[#1501] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@X-Type^HVR, post #1500

Wrzucam planszę tytułową z bohaterem. Mam nadzieję, że teraz plansza pasuje.



Jeśli zaś chodzi o muzykę, to rozważam dodanie utworu Public Domain.

Tutaj możecie sprawdzić "kandydatów":

http://coreprogramming.pl/Nowe/Magazyn/MagazynMuzyka.lha

Jest kilka wesołych i kilka nastrojowych, pasujących do gry logicznej.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 17:15:34 przez Hexmage960
[#1502] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1501

Hex, koledzy mówili ci: rób grę, nie rób grafiki. Nie posłuchałeś.

Na obrazku który narysowałeś stoi człowiek który wkłada dłoń w majtki w wiadomym celu i robi to zerkając na kogoś w parku. Czy taki był zamysł? To ma być jakaś prowokacja tu na forum?
[#1503] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Aurel, post #1502

Dokończyłem tę planszę tytułową.

Gra jest już w dużej mierze gotowa i są poziomy.

Bohater wkłada rękę do kieszeni spodni/kurtki.
[#1504] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1501

a czemu ten fragles grzebie sobie w majtach?
/ edit aaa, już wyjaśnione

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 17:22:21 przez snajper
[#1505] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1503

Kieszenie w spodniach są z reguły po prawej i po lewej stronie, ale on ma pośrodku i kto bogatemu zabroni? Świetnie. Masz planszę tytułową, teraz już tylko przygotować poziomy i gra gotowa. Tak?
[#1506] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1501

W jednej z pierwszych wersji demo była muzyka.

Dla mnie ona była ok, jej użyj.

Dysponuję archiwum wszystkich znanych mi wersji Magazynu... służę pomocą.



Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 17:44:33 przez Arturo
[#1507] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #1505

Bohater stoi bokiem do nas, więc kieszeń jest z boku.

(dodam, że początkowo miał rękę w kieszeni w niebieskiej kurtce, ale to zmieniłem)

Wątek o "prowokacji" przemilczę.

Co do gry - to planszę tytułową zostawiłem sobie na koniec. W tej chwili jest 10 pełnych grywalnych poziomów, o czym dopiero co pisałem. Wrzuciłem te plansze i ludzie mogą sobie zagrać od pewnego czasu.

Zostało kilka rzeczy - usprawniony interfejs i tryb gry, o czym była mowa.

Rysunek mi się całkiem udał, rzadko kiedy rysowałem postacie w dużym formacie. Tyle przecież było mowy o "niepasującej" planszy tytułowej. Teraz pasuje, prawda?

Proszę koncentrować się na meritum, a nie odwracać uwagę pisząc o takich nieistotnych sprawach (nieistotnych to mało powiedziane, bo jak nazwać komentarze o majtkach).

Chcę otrzymywać jasne sygnały - podoba czy nie plansza tytułowa?

@Arturo

Mam tę muzykę, wiem o którą chodzi! Znalazłem jeszcze kilka innych pasujących kawałków.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 17:50:50 przez Hexmage960
[#1508] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1504

a czemu ten fragles


Wg mnie obok fraglesa to powyższy robaq w życiu nawet nie stał

[#1509] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1501

Kiedyś znałem gościa, który pracował w magazynie (duży sklep/sieć). Wyleciał podobno za... butelkę coli... :( sorry, ale ten koleś mi wygląda na takiego, który przed chwilą coś podprowadził i i schował do kieszeni...

Odnośnie kieszeni... przecież wiadomo, że koleś jodłuje

[#1510] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@X-Type^HVR, post #1509

Przykro mi. Ja lepszej grafiki nie narysuję. Jeżeli nadal kolega uważa, że rysunek nie pasuje do gry, nic na to nie poradzę.

Grafikiem jestem przeciętnym. Ale przecież nie mogę bać się czegokolwiek wrzucać.

Podtrzymuję, że komentarze nt. majtek są niepotrzebne. Kieszeń jest aż nadto widoczna.

"Fragles" to też niezbyt ładne określenie. Na szczęście kilka osób użyło sformułowania "człowiek". Bo nim ta postać jest.

Miałem pomysł na sylwetkę bohatera na planszy tytułowej. Uważam, że wyszło mi nieźle. Szkoda, że nikomu z komentujących się nie podoba.

P.S. Nie rozumiem w ogóle postów kolegi Niebuszewo.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 18:42:25 przez Hexmage960
[#1511] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1510

Hex - zostaw grafę tytułową - kończ, poziomy, grę i ... grafę do gry. Później muzyka (i jednocześnie nasze testy - pomożemy). Planszę tytułową można na końcu zmienić/poprawić.
Ruszyłeś - nie zbaczaj z toru - bądź na kursie i na ścieżce!
[#1512] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@X-Type^HVR, post #1511

Ja z przyjemnością zostawię tę planszę tytułową bo mi się bardzo podoba, wbrew opinii większości, którzy nie dostrzegają kieszeni w spodniach. Około pięć dorosłych osób o tym wspomniało, zamiast zostawić takie skojarzenia dla siebie.

Grafa planszy tytułowej zatem zostaje. Poświęciłem jej wczorajszy wieczór i dzisiaj z godzinkę.

Po tej przygodzie z dzisiejszymi komentarzami, działam dalej zgodnie z planem.
[#1513] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1510

"Fragles" to też niezbyt ładne określenie. Na szczęście kilka osób użyło sformułowania "człowiek". Bo nim ta postać jest.


przecież fraglesy to bardzo milutkie stworki, a według mnie stworzeniu pozbawionemu uszu i nosa, o aparycji fraglesa, najbliżej jest do fraglesa. Poza tym podobno w wersji którejś z zakresu pierwszych dwudziestu bohater miał być goblinem, więc byłby nawet blisko spokrewniony. Ale ok - jak już się upierasz, że to jest człowiek, to nie wnikam.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 19:07:23 przez snajper
[#1514] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1513

Aparycję ma komiksową, to zamierzone.
[#1515] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1501

Teraz już mam pewność to magazyn w PGR-ach. W sumie dobry pomysł na fabułę, musisz uratowac podupadający magazyn w dawnym PGR, coś w stylu filmu "Pieniądze to nie wszystko".

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 19:21:57 przez KM_Ender
[#1516] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1512

Problem nie tyle leży w warsztacie co w historii którą poza opowiada. Tutaj mamy np. człowieka szukającego w kieszeni zapalniczki do papierosa trzymanego w lewej ręce, którego ktoś nagle zawołał.
Całkowicie to, przepraszam, od czapy.
Ale jak pisali koledzy, nie rozpraszaj sie i pisz kod OK
[#1517] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Aniol, post #1516

To podtrzymuje moje zdanie, że Wasze zdanie jest subiektywne. Subiektywnie to poza ta może mówić 100 innych rzeczy.

Więc ja, jako autor rysunku wyjaśniam: Bohater spogląda na lewo bo tam znajdą się opcje w menu.

Nie było żadnych innych intencji. Trzyma rękę w kieszeni żeby było ciekawiej.
[#1518] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1517

Więc ja, jako autor rysunku wyjaśniam: Bohater spogląda na lewo


z perspektywy bohatera spogląda na prawo

/offtop :P
[#1519] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@niebuszewo, post #1508




[#1520] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1517

Zdania "nasze" są subiektywne, ale Twoje jako autora jest jeszcze bardziej subiektywne, uwierz mi.

Zdecydowałeś, że publikujesz rysunek, więc chyba spodziewałeś się że będzie oceniany?
Mój odbiór - koleś ma dziwną odcinkę w połowie głowy, która raz wygląda jak nienaturalnie skręcony kark, innym razem jak kreska symulująca usta 'na odp***dol", poza tym ma przez pas przewieszoną tzw. nerkę jak typowy handlarz na stadionie Włókniarza Częstochowa w niedzielę rano, ale zamiast sięgać do niej, sięga między nią a kamizelkę ratunkową, którą akurat założył (choć powinna być pomarańczowa). No i BHP na magazynie chyba wymaga kasku a nie czepka z piórkiem, ale to już trudno.

I nie mam żadnych negatywnych intencji - po prostu to nie jest dobry rysunek, chłopaki wspólnymi siłami zrobili Ci fajny dawno temu, czemu nie chcesz z tego skorzystać?
[#1521] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@X-Type^HVR, post #1509



Znalazłem przypadkiem kiedyś i nie mogłem się powstrzymać.



Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 21:53:09 przez KM_Ender
[#1522] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Lucus, post #1520

@Lucus

Zdecydowałeś, że publikujesz rysunek, więc chyba spodziewałeś się że będzie oceniany?

Tak, jednak nie przewidziałem takich komentarzy.

Wniosek niestety nasuwa się, bym nie publikował więcej grafiki, ani nawet zrzutów ekranu z gry, tylko same archiwa do przetestowania.

Trochę to dziwne, bo ludzie pewnie chcą zobaczyć grafę, ale wtedy 90% komentarzy o majtkach nie będą miały miejsca.
[#1523] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1522

Wszystkiego niestety nie da się przewidzieć ;)
[#1524] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1522

Może przyczyną tych komentarzy nie jest opublikowanie, tylko to co opublikowałeś?
Wyszło dość ekstremalnie, ale najwyżej sprostujesz w instrukcji, że to kieszeń - problem z głowy, po co się sugerować opiniami szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 23:26:51 przez Jacques
[#1525] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1522

Robert, grafa jest ok, skończ tryb gry :)
[#1526] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1501

Plansza tytułowa bardzo fajna. Na tej tablicy na którą spogląda magazynier można dodać chociażby najlepsze wyniki.
[#1527] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1501

Obrazek tytułowy jest ok, jak na grę robioną w parę dni.
chaos 50%, prostota 50%, perfekcjonizm 0%.

Nagrobek z obrazka tytułowego byłby idealny do wyświetlania nicków forumowiczów, którzy śledzili wątek, ale nie dożyli do zakończenia prac nad grą.

"Fragles" to też niezbyt ładne określenie.

Fragles to lalka, której twarz składa się z dwóch części. Jedna to nos, druga to broda, przedzielone ustami i wciśnięte na to oczy.
[#1528] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #1527

Nagrobek z obrazka tytułowego byłby idealny do wyświetlania nicków forumowiczów, którzy śledzili wątek, ale nie dożyli do zakończenia prac nad grą.

Planowałem by po wydaniu gry wypisać listę forumowiczów, w porządku alfabetycznym, którzy uczestniczyli w rozwoju gry. Takie "Thank you" dla wszystkich zaangażowanych. OK (podobnie zresztą jak było w instrukcji do Tanks Furry).

Bo może to wydawać się nieoczywiste, ale ja bardzo dziękuję Wam za wkład w powstawanie gry, komentarze oraz cierpliwość. Wiem, że wystawiłem Waszą cierpliwość na próbę, za co przepraszam.

Aktualnie zrobiłem już obsługę joysticka, ale muszę jeszcze zrobić poprawki.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 08:00:35 przez Hexmage960
[#1529] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1528

lol, czemu w alfabetycznym? Przecież to niesprawiedliwe, snajper byłby nie tylko za recedentem, ale i za selurem!
[#1530] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1529

Pewnie zapłaczesz się na amen, ale ciebie na tej liście nie będzie. NIESPODZIANKA!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem