[#1] Mam dla Was nowy kawałek :)
Cześć wszystkim. :)

Na fali nostalgii za dawnymi czasami, która mnie ostatnio złapała, usiadłem do emulatora MiniMooga i zacząłem coś tam brzdąkać aż powstał kolejny, "wtyczkowy" moduł muzyczny.
Tym razem spróbowałem napisać coś z dużą dozą szaleństwa włożoną w trackerowe nutki, ale przede wszystkim spróbowałem napisać coś weselszego niż zazwyczaj. :D

Chciałbym Was wszystkich najserdeczniej zaprosić do posłuchania:

Magnetic-Fox - I Love N.T.S.C. (Notes That Suggests Craziness)

Mam nadzieję, że się Wam spodoba. :)
Swoją drogą, pamiętam, że tamtego dnia cały czas myślałem o konsolce Nintendo GameBoy Color, przy której spędziłem wiele godzin swojego dzieciństwa. :)
Zresztą, w ogóle to cały czas tamtego dnia myślałem o muzyce Chiptune. ;)
[#2] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

fajniutkie



tylko króciutkie buuu!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 15:33:58 przez snajper
[#3] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@snajper, post #2

Dzięki.

No trochę krótkie mi ostatnio te kawałki wychodzą. ;)
[#4] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #3

Jest całkiem spoko, działaj dalej OKok, racja
[#5] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

W nazwie jest literówka. W rozwinięciu trzeciej litery (S), zbędne jest "s" na końcu.
[#6] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

Zalecam poczytać o tym, czym jest chiptune :)
[#7] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@Drakon, post #6

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi na temat utworu, zarówno te pozytywne, jak i krytyczne - to dla mnie bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli coś gdzieś jest niewłaściwe, albo można było zwyczajnie zrobić lepiej. :)

Generalnie, na pewno nie powiedziałbym, że ten kawałek to chiptune. Bardziej chodziło mi o to, że tamtego dnia cały czas tego rodzaju muzyka grała mi w głowie. :)
Gdziekolwiek nie zaznaczyłem, że ten moduł ma coś wspólnego z chiptune, to raczej miałem na myśli nieśmiałą i niedoskonałą próbę udawania tego klimatu.

Zresztą chiptune raczej nie kojarzy się z instrumentami VST, więc na pewno większość moich utworów z SoundClouda po prostu nie może być tak nazwana. :)
[#8] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

Podoba mi się, tak sobie toczy się beztrosko ten utwór. Uwaga techniczna, moim zdaniem przesadziłeś z zabawą panningiem stereo na początku. W słuchawkach brzmi to na granicy bycia przykrym.
[#9] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

Eee dobre to Panie
[#10] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

Bardzo fajny nie meczacy ...idealny czytania
Prosze o wiecej
Ps.biore do samochodu
[#11] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@HOŁDYS, post #10

Dzięki.

Cieszę się, że się Wam podoba. :)

@Krashan
Masz trochę rację z tym panningiem, ale to chyba wynik mojego przyzwyczajenia do tak bardzo rozdzielonych kanałów, jak w modułach Amigowych na słuchawkach.
[#12] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

Witam wszystkich ponownie!

Ostatnie dwa tygodnie spędziłem przy komponowaniu i produkowaniu nowego utworu.
No i - wreszcie skończyłem.

Najserdeczniej wszystkich zapraszam do posłuchania:
Magnetic-Fox - Dream Symphony

Mam nadzieję, że się Wam spodoba. :)
[#13] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #12

Mi się podoba OK
Troszke jak utwory z gry "Wonder Dog".
[#14] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #12

Przesłuchałem, no i na jednym razie się nie skończy dobre to jest OK
[#15] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@philipo, post #14

Dziękuję.
Cieszę się, że się Wam podoba.
[#16] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #12

dla mnie super
[#17] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #12

Pozwolę sobie – jak zwykle – na głos krytyczny. Utwór jest bardzo zgrabny i sympatyczny, ale w pewnych momentach miałem wrażenie, że linia melodyczna leada wymyka Ci się spod kontroli w towarzystwie kilku nieco kaskaderskich harmonii. To plus dość „mięsiste” brzmienie tegoż leada dają wrażenie przytłaczania przez niego całej kompozycji.
[#18] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@Krashan, post #17

Naprawdę? Które momenty utworu masz na myśli? Chętnie się jeszcze raz przysłucham tym miejscom, o których mówisz. OK
Szczerze mówiąc po prostu nie udało mi się tego zauważyć, a zawsze staram się eliminować ewentualne przeszarżowania, które od czasu do czasu mi się zdarzają.
Ten kawałek słyszałem chyba z 200 razy zanim skończyłem komponowanie i ustawianie głośności, dlatego muszę przyznać, że mnie zaskoczyłeś.
[#19] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #18

1:16, 1:38, 1:58, 2:07. Niemniej, może taka jest wizja artysty, a ja jestem znany z szukania dziury w całym oraz słuchania disco-polo.
[#20] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@Krashan, post #19

Przesłuchałem parę razy z otwartym obok PPA, żeby zwrócić uwagę na miejsca, które wymieniłeś i przyznaję, że ja to z kolei chyba całkiem głuchy jestem, bo naprawdę nie słyszę tego, o czym mówisz.
Albo po prostu za bardzo przyzwyczaiłem się do swojej "kakofonicznej" produkcji muzyki...
Jedyne, co zauważyłem, to że niektóre instrumenty posiadające zwiększony pogłos (jak choćby solówki) mogą sprawiać wrażenie delikatnego nakładania się na siebie, jeśli bardzo mocno wsłucha się w samo tło, np. przy dużym zamyśleniu się.
[#21] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@BW, post #1

No cześć.

W ramach odskoczni od codzienności postanowiłem napisać nowy kawałek.
No, powiedzmy prawie nowy, bo tym razem postanowiłem odkurzyć swoją starą kompozycję z lutego 2011 roku, którą wówczas zapisałem sobie tylko pod postacią naprawdę słabego dema w Impulse Trackerze.

W nowej wersji znów postawiłem na instrumenty wtyczkowe (VSTi) takie jak MiniMoog.

Chciałbym Was wszystkich najserdeczniej zaprosić do posłuchania:
Magnetic-Fox - My Little Time Machine

Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Miłego wieczoru!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 21:21:36 przez Magnetic-Fox
[#22] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@Magnetic-Fox, post #21

Fajne, ale dlaczego nie w mod?
[#23] Re: Mam dla Was nowy kawałek :)

@Ralpheeck, post #22

Dzięki. :)

Po prostu ostatnio częściej używam OpenMPT niż ProTrackera do pisania modułów muzycznych takich jak ten.
Podoba mi się wykorzystywanie instrumentów VST, bo daje to całkiem potężne możliwości.

Z drugiej strony, nie wszystko da się tak dobrze zapisać w ProTrackerze, chociażby ze względu na ograniczenia sprzętowe takie jak tylko cztery kanały. Lubię pisać utwory ze sporą ilością pogłosu, echa, czy różnych efektów, które nie zawsze udałoby się uzyskać przy tak małej ilości ścieżek. Ten moduł jest na przykład wielokanałowy - ma dokładnie 14 kanałów, z czego wszelki pogłos robią instrumenty VST.

Aczkolwiek, mimo że ostatnio częściej piszę moduły wtyczkowe, to w ProTrackerze cały czas siedzę. OK
Mam kilka pomysłów, którymi się ostatnio zajmowałem z myślą o nadchodzącym AmiParty (którego, nawiasem mówiąc, nie mogę się już doczekać). Mam nadzieję, że zdążę je skończyć i puścić na kompoty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem