[#1] Moja mała EP`ka
Cześć,
Po długich latach molestowania psychicznego przez moich znajomych postanowiłem w końcu otworzyć szufladę ze swoimi projektami i podzielić się swoją twórczością ze światem zewnętrznym. Ponieważ znalazło się tam kilka rzeczy nawiązujących trochę do muzyki typu Chiptune postanowiłem złożyć z nich krótką EP`kę którą wrzuciłem do sieci. Gdyby ktoś miał chwilkę czasu i odrobinę ochoty to zapraszam do odsłuchania moich wypocin. Wiem, że jakościowo nie jest idealnie, ale komponuję muzykę w swoim domowym zaciszu na tym co mam pod ręką.

Surowa krytyka mile widziana
Zapraszam i życzę miłego słuchania
NeckUno1 on SoundCloud

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 21:03:17 przez NeckUno1
[#2] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Wow! Tym intrem wygrales ;) No to slucham dalej...
[#3] Re: Moja mała EP`ka

@RadziN, post #2

Dzięki :)
[#4] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #3

Bardzo mi się podoba. Z tego co pamiętam to chyba wysyłałeś jakieś swoje prace na AmiParty :) Popraw mnie jeśli się mylę. Tak czy inaczej bardzo mi się podoba. Gratulajce OK
[#5] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Bardzo fajne. Przyjemnie się słuchało.
[#6] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

życzę miłego słuchania


Słuchało się bardzo miło OK
.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 23:32:39 przez rePeter
[#7] Re: Moja mała EP`ka

@Sir_Lucas, post #4

Z tego co pamiętam to chyba wysyłałeś jakieś swoje prace na AmiParty :) Popraw mnie jeśli się mylę.


Nie przypominam sobie szczerze mówiąc, żebym coś wysyłał szeroki uśmiech Próbuję się odnaleźć w muzyce już od kilku lat, ale dzisiaj dopiero pierwszy raz podzieliłem się tym ze światem zewnętrznym. Zawsze mam wrażenie, że prezentuję niski poziom swoimi utworami, dlatego mam wewnętrzną blokadę przed uzewnętrznianiem się. Ale moi znajomi od pewnego czasu nie dają mi spokoju tak więc postanowiłem zaryzykować.

Dzięki wszystkim za dobre słowa szeroki uśmiech
[#8] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #7

Bardzo dobre to jest. I bez strachu z wystawianiem na parties, ja wystawiam gorsze kawałki i problemu nie ma, po prostu zajmują zasłużone dziesiąte, dwunaste, czy siedemnaste miejsce . Z tym, że dochodzą jeszcze ograniczenia formatu modułu i sprzętu, chyba że wystawisz w kategorii streaming – jeżeli na danym party taka jest.
[#9] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Kolego, to jest SUPER!
[#10] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Chłooooopie to jest zajefajneeeeeeeeeeee

Dajesz to na chiptuny i na Compoty - będzie zajedobrze grało i będzie wysoko :)

masz wsada na LE lekko
[#11] Re: Moja mała EP`ka

@WojT_GL, post #10

Bardzo fajne, Marcinie :)
[#12] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Niejedną grę można by wyciszyć i w tle puścić Twoją EP-kę OK
tak trzymać
[#13] Re: Moja mała EP`ka

@WojT_GL, post #10

Hmmm jakie to dobre :)
Słucham w kółko - przypomina trochę mix JMJ z chiptune :)
[#14] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Rewelka materiał :) gratulacje no i czekam na więcej :)
[#15] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Wszyscy chwalą, z chęcią bym posłuchał i ja, ale soundcloud pokazuje mi 'Not available in Poland.'
[#16] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Zapomniałem zapytać, możesz napisać konkretnie, czego używasz?
[#17] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Zajebbbbiste! Najbardziej mi się Chipland podobaOK
[#18] Re: Moja mała EP`ka

@Drakon, post #16

Wow, nie spodziewałem się aż tak pozytywnego odzewu ze strony słuchaczy szeroki uśmiech Jestem bardzo mile zaskoczony i na pewno da mi to kopa do działania na przyszłość, obiecuję że będzie wkrótce coś więcej

Powoli EP`ka wrzuca się na Bandcamp, tam będzie można spokojnie pobrać w dowolnym formacie do posłuchania na czym się chce, bo widzę że SC robi jakieś problemy.

Na czym robię? Hmmm trochę tego, trochę tamtego szeroki uśmiech Mam kilka samplerów Akai, małe syntezatorki Yamahy z serii PSS i VSS, jeden PSR-36, jakiś keyboard Casio CT-670, czasem z C64 jakieś sampelki nagram, róznie z tym jest bo ciągle coś nowego dochodzi. Wiadomo, w dzisiejszych czasach dużo się korzysta z wtyczek VST co robię i ja. Czasem coś przepuszczę przez taśmę na magnetofonie żeby trochę upodlić brzmienie hehe. Ale generalnie wszystko trafia później do FL Studio gdzie to miksuję do kupy.
[#19] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #18

O man! Dokładam w takim razie cegiełke do motywacji ;) Jest super! A Amigowymi trackerami się bawisz, lub na innych platformach??
[#20] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #7

super !!!
[#21] Re: Moja mała EP`ka

@zeter, post #19

Jeszcze raz dzięki :)
A Amigowymi trackerami się bawisz, lub na innych platformach??

Wiesz co, póki co mam całkiem dobrze opanowany workflow na FL Studio i tak mi jest wygodnie. Wiem, że ten DAW jest owiany złą sławą bo używa go większość pseudo artystów robiących Trap na YouTube, ale to tylko dlatego że jest on prostszy w obsłudze np. od Cubase, Reason czy Logic. No i zapewne jest łatwiej go złamać i jest dostępny, że tak powiem "na tacy". Ja go używam dlatego, że praca z patternami bardzo mi przypominała program MUSIC 2000 na PSX, na którym to stawiałem pierwsze kroki 17 lat temu szeroki uśmiech Do dzisiaj mam na memorkach moje projekty, nawet coś samplowałem z płyt CD bo była taka możliwość.
Później był PeCet, na którym próbowałem Acid`a, Cubase`a, Reason`a i właśnie Fruity Loops. Wybór był prosty, wiedziałem że to jest to
Z ciekawości próbowałem kiedyś zabawy z trackerami (Pro Tracker, Sid Wizard), ale póki co brakuje cierpliwości i czasu na naukę nowego softu i specyfiki pracy. Nie mówię, że nic z tego nie będzie bo mi jako miłośnikowi tego sprzętu wypadało by coś kiedyś napisać na Ami lub C64.
[#22] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #1

Cześć,
Nie chcę podbijać wątku, ale gdyby ktoś był chętny to album jest dostępny do pobrania na moim profilu Bandcamp (kilka osób pytało o taką możliwość). Aby pobrać utwory należy wybrać opcję "Buy now", wpisać kwotę (zero lub więcej) kliknąć "download to your computer" oraz podać adres e-mail i kod pocztowy, spokojnie dane nie zostaną nigdzie udostępnione (można pobrać utwory za darmo, ale jeśli ktoś chciałby wesprzeć moją pracę to należy wpisać jakąś wartość za co serdecznie z góry dziękuję, płatność przez PayPal). Link zostanie przesłany na adres e-mail i będzie można wybrać format plików do pobrania (WAV, MP3 lub FLAC)

NeckUno1 on Bandcamp
[#23] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #22

Rozważasz wydanie wersji fizycznej? :D
[#24] Re: Moja mała EP`ka

@Drakon, post #23

Hej,
Nie no bez przesady, nie opyla się bo nie było by popytu na płytę :)
[#25] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #24

Ja bym wziął :) Dobra, kupię na BC, wypalę i dorobię sobie okładkę ;)
[#26] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #24

A tu się z kolegą nie zgodzę. :) Z moim bandem własnie skończyłem nagrania robimy mix i master i niebawem nasza EP wydana własnym sumptem będzie dostępna. Biorąc pod uwagę, ze gramy dość skomplikowaną w odbiorze muzykę i nie zbyt przystępną dla statystycznego Kowalskiego (Progressive Melodic Death Metal) i odbiorcy są raczej specyficzni to cała siła ewentualnego nabycia fizycznej płyty jest skierowana na koncertowanie oraz promocja via media społecznościowe. W Twoim przypadku pojawienie się na kilka (Ami/Retro) imprezach było by na pewno owocne. Polecam przemyśleć bo muzykę robisz fantastyczną! Fakt jest to pewna inwestycja ale jeżeli nie chcesz by się szybko zwróciła no to nie ma ciśnienia. Inna formą prezentacji mógłby być split wydany razem z innymi muzyka z PPA.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 11:18:25 przez RadziN
[#27] Re: Moja mała EP`ka

@RadziN, post #26

Progressive Melodic Death Metal

Odejmij "Melodic" i łykam jak świeże bułeczki. :)

A poważnie to tak czy siak bym sobie posłuchał.

Sorry za OT.
[#28] Re: Moja mała EP`ka

@Drakon, post #25

Wiesz, powiem Ci szczerze, że miałem zamiar po swojemu zrobić mały nakład dla znajomych powiedzmy 20 sztuk domowymi metodami. Jeśli bardzo Ci zależy na fizycznym wydaniu to wstrzymaj się troszkę, na pewno się doczekasz szeroki uśmiech Będzie okładka, płyta z nadrukiem czyli tak jak być powinno.
Póki co nie planuję wydawać tej EP'ki po profesjonalnemu bo uważam, że na to jeszcze za wcześnie, nie ta jakość no i ilość utworów też nie powala. Przyszłość pokaże czy idę w dobrym kierunku, czas wszystko zweryfikuje.
Jak zawsze dziękuję za pozytywny odbiór OK
[#29] Re: Moja mała EP`ka

@NeckUno1, post #28

Bierę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem