[#1] DMS na ADF
Krótka piłka. Jak przerobić archiwum dms na plik adf dla WinUAE? Pomoże ktoś? Jakiś programik? :)

ps. szukałem w faq i innych, ale się nie udało :(
[#2] Re: DMS na ADF

@aMifan, post #1

No to kiepsko w tym FAQ szukałeś, bo ja znalazłem - tutaj.

[#3] Re: DMS na ADF

@aMifan, post #1

Dokladnie tak jak na Amidze. Montujesz/tworzysz na emulowanej Amidze wirtualna dyskietke, odpalasz dmsa z Cli, z sciezka dostepu do pliku .dms, potwierdzasz i juz. O to cala zawartosc DMSa masz na ADFie.

Dodane: "wirtualna dyskietke" - zle to napisalem, chodzi o stworzenie pliku ADF w prefsach WinUAE :)



Ostatnia modyfikacja: 02.02.08 14:15
[#4] Re: DMS na ADF

@aMifan, post #1

Właściwie po co? Przecież UAE/WinUAE obsługuje .dms tak samo jak .adf.

Jeśli jednak potrzebujesz hurtowego konwertera to polecam pakiet XADmaster. Konwertuje np. dms na adf (dokładniej wchodzący w skład pakietu programik xadUnDisk).
[#5] Re: DMS na ADF

@APC74, post #4

Zgadzam się z "APC74" bo sam to sprawdziłem a mam już Win UAE od kilku dni. Jak narazie to problem mam tylko z .ipf
[#6] Re: DMS na ADF

@manio55, post #5

manio55 napisał(a):

> Zgadzam się z "APC74" bo sam to sprawdziłem a mam już Win UAE
> od kilku dni. Jak narazie to problem mam tylko z .ipf

A o tym dodatku kolega nie słyszał?

http://www.softpres.org/_media/files:ipflib_w32.zip?id=download&cache=cache

Przegrać do katalogu z WinUAE i po sprawie :)

[#7] Re: DMS na ADF

@aMifan, post #1

poszukaj DMS2ADF pod winde. dziala w trybie dosowym i potrafi wsadowo przerabiac wieksze ilosci plikow. jako ze dziala na pececie jest nieporownywalnie szybsze niz na ami.
[#8] Re: DMS na ADF

@aMifan, post #1

Pod linuchem pięknie działa "xdms" .
[#9] Re: DMS na ADF

@pabloz, post #8

wiesz ze odkopales stary wątek ?

ps.
xdms jest tez na Amigę

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 14:59:37 przez Norbert
[#10] Re: DMS na ADF

@Norbert, post #9

I chwała mu za to że odkopał przy okazji dowiedziałem się o ipflib_w32.zip
[#11] Re: DMS na ADF

@powerzx, post #10

A ja dodatkowo pod Windows znalazłem program o nazwie ADF Opus. Link do strony programu.

oraz link do pliku bezpośredni:
sourceforge.net.

Choć jest bardzo stary, to uruchomiłem go po zainstalowaniu w trybie zgodności pod Windows 8.1. Program działa w trybie graficznym. Umożliwia konwersję plików dms na ADF w trybie hurtowym. Można również podejrzeć zawartość archiwum i pewnie wiele innych rzeczy jeszcze zrobić. Fajna sprawa.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 15:17:54 przez gilban
[#12] Re: DMS na ADF

@manio55, post #5

Zgadzam się z "APC74" bo sam to sprawdziłem a mam już Win UAE od kilku dni. Jak narazie to problem mam tylko z .ipf

IPFów nie przerobisz na zwykłe ADFy 880kB
[#13] Re: DMS na ADF

@QkiZ, post #12

Szybkie pytanie.

Jaki jest najprostszy i najszybszy sposob by przerobić 2plikowego DMS'a na jednoplikowego ADF'a lub DMS'a?
[#14] Re: DMS na ADF

@at0m, post #13

hej Atom,

szybka odpowiedz - taki sam jak zrobienie z dwoch fizycznych dyskietek jednej. Albowiem oba formaty to obrazy dyskietek, z tym, ze DMS jest spakowany, a ADF nie. Wszystko zalezy od contentu, stopnia zapelnienia, a w niektorych przypadkach ponadprzecietnego skilla. Np. Chlopaki z WT zrobili jednodyskietkowego Turricana 2 (normalnie na 2), zajelo im to "troche" czasu ztcp...

Szacun

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 04:42:29 przez mccnex
[#15] Re: DMS na ADF

@at0m, post #13

Na WinUAE problemu z tym nie bedzie, ale pod prawdziwa Amiga chyba bez fizycznego dysku (zwlaszcza, gdy oryginalna dyskietka to NDOS) raczej sie nie obejdzie.
[#16] Re: DMS na ADF

@mccnex, post #14

A z wykorzystaniem "gęstej" stacji i dyskietki pctowej też by sie nie dało ? pytam czysto teoretycznie :)
[#17] Re: DMS na ADF

@sunater, post #16

Zależy od content'. Dosowy stuff zapewne w 99% tak. Niedosowy pisany w trackach odwrotnie.
[#18] Re: DMS na ADF

@at0m, post #13

Choć to nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie, to najprostszym sposobem, żeby z 2 lub więcej plików ADF/DMS zrobić jeden jest skorzystanie z formatu/kontenera RP9.
[#19] Re: DMS na ADF

@APC74, post #18

Dzieki za odpowiedzi, ale chyba niezbyt jasno to napisałem. Chodzi mi o takie DMS'y w których jedna dyskietka jest spakowana do 2ch plików. Kiedyś była to, powszechna praktyka, gdyż takie podzielone DMSy łatwiej sie przenośiło za pomocą dyskietek 720kb.

Ponawiam więc pytanie. Jest jakis konwerter, ktory potrafi to połączyć w całość.
[#20] Re: DMS na ADF

@at0m, post #19

Wieloczęściowe archiwa DMS? Cholera, nie przypominam sobie takiej opcji z programu. Bo jeśli to tylko podzielony plik, to do połączenia dwóch w jeden można użyć filemastera 2.x.
[#21] Re: DMS na ADF

@at0m, post #19

Nie wydaje mi się aby DMS miał taką opcję. Jeśli chcesz przenieść za pomocą dyskietek 720kB lepiej użyć RARa tylko bez użycia kompresji. A potem na Amidze rozpakować.
Tu masz opisane jak to zrobić:
http://www.qkiz.pl/blog/amiga/gotowe-rozwiązania/10-przenoszenie-gier-pcgamiga.html?showall=&start=1

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:22:45 przez QkiZ

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:24:29 przez QkiZ
[#22] Re: DMS na ADF

@at0m, post #19

Spróbuj JoinSpliterem z Aminetu. [url=aminet.net/package.php?package=util/misc/JoinSplitter.lha]link[/url]

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:24:45 przez Andrzej Drozd
[#23] Re: DMS na ADF

@aMifan, post #1

Można jeszcze tak:

Montujesz (pod WinUAE) do DF0 ADFa z XCopyPro.
Montujesz (pod WinUAE) do DF1 DMSa z plikiem źródłowym.
Montujesz (pod WinUAE) do DF2 ADFa (pustego).

Uruchamiasz XCopyPro.

Kopiujesz z DF1 na DF2 XCopyPro.
[#24] Re: DMS na ADF

@pong777, post #23

Widziałem na jakimś serwerze FTP takie podzielone obrazy DMS, ale nie pamiętam gdzie.

Można też pod WinUAE użyć programu DMS-WB 2.0, załadować do niego pierwszy plik DMS, nagrać na pusty obraz ADF, załadować drugi plik DMS, nagrać drugą połówkę na ADF i gotowe. Tą operację można też wykonać na fizycznej Amidze.
[#25] Re: DMS na ADF

@RomanWorkshop, post #24

Można pakować DMS-em zakresy tracków np. 0-39 i 40-79 . Wtedy powstaną 2 mniejsze archiwa.

Znalazłem opis opcji : http://amiga-emulation-in-pc.republika.pl/compressors_dms.html
[#26] Re: DMS na ADF

@at0m, post #13

Najszybszy i najprostszy sposob na przerobke DMS'a na ADF-a, to:
1. Montujesz RAD:, piszesz z CLI:

mount RAD:

2. Uruchamiasz DMS-a.
3. Rozpakowujesz (Write) oba DMS-y po kolei do RAD-u (ustawiasz odpowiedni Device).
4. Z pakietu WHDload uzywasz programu DIC, piszesz z CLI:

dic RAD:

5. Zmieniasz nazwe pliku z Disk.1 na costam.adf

Jak nie masz dosc pamieci na RAD: to musisz uzyc DF0: zamiast RAD:.
[#27] Re: DMS na ADF

@amigreg, post #25

DMS-em mozna spakowac dowolny trak od 0 do 79, czyli mozna miec 80 czesciowy DMS, a nie tylko dwuczesciowy czy jednoczesciowy. Pakowanie poszczegolnych trakow bylo czesto uzywane przy trainerach, do tego czesto byl jeszcze uzywany joiner dla DMS-a, przy trainerach czy fixach.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 12:24:10 przez Don_Adan
[#28] Re: DMS na ADF

@Don_Adan, post #27

Na Amidze takie podwójne pliki bez problemu można nagrać na prawdziwą lub wirtualną dyskietkę, za pomocą np. DMS_WB. Jest do tego odpowiednia opcja. Nie jest to niestety wygodne rozwiazanie jeśli ma sie do przerobienia kilkadziesiąt DMS'ów.

Spróbuje jeszcze metody ze zwykłym połączeniem plików za pomocą komendy join.
[#29] Re: DMS na ADF

@at0m, post #28

Join nie zadziala.
Każda "połówka" to osobny .dms z naglowkiem.
Można napisać skrypt, który załatwi to automatycznie.
[#30] Re: DMS na ADF

@at0m, post #19

Z racji tego, że DMS potrafi spakować każdy track do oddzielnego pliku, stosowano praktykę, aby cały dysk dzielić na dwie części: pierwsza od 0 do 39, druga od 40 do 79. Nie chodziło tutaj o żadne przenoszenie danych. Robiono tak w czasach popularności BBS-ów, gdy każdy siedział na łączach telefonicznych i liczyła się każda minuta i kilobajt. Łatwiej było pobrać 2 mniejsze pliki niż ssać jeden duży.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem