[#1] Emulacja Amigi Na Xboxie
Witam ! Mam pytanie . Chciałbym grać w gry z amigi na Xboxie. Czytałem że do xboxa wgrywa sie ''WINUEX'' Tyle że nie wiem jakiego kupić . Czy xbox lub xbox360. Jakie są różnice , słyszałem ze na jedynce chodzą lepiej gierki. Jakie są wasze wrażenia po emulacji amigi na tym właśnie sprzęcie. Jak chodzą gry itp. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi. SUCHAR OK

[#2] Re: Emulacja Amigi Na Xboxie

@SUCHAR, post #1

Sam tak robiłem i z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze xbox naprawdę dobrze radzi se z emulacją Amigi z AGA.

[#3] Re: Emulacja Amigi Na Xboxie

@SUCHAR, post #1

W grę wchodzi WYŁĄCZNIE pierwszy Xbox; konsola musi być "przerobiona" ale nieprzerobione Xboksy to akurat rzadkość.

Wrażenia z emulacji amigi (dema/gry) - superpozytywne. Nie znajdziesz lepszego od Xboksa sprzętu do emulacji gier z klasycznych konsol (m.in. NES, SNES czy GBA, PSX i N64) i komputerów (od ZX Spectrum przez AtariXE/XL i C64, na Amidze skończywszy).
Krótkie wyjaśnienie - przerobiony Xbox po wciśnięciu przycisku "Power" uruchamia menu-dashboard (jest kilka do wyboru) - czyli "odpalarkę" oprogramowania dostępnego na dysku twardym konsoli (w konsoli można w miejsce standardowego dysku, na którym do dyspozycji użytkownika jest 5GB, zainstalować dowolny dysk IDE, np. 120GB). Wybierasz WinUAEX z listy i w ciągu sekundy emulator jest gotowy do pracy. Pliki ADF oczywiście również trzymasz na dysku, a przenieść je możesz z peceta czy Amigi np. FTPem (Xbox ma wbudowany port ethernetowy).
Odnośnie WinUAEX - można emulować wszystkie "rozrywkowe" Amigi - A500, A1200, CDTV i CD32 - a emulator rozpoznaje obrazy ADF/ADZ, HDF, ISO i BIN (CD-ROMy), jak również rzeczywiste płyty CD dla CDTV czy CD32. Generalnie wszystkie przydatne w "growej" emulacji funkcje windowsowego WinUAE są obecne - łącznie z możliwością włączenia "emulacji" odgłosów stacji dysków :) Jeśli chodzi o wydajność to drobne spowolnienia zdarzały się (momentami) w pojedyńczych demach (np. efekt plazmy w World of Commodore'92) i naprawdę pojedynczych grach (na kilkadziesiąt przeze mnie uruchamianych kojarzę tylko, że w Jim Power trzeba było ustawić frameskip =2).

Tutaj możesz zobaczyć emulator w akcji - http://www.youtube.com/watch?v=-0vnOGpdvlA

Obsługa całości (już po wgraniu emulatora i gier na dysk) jest bajecznie wygodna, Xboksowy pad również jest superwygodny - nie tylko do samej gry (myszka pod analogiem, joy pod drugim analogiem i "krzyżakiem", klawiatura ekranowa dostępna pod wskazanym przyciskiem itd.). Konsola ma 4 gniazda padów, przynajmniej 2 kontrolery można więc wykorzystać jako emulowane amigowe joye. Jeśli jednak chciałbyś pobawić się np. ProTrackerem albo Deluxe Paintem to możesz podłączyć przez przejściówkę (złącza padów w Xboksie to standard USB, ale wtyczka ma inny kształt) dowolną klawiaturę USB oraz myszkę. Jest nawet możliwe wykonanie konwertera na amigowe joye, sam kiedyś coś takiego skonstruowałem ale naprawdę padem gra się dużo wygodniej :)

Biorąc pod uwagę koszt całej zabawy (na dzień dzisiejszy można zamknąć się w kwocie 200-250zł) i możliwości samej konsoli również w kategoriach innych niż emulacja Amigi (świetnie sprawdza się jako mediacenter oraz jest wg mnie najlepsza konsolą do gier poprzedniej generacji) chyba nie muszę specjalnie polecać zakupu... Jedynym problemem będzie to, czy zagrać w Sensibla czy PESa, Lotusa czy Burnouta (a może PGRa), w Prince of Persia czy Prince of Persia: Sands of Time. Tak przy okazji - z oryginalnymi grami na Iksa sprawa jest trochę dziwna bo - podobnie jak kiedyś na Amidze - gry na tę konsolę masowo piracono a oryginałów w PL nikt nie dystrybuował, więc dzisiaj nawet na Allegro niespecjalnie jest czego szukać - za to "z zachodu" można mieć prawie każdy tytuł (z Ebaya - lub wygrzebanych w różnego rodzaju komisach) dosłownie za grosze.



Ostatnia modyfikacja: 25.10.2008 21:18:55
[#4] Re: Emulacja Amigi Na Xboxie

@galu, post #3

DZIĘKUJE ZA WYCZERPUJĄCĄ WYPOWIEDŹ WSZYSTKO JUŻ WIEM I KUPUJE XBOX 1 :) POZDRAWIAM

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem