[#1] AmiKit na HDF = Problem
Hej,

Mam mały problem z zrobieniem pliku-dysku HDF z AmiKicią. Chce to zrobić ponieważ używam Macbooka Pro i uruchamianie AmiKici pod Windowsem działającym pod kontrolą VirtualBoxa jest równie sensowne, jak zakładanie majtek przez głowę.

Do rzeczy... na stronie AmiKit jest łopatologiczny poradnik jak to uczynić:

http://www.amikit.amiga.sk/knowledge-base.htm#hardfile

Wielkiej filozofii w tym nie ma.. stwórz HDF, przekopiuj cały SYS: na nowo utworzoną partycję.

Co zrobiłem:
1. Zainstalowałem AmiKit
2. Uruchomiłem - dokończyłem instalację używając pakietu Amiga Forever 2008
3. Pod WinUAE utworzyłem 2000MB pliczek HDF (OFS/FFS/RDB i SFS)
4. Zrobiłem format partycji
5. Odpaliłem DO4 i jak mówił poradnik - przekopiowałem SYS: na Pusty:
6. Na koniec zmieniłem nazwę dysku na AmiKit

Po tych czynnościach AmiKicia była w stanie uruchomić się z utworzonego pliku HDF. Przeniosłem go na Leoparda i uruchomiłem E-UAE. Po chwili wyskoczył mi systemowy requester z 'ENV', a w okienku miałem C:SetPatch: file is not executable. Tutaj zdziwienie i pytanie.. zawartość HDF jest dokładnie taka sama jak i katalog AmiKit z systemem pod Windowsem - HDF działa pięknie pod Windowsem (z odmontowanym katalogiem AmiKit w WinUAE) - pod Leopardem/Linuxem - problem z prawami. Jak to w ogóle możliwe ?

Tutaj jest lepiej opisane:
http://amikit.amiga.sk/forum/index.php?action=vthread&forum=3&topic=375

Próbowałem robić sztuczki jakie zalecali w w/w wątku:
- Spakowałem katalog AmiKit rarem i przeniosłem pod "Leosia" - po to, żeby prawa nie uległy zmianie - najwyraźniej rar to nie tar -p/rsync - problem dokładnie ten sam
- zmieniłem łopatologicznie prawa SetPatch (chmod 777 SetPatch) - nic to nie dało

Co robię nie tak ?
[#2] Re: AmiKit na HDF = Problem

@Szewski, post #1

Po chwili wyskoczył mi systemowy requester z 'ENV', a w okienku miałem C:SetPatch: file is not executable.

Przeleć wszystko DOpusem4 na RWED. Może tylko katalog S i jakieś inne osobiste zostaw.


Poza tym, robisz to w 100% amigowo, czyli plik Setpatch trzymasz zawsze w HDFie, czy też na dysku twardym windowsa/maca jako oddzielny plik zajmujący parenaście kB?

[#3] Re: AmiKit na HDF = Problem

@El Amigos, post #2

Dzięki za odpowiedź..

Niestety nie był to problem z RWED... Ostatecznie okazało się, że wydajość tandemu EUAE-SDL na Intel-maku jest porażająco żałosna. Takiej prędkości emulacji nie miałem nawet na Pentium 200MMX (i nie był to problem JIT'a). WinUAE na VirtualBoxie działający pod kontrolą WinXP działa >ZNACZNIE< szybciej.

Temat można uznać za zamknięty :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem