[#1] WinUAE i zrzucanie do AVI
No i mam problem...ja wiem, że moje pytanie może się wydać wielu bardzo trywialne, ale czegos nie rozumiem, więc niech mnie ktoś światlejszy może objaśni...w skrócie idzie o taką głupotkę. Odpaliłem sobie nieśmiertelne "Oddyssey" z pomocą WHDLoad no i chcę sobie zrobić zrzut całego dema do filmiku. Używam bardzo starego WinUAE (konkretnie wersji 0.8.27), bo nowsze (nie wiedzieć czemu) za cholerę nie pozwalają na poprawne odpalenie tego dema (konkrenite to stateczehk, który pojawia się w na początku tego dema leci cały czas w prawo i tyle, demo się dalej nie ciagnie). Ale jestem przerażony prędkością, z jaką chodzi mi emulator podczas zrzucania dema do AVI. Ja wiem, że emulacja i jednoczesne konwertowanie w locie do AVI żre cholernie procesor, ale ja mam Athlona64 2GHz + 1 GB RAM-u. Czyżby taka konfiguracja była za wolna do takich zabaw?

[#2] Re: WinUAE i zrzucanie do AVI

@OSH, post #1

Użyj jakiegoś programu do tego celu przeznaczonego, np. Fraps.

[#3] Re: WinUAE i zrzucanie do AVI

@OSH, post #1

WinUAE tak już ma. Mam wypasionego PC z dwurdzeniowym CPU i zrzucam AVI na drugą macierz, a mimo tego, nawet przy zrzucaniu bez kompresji (audio: PCM wav, video: Pełne klatki (nieskompresowane) czy huffyuv), cholerstwo potrafi klatkować i się rozsynchronizować. Problem polega chyba na tym, że WinUAE nie umie korzystać z wielu rdzeni - zarówno emulacja jak i zrzucanie są na tym samym rdzeniu. Gdy się skorzysta z zewnętrznego grabbera filmiki zgrywają się bez problemów.



Ostatnia modyfikacja: 13.12.2008 21:31:34
[#4] Re: WinUAE i zrzucanie do AVI

@APC74, post #3

Nie wiem czy twoja hipoteza jest słuszna. Ale na pewno nie polecam zgrywać bez kompresji. Najlepiej do tego nadaje się codek Xvid z ustawionym w preferencjach presetem real-time.
Odrazu napisze że należy zapomnieć o zgrywaniu w czymś więcej niż 512x384. no i dobrze jednak wybrać wyświetlanie co 2 klatke mimo tego że sam materiał jest zgrywany 50fps. Czasami pomaga odpalenie danej produkcji na winuae z numerem 0.9.
Dodatkowo sporo dem wygląda dobrze tzn. nie dostaje super kopa dopiero jeżeli w zakładce chipset w polu options zaptaszkuje się opcje cycle-exatc. Niektóre dema bez tej opcji nie ruszają albo robią krzaki. Niestety zaptaszkowanie tej opcji wyłącza możliwość wyświetlania co drugiej klatki, no i jeszcze bardziej obciąża proca.

Jeszcze muszę dodać że winuae zgrywa dopiero gdy włączysz filtrowanie w zakładce filter. Przynajmniej tak jest w wersji 0.9. Niestety muszę cię zmartwić ale co do zgrywania dem przez Winuae wymaga to sporo eksperymentów z konfiguracją emulatora.

Co do frapsa to jest to soft komercyjny w dodatku ma też swoje dziwactwa i tak samo potrafi przy nie których produkcjach zaszaleć to znaczy na przykład w połowie zgrywania materiału zaczyna zwalniać ci komputer a zamiast dźwięku są trzaski.


Jeżeli masz w pobliżu posiadacza amigi AGA z o60 to lepiej zgrywać tunerem mniej nerwów.

[#5] Re: WinUAE i zrzucanie do AVI

@APC74, post #3

Nie do końca tak jest... Video capture w zależności od wersji WinUAE działał naprawdę różnie. Zwykle działał źle. Podejrzewam, że w nowszych wersjach działa (bo niedawno działał) lepiej. No ale autor mówi, że na nowszych nie uruchamia mu się demko.. Myślę, że na starych wersjach mulistość trudno będzie przeskoczyć.

A tak BTW to polecam tego tutka. Troszkę stary ale rulez.
-> http://recordedamigagames.ath.cx/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=94&forum=1

[#6] Re: WinUAE i zrzucanie do AVI

@OSH, post #1

Też tak mam, mimo iż mam w miarę mocny sprzęt. Ale rozwiązaniem może być Fraps. Tutaj masz przykładowy filmik z Paybacka, który normalnie w grze leciał na 25fps (do momentu zmiany kamery na izometryczną), a w trakcie zgrywania Frapsem prędkość spadła nieznacznie, o jakieś 3-5 fps. Zobacz filmik jak chcesz.

http://rapidshare.com/files/200937327/Payback.avi

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem