[#1] Twardziel
Witam potrzebuje pilnej odpowiedzi na moje pytanie

Jak Wlaczyc twardziela pod WinUAE.

Prosil bym opisac to krok po kroku bo jestem jak to sie mowi jestem
Ciezko Kapujacy

Niewiem czy to dobry dzial ale wiem ze tu najczesciej zagladacie :D



Ostatnia modyfikacja: 10.02.2009 18:16:14
[#2] Re: Twardziel

@Mzyku, post #1

http://www.ppa.pl/artykul-WinUAE.konfiguracja-2_38_755.html

[#3] Re: Twardziel

@Mzyku, post #1

1. Bierzesz wkrętak krzyżakowy (to taki, który ma 4 skrzydełka wokół tego metalowego bolca/trzpienia).
2. Podchodzisz do komputera i wyciągasz wtyczkę, która idzie od gniazdka do tego komputera.
3. Wyciągasz/odwracasz obudowę (to ta skrzynka, która szumi, jak się naciśnie ten guzik od włączania) tak, by mieć dostęp do jej tylnej części.
4. Odkręcasz śrubki które znajdują się z tyłu obudowy - ale tylko te na obrzeżach obudowy, prawej strony obudowy patrząc od tyłu obudowy (znaczy się te śrubki, które mocują prawą, patrząc od tyłu, ścianę boczną do obudowy).
5. Po odkręceniu śrubek zdejmujesz tą ścianę boczną...

Jak przebrniesz przez tę część to daj znać, będzie ciąg dalszy...

[#4] Re: Twardziel

@APC74, post #3

Chyba zke mnie zrozumiales.
Chodzilo mi o twardziela pod WinUAE pirat

[#5] Re: Twardziel

@Mzyku, post #4

Do tego dojdziemy we właściwym czasie... :D

[#6] Re: Twardziel

@GumBoy, post #2

Niestety w nowej wersji jest troszke inaczej . Mecze sie z twardym dyskiem juz 20 minut i nie moge wykombinowac co mam zrobic... Podczepilem karte cf i chce ja skonfigurowac pod winuae ale wyskakuje mi komunikat Warning; The drive safety check is active. Selected drive is not empty and non-RDB partitioned . Taki sam komunikat mam przy podpietym dysku 2.5" pod usb (obydwa urzadzenia sa sformatowane pod fat 32) i hdtoolbox nie widzi ani karty Cf ani dysku ... help :P

[#7] Re: Twardziel

@PrzemasIII, post #6

Nie wiem jakiego systemu używasz, ale pod Vistą pomogło uruchomienie WinUAE jako administrator.
Poza tym trzeba pamiętać o zmianie w ikonce hdtoolboksa SCSI.DEVICE na
UAEHF.DEVICE.
A najlepiej spartycjonować i sformatować kartę CF czy dysk na Amidze, a dopiero potem podmontować do WINUAE.
Pomogło z kartą CF, na której pod WINUAE partycje dało się założyć, ale już sformatować nie.

[#8] Re: Twardziel

@PrzemasIII, post #6

Nie rozumiesz komunikatu? Przecież to oczywiste i sam sobie częściowo odpowiedziałeś na swoje pytanie - ponieważ na karcie CF jest założona partycja FAT32, WinUAE nie chce zamontować dysku, bo ma włączone takie zabezpieczenie. Albo wyłącz to zabezpieczenie albo usuń partycję z CF.

[#9] Re: Twardziel

@APC74, post #8

qrczaki kiedys nie bylo takich problemow... Gdzie moge wylaczyc to zabezpieczenie ? Albo jak usunac partycje z tej karty ? Probowalem sformatowac przez pcmcia ale dostaje komunikat ze nie moze sformatowac cylindra 0 ...

[#10] Re: Twardziel

@PrzemasIII, post #9

Żeby wyłączyć to zabezpieczenie klikasz na skrócie do WinUAE prawym przyciskiem myszy i wybierasz właściwości.
http://www.apc74.ppa.pl/T/DSC_01.jpg

Następnie w oknie właściwości skrótu, w polu "Element docelowy" dopisujesz na końcu spację i -disableharddrivesafetycheck
http://www.apc74.ppa.pl/T/DSC_02.jpg

Zatwierdzasz zmiany i uruchamiasz WinUAE z tego skrótu. Ładujesz ustawienia i dodajesz dysk, który ma być Amigowy. WinUAE w tym momencie wyświetli komunikat, że test bezpieczeństwa nie jest możliwy itd. ale mimo to emulator doda ten dysk do listy. Po starcie emulacji, w trakcie ładowania systemu znów pojawi się komunikat, że test bezpieczeństwa nie jest możliwy. Ignorujesz to ostrzeżenie i klikasz na guziku OK. System powinien się załadować a Ty powinieneś mieć dostęp do nowego dysku. :)

[#11] Re: Twardziel

@APC74, post #10

kiedy chce dopisac to polecenie dostaje komunikat: Określona w polu Obiekt docelowy nazwa 'D:Program FilesWinuaewinuae.exe -disableharddrivesafetycheck" jest nieprawidlowa. upewnij sie czy sciezka i nazwa pliku sa poprawne

[#12] Re: Twardziel

@PrzemasIII, post #11

Bosz...
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Napiszę to jeszcze raz:
...Następnie w oknie właściwości skrótu, w polu "Element docelowy" dopisujesz na końcu SPACJĘ i -disableharddrivesafetycheck
http://www.apc74.ppa.pl/T/DSC_02.jpg...

TAK! WSTAWIENIE SPACJI (TO TAKI ODSTĘP, KTÓRY TWORZY SIĘ GDY NACISKASZ TEN DUŻY, PODŁUŻNY KLAWISZ POD LITERAMI) MIĘDZY WYRAZY WinUAE a [b]-disableharddrivesafetycheck JEST KONIECZNE!
[/b]

[#13] Re: Twardziel

@APC74, post #12

MOZE SPOKOJNIE ?? Myslisz ze pierwszy raz w zyciu to robie? wiem jak to sie robi u mnie nie dziala dostaje taki komunikat i tyle... zreszta w komunikacje chyba widac spacje, nie ?



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 20:01:57



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 20:03:02
[#14] Re: Twardziel

@PrzemasIII, post #13

Tak. Widać spację. Widać również :P Dziwna ścieżka dostępu moim zdaniem. No i masz chyba jakąś wczesną betę Windowsa, skoro w komunikacie, po kropce występuje mała litera... A piszę to wszystko po to, by Ci uzmysłowić, że takie sobie pobieżne (i z błędami) przeklepanie zawartości jakiegoś okienka ostrzeżenia trudno mi jest przyjąć za dowód Twojej nieomylności...
I tu dochodzę do właściwej części mojego postu, czyli stwierdzeniu, że ten komunikat może pojawić się w przypadku, gdy spacji nie ma lub gdy wprowadziłeś np. w trakcie kopiowania i wklejania tzw. "spację nierozdzielającą" (znaczy się spacja niby jest a jakoby jej nie było), albo gdy w jakiś inny sposób uszkodziłeś ścieżkę dostępu do WinUAE. Czwartej alternatywy nie ma...
Ale skoro nie robisz tego po raz pierwszy w życiu to zapewne o tym wiesz, nie?



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 21:18:24
[#15] Re: Twardziel

@APC74, post #14

ok ok jak dostalem pierwszy raz ten komunikat skopiowalem jeszcze raz :P ale za 3 razem przepisalem i niestety lipa . Wina mam ostatnia 32 bit wersje sp2 z dogranym sp3, oczywiscie PL oryginal :P . Dzieki za pomoc. Znalazlem adapter CF ide 44pin wiec jutro powalcze juz na a1200 i przeniose pod winuae (mam nadzieje ze hdtoolbox znajdzie cf'ka).

[#16] Re: Twardziel

@PrzemasIII, post #11

ale pamietaj, ze -disableharddrivesafetycheck nie moze byc objety cudzyslowiem.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem