[#1] WinUAE, plikopartycja i "pad" walidacji
Witam

Uzywam systemu na plikopartycji i czasami zdarza sie ze "padnie" walidacja,
gdy testuje nieznane programy, i zawiesi sie emulator podczas zapisywania. Jednak przy emulacji pamieci na slotach zorro system niepotrafi jej naprawic i pokazuje sie guru. Wykombinowalem ze aby naprawic walidacje nalezy wylaczyc zorro, przez co najlepiej ustawic procesor 020ECO (ten procesor i starsze nie obsluguja zorro), zrobic reset, wejsc do BootMenu i wystartowac bez sekwencji startowej.
Dlaczego pamiec na zorro uniemozliwia naprawe walidacji? Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?
[#2] Re: WinUAE, plikopartycja i "pad" walidacji

@Andrzej Drozd, post #1

no no... czemu tak jest nie wiem, ale podczas kilkuletniego uzywania WinUAE nie padła mi jeszcze walidacja... ani wczesniej gdy partycje byly u mnie katalogami na dysku FAT32 i teraz gdy mam plikopartycje (SFS)...

[#3] Re: WinUAE, plikopartycja i "pad" walidacji

@Andrzej Drozd, post #1

To, co piszesz o Zorro i o CPU to jakies bzdury totalne. Sorry, ale nie zgadzam sie z Twoim zdaniem na ten temat.
Natomiast chetniej posluchalbym Twojej konfiguracji: jaki OS na pc, jaki OS na Amidze emulowanej, jaka wielkosc pliko-partycji, jak zaformatowana plikopartycja (czy jest DC ?), no i jaka wersja samego WinUAE.
Zapraszam takze na lste dyskusyjna winuae_pl@yahoogroups.com.

[#4] Re: WinUAE, plikopartycja i "pad" walidacji

@Marcin, post #3

...moze i bzury na prawdziwej Amidze , jednak faktem jest ze walidacja "pada" i aby ja naprawic nalezy wylaczyc zorro. Uzywales kiedys systemu na plikopartcji?
Bede musial zrobic tak ja Engine - zainstalowac SFS (tam nie ma problemow z walidacja), uzywam go na prawdziwej Ami.
OS na PC to XP. Na Ami 3.1. Wielkosc plilopartycji systemowej 200 mb. Bez DC. WinUAE 8.22r1. R2 jeszcze nie uzywalem.
Na liste zapisany jestem prawie od poczatku...cicho tam ostatnio...
[#5] Re: WinUAE, plikopartycja i "pad" walidacji

@Andrzej Drozd, post #4

Mialem na mysli Twoj wniosek, ze CPU < 68EC020 nie obsluguje Zorro. Od obslugi Zorro to jest chip Buster i CPU nic do tego. Inaczej w A2000 (ktora ma MC68000) zadna karta na Zorro by nie dzialala.
Na liscie jest cicho, bo .. nikt nie ma problemow :) Zapraszam do wyslania postow, bedzie pewnie wiekszy odzew, niz tu.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem