[#31] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@JacK_Swidnik, post #30

Lepiej wpadnij do mnie na piwo do Świdnicy. W pokoju mam więcej komputerów niż oni w tym "muzeum".
[#32] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@alt_, post #31

A ile mają?
[#33] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@michal_zukowski, post #32

Komputerów kilkanaście, jeśli nie kilka. Większość to konsole i duperele. Prawie wszystko w gablotkach "nie dotykać".

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 00:56:39 przez alt_
[#34] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@alt_, post #33

No to fajnie ze konsole.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 21:45:47 przez Goor
[#35] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@Goor, post #34

A jak ktoś w wakacje trafi do Gdańska to zapraszamy.
Muzeum Retrokomp
[#36] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@Risc, post #35

Alt pochwal się chociaż troszkę swoimi zbiorami.Jakie są Twoje najciekawsze fanty?
[#37] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@ak47, post #36

Nie lubię się chwalić ;)

Z Amig praktycznie komplet oprócz fabrycznych Towerek - A500 w wielu rewizjach, A600, A1000 w obu wersjach, kilka A1200, A2000, A3000, A4000, A4000 w Towerze Micronika, CDTV, CD32. Praktycznie każda z nich w jakims stopniu rozbudowana.

Z innych maszyn Commodore - VIC-20, C16, +4, 64 w trzech wersjach, 128D w obu wersjach, Kilka pecetów C=.
Kilka Ataryn - 800XL, 65XE, XEGS, ST, STE
Duzo Maków - SE FDHD, Classic II, Mac II, Quadra 650, PM 7100, 8500, 8600, 5400, 6500, G3 Beige, PowerMac G3 a także nowsze na PPC G3 i G4 oraz Apple IIgs
...a także stertę pecetów i trochę innych kompów...
[#38] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@alt_, post #37

A co masz z europejskich? :)
[#39] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@alt_, post #37

Teraz najważniejsze pytanie-czy masz żonę, a jak tak, to co ona na to?
[#40] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@AD99, post #39

Kiedy wnosił te wszystkie sprzęty to protestowała, ale w miarę jak dokładał kolejne pudła, to słychać ją było coraz słabiej i słabiej. A od jakichś 6 miesięcy nie usłyszał ani słowa sprzeciwu.
[#41] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@alt_, post #37

Ja mam podobnie z tym, że mam tylko jednego maka 68k. To już są takie ilości, że jest względnie dużo ale za mało, żeby robić wlasne muzeum :D

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 10:28:21 przez michal_zukowski
[#42] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@michal_zukowski, post #41

Razem w Lublinie już by nam wyszło muzeum zapewne :)
[#43] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@AD99, post #39

Mam :) nie protestuje, mam to szczęście, że mam dość duże mieszkanie i własny pokój na graty. Poza tym prowadzę działalność i wykorzystuję ten warsztacik do pracy zawodowej. Większość gabarytów (monitory CRT, pecety itp) trzymam w fajnym suchym garażu.
[#44] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@ZbyniuR, post #38

Z europejskich niewiele - walają się gdzies Spectrum i EuroPC. To nie moja bajka.
[#45] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@Goor, post #42

Do muzeum jak dla mnie potrzebne są unikaty. Żeby oprócz nostalgii ludzi przyciągała chęć zobaczenia tego czego w życiu nie widzieli. Powiedzmy posiadając z 20 unikatów można myśleć że muzeum będzie miało racje bytu.
[#46] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@michal_zukowski, post #45

Tys prowdo
[#47] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@michal_zukowski, post #45

Niekoniecznie. To co mówisz też prawda, ale.... ile w teraźniejszych czasach dzieci kojarzy konsolę psx? Albo c64, czy Atari np.xe?
Dla nich "konsola" to ps4 lub Xbox one, komputer - tylko pc. Nie mam tu na myśli oczywiście dzieci, których rodzice mają sprzęty do dziś. Dla mnie "egzotyka" to już Spectrum(chociaż miałem styczność), a że istniało coś poza Atari XL(bo kumpel miał), to bym nie powiedział jeszcze kilka lat temu
[#48] Re: Muzeum historii komputeryzacji

@AD99, post #47

Wlasnie bylem w tym muzeum w Karpaczu. Maja sporo unikatow. Praktycznie wszytko to konsole do gier.
Z komputerow to Atari 800xl 65xl. Amiga 500 i C64.
Zdjecia beda później.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem