i w oryginalnej japońskiej wersji (w amerykańskiej zresztą też) na automaty jest "ninja" w tytuje, to w wersji europejskiej i amigowej słowa "ninja" nie ma w tytule.

I tak, wiem, to nic nie mówi... ;)

Więc może "mniej pokręcona" podpowiedź, a nawet powiedziałbym że trochę "techniczna":
Muzykę do czołówki, jak i konwersję muzyki in-game na Amidze, stworzył Matt Furniss


> Z wewnątrz, o tu . Nazywa się niestrawność

Na niestrawność polecam ziółka. Na nerwy zresztą także

[#30] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (marzec 2008)?

@Solo Kazuki, post #29

Shadow Warriors

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem