[#1] LukHash - nowy album Glitch
Dziś LukHash wydał nowy album "Glitch",
więc kto lubi chipmusic oraz SIDowe gulgoty i przestery, ten leci na link OK
.
[#2] Re: LukHash - nowy album Glitch

@rePeter, post #1

no trzeba sprawdzic, chociaz jestem wielkim fanem to najmniej mi sie podobal poprzedni album, ciekawe jak teraz bedzie :)
[#3] Re: LukHash - nowy album Glitch

@juen, post #2

Ja najbardziej lubię Falling Apart i Digital Memories, mogę słuchać na okrętkę ;)
Nowy musi się jeszcze przegryźć, jeszcze nie wiem co sądzić.
.
[#4] Re: LukHash - nowy album Glitch

@rePeter, post #3

Łukasz z chiptune ma trochę mało wspólnego. To raczej elektropolo z domieszką chiptune'owych instrumentów.
Ostatni album był strasznie słaby, obym na nowym się nie zawiódł, bo mam wrażenie, że od dłuższego czasu pomysłów mu brakuje.
Ale już słucham. Tutaj link na bandcamp.

EDIT: No, jest trochę lepszy niż poprzednik. Ale i tak to już nie jest to, co kiedyś (in minus niestety).

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 10:56:59 przez Drakon
[#5] Re: LukHash - nowy album Glitch

@Drakon, post #4

Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc elektropolo, ale jeśli pijesz do discopolo to moim zdaniem nie pasuje to do Lukchash'a.

Nowej płyty nie słuchałem jeszcze a z starch materiałów najbardziej lubię 2 ostatnie płyty, które wyraźnie wyróżniają go z tłumu innych elektro-muzyków ok, racja
[#6] Re: LukHash - nowy album Glitch

@rePeter, post #1

Album brzmi scenowo i podoba mi się.ok, racja
[#7] Re: LukHash - nowy album Glitch

@Drakon, post #4

Jak ktoś chce czysty "chiptune" to niech sobie odpali SID Player`a lub coś innego. Mi się podobają albumy LukHash`a bo to współczesna forma gatunku inspirowana chiptune`owymi dźwiękami i melodyjkami. Mają w sobie coś z klasyków, a jednocześnie brzmią dobrze i nie kłują w uszy ze względu na poprawny (choć momentami nieidealny) miks i realizację. Zdecydowanie kupię nowy album, to kilka groszy a każde wsparcie artysty się liczy (sam coś tworzę to rozumiem ile to zachodu).

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 19:51:18 przez NeckUno1
[#8] Re: LukHash - nowy album Glitch

@NeckUno1, post #7

współczesna forma gatunku inspirowana chiptune`owymi dźwiękami


Trafiłeś właśnie w sedno. Chodziło mi o to, że nie można muzyki Łukasza nazwać chiptune'ami. Natomiast moje odczucia dotyczą dwóch ostatnich albumów - The Other Side oraz najnowszego, Glitch. Ich poprzednicy, czyli Digital Memories i Falling Apart to dla mnie mistrzostwo, może poza masteringiem - żeby nie było, że potępiam jego twórczość. Natomiast ostatnie dwa albumy są w moim odczuciu (w porównaniu do DM i FA) strasznie słabe, wręcz odtwórcze. Co oczywiście nie zmienia faktu, że dla "nowych" słuchaczy Łukasza mogą stanowić nie lada gratkę. Natomiast mnie zupełnie "nie leżą".

sam coś tworzę to rozumiem ile to zachodu


...to ja mam chrapkę, żeby posłuchać tego, jeśli się podzielisz OK.
[#9] Re: LukHash - nowy album Glitch

@rePeter, post #1

Kocham faceta (kupiłem jego wszystkie albumy i to dla mnie numer 1 na całym Świecie), ale ten nowy album jakoś za bardzo disco, a za mało chiptune jak dla mnie. Może muszę lepiej osłuchać...
[#10] Re: LukHash - nowy album Glitch

@Drakon, post #8

Mam to w planach już od dłuższego czasu, ale w sieci jest ostatnio taki natłok artystów muzycznych, że nie wiem czy ma to sens się ujawniać bo utonę w tłumie. Zajmuję się muzyką można powiedzieć od dzieciaka z lepszym lub gorszym skutkiem, ale kwestie techniczne i lektura prasy branżowej doprowadziły do tego że zawsze mi coś nie pasowało w moich produkcjach. Dlatego od jakiegoś czasu mam blokadę przed ujawnianiem się i ciężko mi się zmotywować ;)
[#11] Re: LukHash - nowy album Glitch

@NeckUno1, post #10

Nie pisz do szuflady, dawaj na PW, obiecuję nie spreadować :)
[#12] Re: LukHash - nowy album Glitch

@rePeter, post #1

Gość ssie. AC/piorun/DC rulez .
[#13] Re: LukHash - nowy album Glitch

@Drakon, post #4

Jakiś czas temu marudziłem na muzę Lukhasha. Na tą poprzednią płytę. Chyba była za bardzo przesterowana...
Jednak słucham teraz nowej i jest całkiem OK. To nie jest electropolo, tylko electroworld z elementami muzyki chiptune oraz klimatem klubowym. Słychać też scenę i underground.
Podoba mi się. Mnie rockowckowi. Jest zdecydowanie fajniejsza od poprzedniej. Daję ocene 5 w skali 1-5. szeroki uśmiech

Dodam jeszcze że słyszę tam też funky, gotyk i nawet folk oraz wszystko co powyżej napisałem i wiele innych, różnych stylów.
Świetna muza.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 23:06:26 przez Andrzej Drozd
[#14] Re: LukHash - nowy album Glitch

@Andrzej Drozd, post #13

Jest zdecydowanie fajniejsza od poprzedniej


Z tym się zgadzam w zupełności.
[#15] Re: LukHash - nowy album Glitch

@rePeter, post #1

Fajna, dobrze się słucha.
[#16] Re: LukHash - nowy album Glitch

@sid777, post #9

Po osłuchaniu już nie czuję disco. Dobra płyta!

Przy okazji, płyta Lukhasha którą lubię najbardziej: c64 reMIXed
[#17] Re: LukHash - nowy album Glitch

@sid777, post #16

Tak, fajnie się słucha OK
Chłopak dalej poszukuje, chociaż na tej płycie rewolucji nie ma ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem