Wątek zamknięty
[#1] Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?
Zasady:

1. Zamieszamy tylko 1 utwór będący fragment modułu (podajemy odnośnik do pliku).

2. Osoba, która odgadła tytuł gry, otrzymuje prawo zamieszczenia swojego utworu lub może nominować kogoś kto to zrobi.

3. Utwory muszą pochodzić z amigowych gier.

4. Utwory nie mogą być w żaden sposób modyfikowane.

5. Utwory uniemożliwiające identyfikacje będą usuwane, a osoby, która go zamieściła traci swoją kolejkę.

6. Osoba, która odgadnie tytuł otrzymuje pięć punktów. Dodatkowo osoba, której cytat pozostanie nieodgadnięty przez 24 godziny otrzymuje 1 punkt. Dodatkowy punkt przysługuje tylko za pierwszą dobę podczas, której zagadka pozostaje nieodgadnięta. Za kolejną już punktu nie ma. Osoba nominowana do zagadania zagadki otrzymuje 3 punkty.

7. Raz na miesiąc będą podsumowywane punkty uczestniczących w zabawie.

8. Osoba, która zamieści utwór w momencie gdy nie będzie przypadać jej kolejka, musi liczyć się z usunięciem posta.

9. Jeżeli przez 24 godziny od poprawnej odpowiedzi osoba, która odgadła nie zamieści utworu, kolejka przypada na poprzednią osobę, która wystawiła utwór lub na osobę, którą ona wskaże.

10. Odpowiadając można udzielić tylko jednej odpowiedzi. Następną można udzielić po godzinie lub po kimś innym kto w przeciągu tej godziny napisze posta.

11. Posty nie na temat będą usuwane.

12. Tytuły gier, których dotyczą zagadki mogą się powtarzać, lecz nie należy nadużywać tego przywileju. W przypadku zbyt częstego pojawiania się tej samej gry jako zagadki, moderator działu ma prawo usunięcia zagadki i poproszenia o podanie innej.

Miłej zabawy


Wyniki:

57 - APC74
53 - Solo Kazuki
49 - 5h00n4y
47 - mailman
25 - SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr
24 - SPECT
23 - Phibrizzo
20 - Mir3k
19 - Lorak
16 - RobsonS
17 - Dave
11 - snajper
10 - GumBoy
10 - PopoCop
10 - madman15
10 - OSH
5 - AmiChris
5 - BagoZonde
5 - Dawi
5 - Katiria
5 - recedent
3 - lus
3 - Hubez

Ostatnią zagadkę zadał mailman

[#2] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@mailman, post #1

Sixth sense investigation.
[#3] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@Dave, post #2

Poprawna odpowiedź! OK

[#4] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@mailman, post #3

[#5] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@Dave, post #4

W życiu tego nie słyszałem...

[#6] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@mailman, post #5

A ja jako 1-dno z pierwszych miałem okazję. Oczywiście jest to z gry na Amigę. Jeżeli wielu dojdzie do wniosku, że tego nie słyszało, to będę kierował ;)
[#7] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@Dave, post #6

"UBEK"...

[#8] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #7

Nie...może być inaczej! ok, racja
[#9] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@Dave, post #8

Idealny wręcz przykład, jak gra o kiepskiej grafice może stać się świetna, dzięki pomysłom...zagadkę wyjątkowo zadam, ale troszkę później.

[#10] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #9

Cóż...poniewaz nie mogę edytować, więc musże napisać pod swoim postem.
TUTAJ

Podpowiedzi nie przewiduję, zagadka jest raczej prosta...

[#11] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #10

Gra jest jedną z najlepszych w swojej klasie, jeżeli chodzi o gry na Amigę...

[#12] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #11

Supremacy?

[#13] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@mailman, post #12

Nie...widze, że bez podania gatunku się nie obejdzie...to jest symulator lotu

[#14] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #13

Gunship 2000?

[#15] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@mailman, post #14

Nie. Nie te czasy...

[#16] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #15

F-15 Eagle ?

[#17] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@Hubez, post #16

Nie odrzutowce...nie śmigłowce. Jeżeli dostanę jeszcze jedną złą odpowiedź, podam rozwiązanie. Nie chcę przedłużać...

[#18] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #17

Shadow Of The Third Moon?

[#19] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@Mir3k, post #18

A ja myślałem, że to będzie proste...

ROZWIĄZANIE

[#20] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #19

Fajnie, ale mógłby ktoś na przyszłość dopisać do regulaminu że, "podający zagadkę nie może podawać jej rozwiązania, jeno *PODPOWIEDZI*

[#21] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@5h00n4y, post #20

Miałem zacząć podawać kolejne litery nazwy gry? Nie sądziłem, że nikt z Was nie zna rozwiazania, przecież jest to jeden z najbardziej znanych symulatorów na Ami. Trochę ciężko było wymyślić mi jeszcze jakąś podpowiedź. Podałem Wam gatunek, napisałem, że nie lata się tam ani śmigłowcami, ani odrzutowcami, wiec wydawało mi się, że skieruję Waszą uwagę na samoloty śmigłowe. A Mir3k wyskoczył z SOTM co już doprowadziło mnie do przekonania, że za chwilę dostanę pytanie, czy to może nie jest ELITE/FRONTIER, albo coś w tym guście...prawdziwych symulatorów lotu (bo SOTM cięzko nazwać symulatorem, raczej to fajna strzelanka) na Ami nie było (niestety) aż tak dużo... ale następnym razem dam coś baaardzo prostego.

[#22] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #21

Znany symulator to tak, ale z niekoniecznie wyróżniającą się scieżką dźwiękową...
Pozatym znasz jakiegoś miłośnika symulatorów który zwraca uwagę w głównej mierze na muzykę?

OK, ale cóż też mogłeś podać za podpowiedź... Hmmm... no tak, zacznijmy: Producent, developer, kości graficzne, ilość dyskietek, ilość graczy, muzyk, grafik, jest lub nie whdload, jest lub nie installer hd... mam wymieniać dalej? ;)

I tak właściwie co w tym takiego złego że ludzie podają jakiekolwiek, takie jakie im się kojarzą, niekoniecznie poprawne odpowiedzi?
Może ja się nie znam, ale NA TYM TA GRA POLEGA, na litość Boską!
Czy nie?

[#23] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@5h00n4y, post #22

Powiem Ci szczerze, jestem miłośnikiem amigowej muzyki. Ten symulator lotu ma chyba najlepszą muzykę ze wszystkich symulatorów lotu na Ami. I akurat mnie to muzyka się najbardziej wbiła w pamięć. Martin Walker jest moim zdaniem genialnym kompozytorem...
Tak na marginesie, poszukiwania odpowiedzi na zagadki na HOL-u mogą być czasem z góry skazane na niepowodzenie. Nie każda gra amigowa tam się znajduje


[#24] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #23

Pewno, nie każda gra tam jest (choć śmiałbym twierdzić że 99,9% komercyjnych ;)), ale bazy te stanowią dobry punkt odniesienia.
Nie uważasz że robienie zagadek z kompletnie nieznanych gier (takich których nie ma w powyższych dwóch bazach) jest trochę nie fair w stosunku do zgadujących?
Pewno, można się pochwalić odkryciem jakiejś mało znanej gry, ale czy aby na pewno na tym polega ta zabawa?

[#25] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@5h00n4y, post #24

A co do nieznanych gier - Katiria podała AFF, który tez nie jest zbyt znany, bo to shareware. Akurat ta gra jest na HOL-u, a ja obiecuję, że wrzucę moją zagadkę obrazkową na HOL-a, bo uważam, ze jest to gra jak najbardziej warta tego, by się tam znaleźć.

[#26] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #19

OSH, zadaj jeszcze raz zagadkę, bo inaczej nie będę miał komu punktów doliczyć.

[#27] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@mailman, post #26

Ok, oto i ona:
ZAGADKA

[#28] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #27

JdL?

[#29] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@mailman, post #28

Sebastian, bez przesady...aż tak proste to to nie jest, zresztą w JdL nie ma praktycznie muzyki

[#30] Re: Z jakiej gry pochodzi utwór (lipiec 2008)?

@OSH, post #29

Wydawało mi się, że może coś takiego będzie.

Prawdę powiedziawszy, to nigdy tego nie słyszałem. To chyba jakiś RPG.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem