[#1] jest emulator Amigi na iPhone?
Witam, pytanie jak w temacie. Pytam bo chce nowy telefon kupić, a kryterium wyboru jest dość niecodzienne - chcę żeby dobrze chodził emulator Amigi. Podoba mi się iPone, ale...

pozdro

[#2] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@noktowizor, post #1

Witaj.

Jak na razie, to nikt się nie zdecydował aby zrobić emulacje Amigi na iPhona.

Są tylko przeportowane gry lub opierające się na amigowych pierwowzorach, takie jak:

Pinball Dreaming
Flashback
Rick Rocketson
Sunday Lawn
Port Of Call
Pocoman Primo
Onslaught
Super Methane Brothers
Guru Meditation

Jest też:

Mod Player
Distant Suns

Znajdą się również perełki z C-64:
Boulder Dash
Chess
Platypus - Squishy Shoot-em-up z muzyką inspirowaną tą z C-64
C64 Camera - przerabia zdjęcia do grafiki, która mogłaby pochodzić z C64
Space Out
Box Man - wzorowany na Sokoban
Saucelifter
Pipe Mania
Androidz
Neonscape

Speechify - generuje mowę z wpisanego tekstu, jak w C64 z BlackBoxem i syntezą mowy

oraz

Sid Player.

Co jakiś czas pojawiają się nowe. Może i sam emulator też powstanie.

[#3] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@noktowizor, post #1

Na nokie z symbianem, jest emulator na ktorym mozna podobono pograc bez problemu (nokia musi miec arm11), no i na windows mobile tez jest jakis emulator, o innych telefonach z mozliwoscia odpalenia emulatora amigi nie slyszalem.

[#4] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@Banderas, post #3

O iPhone zapomnij tak samo jak o Windows Mobile. Emulator na Windowsa to już stara nie rozwijana wersja a do tego gry tak się zacinają że nie idzie gra... Najlepszym rozwiązaniem jest telefon z Symbianem a konkretnie z platformy S60v3. Emulator działa na nich super z prędkością około 30FPS. Ja sam polecam Nokie N95. Ma dużo przycisków na które możesz sobie ustawi różne funkce i dzięki którym wspaniale się gra. Najlepiej jak kupisz wersje 8GB która posiada więcej pamięci dzięki czemu działają na niej inne symbianowe programy.
PS. Na N95 8GB bez problemu da się odpalić Windowsa 95 a nawet Windows 98.

[#5] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@Roszak, post #4

PS. Na N95 8GB bez problemu da się odpalić Windowsa 95 a nawet Windows 98.




Chyba jak se temat graficzny wrzucisz...

[#6] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@arti4-92, post #5

DOSBOX.
[#7] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@cichym, post #2

Zapomniałem jeszcze o:

- Pac-Man
- Space Ace
- MYST

[#8] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@DRACOX, post #6

Artiemu raczej chodziło o prędkość i stwierdzenie "bez problemu", niż o faktyczną techniczną możliwość dokonania tego.

[#9] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@DRACOX, post #6

-pusto- do kasacji ;]



Ostatnia modyfikacja: 12.06.2009 09:19:08
[#10] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@noktowizor, post #1

Kurcze, dziękuję Wam serdecznie za wyczerpujące informacje. Jestem pod dużym wrażeniem, jednak co amigowcy to amigowcy!
[#11] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@noktowizor, post #10

Sam fakt że się da! A Windows 3.11 chodzi bardzo szybko...

[#12] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@noktowizor, post #1

W przypadku iPhone / iPod Touch problemem nie jest wydajność, tylko stanowisko Apple które wyraźnie zaznacza, że emulatorów nie ma zamiaru "wpuścić" na AppStore. A w przypadku tego sprzętu AppStore jest jedynym źródłem oprogramowania, więc sprawa wydaje się być zamknięta.
Ostatnio głośno jest o emulatorze C64 na iPhone/iPod Touch. Autor uzyskał licencję od właściciela praw do marki Commodore 64 oraz licencję na wydanie zestawów konkretnych gier - mimo wszystko Apple nie zgadza się na jego publikację. Bardzo szkoda, gdyż jest to na swój sposób małe dzieło sztuki użytkowej w temacie emulatorów - polecam filmik na dole strony http://www.c64iphone.com/ ;)

Na zgodę na publikację czeka od jakiegoś czasu player amigowych formatów muzycznych - http://www.rsinsch.de/?id=945ec&s=k2&lang=en - tutaj szanse na publikację są większe.

Pomijając kwestię emulacji (która i tak nie sprawdza się na innych telefonach) to jeśli podoba Ci się iPhone to nie ma się nad czym zastanawiać - w przeciwieństwie do Windows Mobile czy Symbiana znajdziesz na niego całą masę wysokiej klasy gier, w tym sporo o amigowych korzeniach.



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2009 15:56:35
[#13] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@galu, post #12

galu napisał(a):

> W przypadku iPhone / iPod Touch problemem nie jest wydajność,
> tylko stanowisko Apple które wyraźnie zaznacza, że emulatorów


> Pomijając kwestię emulacji (która i tak nie sprawdza się na
> innych telefonach) to jeśli podoba Ci się iPhone to nie ma się
> nad czym zastanawiać - w przeciwieństwie do Windows Mobile czy
> Symbiana znajdziesz na niego całą masę wysokiej klasy gier, w
> tym sporo o amigowych korzeniach.

Bardzo ciekawe, dzięki wielkie. Czy moglbys w skrócie powiedzieć dlaczego uważasz że emulacja nie sprawdza się na telefonach? W sumie zastanawiam się nad przygotowaniem partycji w netbooku acer aspire one na okrojonego linuksa na potrzeby emulatora amigi. I mialbym przenosna amige. A jesli chodzi o telefon pod amige to chyba zdecyduje sie na nowa nokie n97, choc nie teraz bo za droga jeszcze.

pzdr
[#14] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@galu, post #12

MODBOX już jest dostępny w AppStore.

A emulatora C64 nadal nie ma. Tak jak napisałeś emulatorów w AppStore brak. Może na Cydii jakieś są?



Ostatnia modyfikacja: 15.07.2009 11:38:00
[#15] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@noktowizor, post #13

Zależy Ci na emulacji systemu czy gier z A500/A1200? Nie wiem, co to za okrojony linuks miałby być, ale osobiście bym wolał korzystać z WinUAE niż z linuksowego odpowiednika.
[#16] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@cichym, post #14

http://www.pure-mac.com/iphone/emulators.html
może jest tego więcej, ogólnie wygląda to dużo lepiej niż myślałem :)
[#17] Re: jest emulator Amigi na iPhone?

@noktowizor, post #1

Witam! Podepnę się pod temat - gdzie tzn na jakim portalu dowiem się jakie komórki będą się nadawały do emulacji Ami? Kiedyś trafiłem na wieeeeelką tabelkę z danymi komórek - procesorem, wolna pamięcią RAM itp. jednym słowem szczegóły. Tyle, że nie mogę jej teraz namierzyć. Czy mogę liczyć na podpowiedź? :D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem