[#1] WinUAE & AmigaOS 3.9
Witam

Zainstalowałem AmigaOS 3.9 z CD na WinUAE. Instalacja przebiegła prawidłowo, natomiast pozniej pojawiły się dwa problemy mianowicie:

1. Przy próbie zrobienia Snapshot --> All wywala mi komunikat "Can`t save the BenchTrash Preferences.

2. Nie można zapisać na stałe opcji Backdrop tzn. zaznaczam, okno blatu znika natomiast po resecie wszystko wraca do poprzedniego stanu z oknem workbencha na blacie.

Pozdrawiam i dziękuje za sugestie.
[#2] Re: WinUAE & AmigaOS 3.9

@Metheor, post #1

1. Zaznacz wszystkie ikony, potem naciśnij CTRL i odznacz ikonę śmietnika. Wtedy zapiszesz całą resztę. A dlaczego śmietnik nie? Ostatnio taki problem miałem na WB1.3 na A500 jak dyskietka była zabezpieczona przed zapisem; może nasz garbage ma jakieś atrybuty i RWED wypadało by zaptaszkować?

2. To chyba robi Snapshot All, tzn. zapisuje stan Backdrop jako ON/OFF, a może zwykły Snapshot i ikona systemowej partcji i też się zapisze?


Poza tym, jest chyba jakiś plik konfiguracyjny na dysku twardym, który ma przełącznik 0/1 dla tej opcji backdrop. Wiele już niestety nie pamiętam. ;)

[#3] Re: WinUAE & AmigaOS 3.9

@El Amigos, post #2

Ad 2. Do "utrwalenia" Backdropa wystarczy samo Window -> Snapshot -> Window, ale Snapshot -> All też jak najbardziej zadziała dodatkowo utrwalając pozycję ikonek dysków i wyciągniętych ikon na blacie.

[#4] Re: WinUAE & AmigaOS 3.9

@APC74, post #3

Witam

Problem kosza już rozwiązany, ale dalej pozostaje problem z backdrop pozostał nadal, ani Snapshot, ani Snapshot --> All nie działa. Wygląda to tak jakby ustawienia nie zostały zapisane na dysku. Może ktoś z was koledzy wie gdzie sie to zapisuje.

Pozdrawiam.
[#5] Re: WinUAE & AmigaOS 3.9

@Metheor, post #4

Na dysku siedzi w:
ENVARC:SYS/WBConfig.prefs

W pamięci:
ENV:SYS/WBConfig.prefs


EDIT: A tu masz porównanie różnic plików preferencji dla włączonego i wyłączonego Backdrop:

http://www.apc74.ppa.pl/T/Backdrop.jpg



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 11:04:44
[#6] Re: WinUAE & AmigaOS 3.9

@Metheor, post #4

W ikonie BenchTrash w tooltypes ustawia sie polozenie ikony kosza.

ICONX=20 <-
ICONY=120 <- pozmieniaj oba parametry



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 11:29:12
[#7] Re: WinUAE & AmigaOS 3.9

@Norbert, post #6

Swoją drogą po co komu kosz w AmigaOS? Ja osobiście nawet w Windowsie nie używam.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem