[#1] Amithlon na HDD SCSI
Witam. Może żeby nie zaczynać od siemano klikam z... hihi pozwolę sobie zadać póki co w pustkę pytania.

Zanim zdecyduję się na Amithlona musze wiedzieć, czy spełni on pokładane w nim moje nadzieje....

Chciałbym wiedzieć jak spreparować dysk UW - SCSI, którego żywcem wyjąłem z Amigi (partycja systemowa pusta / jest na niej goły OS3.1)
aby móc wystartować z niego Amithlona.

Druga ważna rzecz to wymiana danych między partycjami Amigowymi a tymi pecetowymi (Win XP).

Proszę mnie nie odsyłać do stron Amithlonowych, bo już różne opinie słyszałem. Jedni twierdzą że Amithlon ruszy ze SCSI, inni że nie. Interesuje mnie podejście od strony praktycznej (Np. jakie pliki i skąd oraz gdzie wrzucić co by zastartowało na PC z HDD formatowanego przecież pod Amigą...) osoby która przez to przeszła i żyje ;)))).


Pozdrawiam wszystkich "innowierców" ;).

[#2] Re: Amithlon na HDD SCSI

@Adam, post #1

Cholera wie, czy Amithlon wystartuje z HDD SCSI. Teoretycznie powinien, skoro taka starsza Amiga potrafila ? ;) Jak na moj gust sie wydaje, ze dysk powinien miec chociaz mini-partycje rozruchowa w FAT(32), na ktorej umiescilbys jadro linucha (potrzebne wszak Amithlonowi, bee-ee) oraz bootblock z odpowiednimi wpisami. Chyba, ze wolisz startowac za posrednictwem CD-ROMa.

Natomiast wymiana danych z pc nie jest problemem, o ile dane znajduja sie na partycji(-ach) FAT. Z NTFS nie wiem. Wystarczy sciagnac & zainstalowac patche.. i w bodaj juz pierwszym paczu do Amithlona bedzie feature korzystania z pecetowych partycji (chyba przez 3 linijki dodawane w s-s: stack 65536, costam dosmount drive i costam rebootifchanged). Bee -ee.

Proponuje zaopatrzyc sie za to w jakis _pewny_ archiwizer... poniewaz zdarzylo mi sie na ten przyklad zrobic kopie systemu zaraz po instalacji (taka sobie kopia bezpieczenstwa na wypadek awarii) .. oczywiscie shareware'owym lhA.. po czym po jakims czasie partycja zostala nieco zasyfiona, wobec czego format DH0: i .. odzysk z archiwum "warning ! Skipping corrupt/extraneous data.. 1 errors found. End" :-]

[#3] Re: Amithlon na HDD SCSI

@Adam, post #1

Jesli chodzi o wymiane plikow to nie ma zadnego problemu, po zainstalowaniu Amithlon_Contributions (do pobrania z www.amithlon.net) oraz AmigaOSXL_Update (do pobrania ze strony www.amithlon.com)uzyskujemy mozliwosc podmontowywania pecetowych partycji bezposrednio do amigaOS... za pomoca komendy setconfig

robi sie to tak:

setconfig dosmount c (jesli chcemy zamontowac jedna pecetowa partycje c)

lub

setconfig dosmount cde (jesli chcemy podmontowac trzy pecetowe partycje, odpowiednio "c" "d" i "e")

a pozniej resetujemy, lub wpisujemy: setconfig rebootifchanged

po ponownym uruchomieniu mamy do dyspozycji pecetowe partycje :)
(na pewno dziala z FAT32)
innym sposobem jest wypalanie plyt CDRW zarowno pod amithlonem jak i windowsem (ale to tylko dla cierpliwych i tych co maja CDRW oczywiscie ;)

[#4] Re: Amithlon na HDD SCSI

@engine, post #3

Chcialem tylko przestrzec, ze "dopalanie" plytek (kolejnych sesji) nie zawsze wychodzi na dobre, bo Amithlon nie wszystko widzi, bee-ee Tez sie tak kiedys zrobilem :)

[#5] Re: Amithlon na HDD SCSI

@Adam, post #1

u mnie czegos takiego nie zaobserwowalem... amithlon odczytuje mi plytki multisesyjne bez problemu... natknalem sie jednak na dziwna rzecz zwiazana z cdromem lg52x, ktory pod amithlonem zle rozpoznaje plytki mixed-data (audio+data) objawia sie to tym, ze cdda jest widoczne, a ikona z danymi jest cd0:uninitialized :( nic takiego nie wystepuje na innym cdromie czy na nagrywarce... a moze jest na to jakis sposob ? slyszalem ze ten model cdromu lg nie obsluguje danych subkanalowych, moze to przez to ?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem