[#1] Problemy z UAE na linuchu
Mam problemy z używaniem UAE (w wersji EUAE) na linuchu. Chyba będę musiał zainstalować winzgrozę i uzywać WinUAE (szczególnie, że jest już wersja 0.9.9), bo na pingwinie to cholerstwo jest strasznie niestabilne. A może ktoś ma jakieś sugestie?

[#2] Re: Problemy z UAE na linuchu

@minder, post #1

im nowsze winuae tym większa z niego się robi za przeproszeniem kupa. osobiście używam 0.8.25, i nie zamierzam póki co zmieniać go na nic "lepszego".

[#3] Re: Problemy z UAE na linuchu

@minder, post #1

Nie wiem czy to UAE, to jest to pisane przez Richarda Drummonda, ale to jego działa całkiem znośnie. Tylko nie używaj ostatnich publicznych buildów, bo one są rzeczywiście stare i zabugowane, a ściągnij i skompiluj sobie wersję z CVSa.
[#4] Re: Problemy z UAE na linuchu

@Softfailur, post #3

odświeże temat. jak u Was ze stabilnością EUAE na Linuksie Często się wiesza
[#5] Re: Problemy z UAE na linuchu

@QkiZ, post #4

Lepiej chodzi na podwójnej emulacji tzn Wine i WinUae. Sprawdzone.
[#6] Re: Problemy z UAE na linuchu

@QkiZ, post #4

Na Ubuntu nawet nie ma EUAE tylko zwykłe UAE. Chodzi naprawdę świetnie chociaż ui nie ma tylu opcji co winuae. Kiedyś kompilowałem EUAE ale teraz nie widzę potrzeby.

Poza tym zauważyłem, że UAE pod Linuxem ma lepszy filing niż na windowsie.



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 12:56:55
[#7] Re: Problemy z UAE na linuchu

@Pawiu, post #5

Pawiu napisał(a):

> Lepiej chodzi na podwójnej emulacji tzn Wine i WinUae.
> Sprawdzone.

tak się jeszcze nie bawiłem :)

a5p napisał(a):

> Na Ubuntu nawet nie ma EUAE tylko zwykłe UAE. Chodzi naprawdę
> świetnie chociaż ui nie ma tylu opcji co winuae. Kiedyś
> kompilowałem EUAE ale teraz nie widzę potrzeby.
>
> Poza tym zauważyłem, że UAE pod Linuxem ma lepszy filing niż na
> windowsie.

Jak nie ma jak ja używam.
[#8] Re: Problemy z UAE na linuchu

@QkiZ, post #7

Pewnie pakiety z innych repozytoriów bierzesz.
[#9] Re: Problemy z UAE na linuchu

@a5p, post #8

no tak. a teraz trafiłem na dosyć ciekawą stronę http://www.amigaemulator.org
jest tam źródło uae z 2008/11/30. całkiem nowe, biorąc pod uwagę, że e-uae nie jest aktualizowane od dłuższego czasu.
[#10] Re: Problemy z UAE na linuchu

@minder, post #1

Swego czasu, miałem też problem z Amigą na Linuksie:

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=9&i=3976&t=3976

Tylko że ja mam stabilnego Debiana 4.0. Nie wiem jak z Ubuntu.
Spróbować możesz.


_______________________________________________________________
Amiga OS 1.3, 3.9
http://odsiebie.com/profil/donrafito
[#11] Re: Problemy z UAE na linuchu

@don_rafito, post #10

Odświeżę temat. I e-uae i zwykłe uae mają swoje plusy i minusy. Na jednym chodzi dobrze jakaś gierka, która na drugim sie wiesza, albo nie ma dźwięku. Ostatnio odpaliłem WinUAE na Wine i byłem zaskoczony prędkością emulacji. Może posłużyć jako ostatnia deska ratunku. Dźwięk nieco wydaje się być opóźniony. No i dobrze jest wyłączyć Compiz'a do grania na pełnym ekranie. Pozostaje jeszcze tylko problem z włączeniem menu konfiguracji podczas pracy WinUAE: ciężko jest wrócić do gry z powrotem bo menu wraca, ale i jest na to sposób. Przez zamknięciem okna konfiguracji aktywujemy okno z emulacją, naciskamy F12, aktywujemy okno konfiguracji i naciskamy OK. Powinniśmy wrócić do gry. Testowane na Ubuntu 10.04.1.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem