[#1] Prośba o pomoc z WinUAE
Piszę tu po raz pierwszy, więc witam wszystkich. Ostatnimi czasy ogarnięty nostalgią i tęsknotą za Amigą, zacząłem bawić się w jej emulację na PC. Jako małolat spędziłem dziesiątki godzin nad serią Ishar. Niestety dziś mam z nią problem. Jaką bym wersję nie ściągnął po przejściu pierwszej wyspy, żąda włożenia dyskietki C. Wkładam i po paru zgrzytach stacji prośba wyskakuje ponownie. Próbowałem wielu kombinacji w WinUAE, ale nic to nie daje. Czy ktoś z was zetknął się z tym problemem? Dzięki z góry za pomoc.
[#2] Re: Prośba o pomoc z WinUAE

@wronek, post #1

Oczywiście ściągasz same oryginały?

[#3] Re: Prośba o pomoc z WinUAE

@Madman, post #2

Przecież to jest abandonware. Wskaż mi sklep gdzie kupię dziś oryginał Ishara. Zresztą mam całą oryginalną serię, w wersji na Amigę 500, przywiezioną dawno temu z Niemiec. Więc jeśli tak Cię to zabolało, to potraktuj, moje pytanie jakby dotyczyło kopii zapasowej. Zresztą sam problem nielegalności abandonware jest mocno dyskusyjny.
Jeśli proceder nie jest ścigany, to z pewnością nie przynosi producentowi (czy innej osobie posiadającej prawa autorskie) żadnej szkody. Nielegalne pozyskanie starej gry nie wiąże się z utratą przez niego potencjalnych korzyści związanych z kupnem oryginału, gdyż nie ma go na rynku. Tym samym wyrzuty sumienia nie spędzają mi snu z powiek.
Zresztą to nie tylko moja teoria. Parę lat temu było o tym głośno, między innymi w USA.
"Amerykański ustawodawca dokonał modyfikacji w prawie autorskim. Choć prawnicy wciąż się spierają, prawdopodobnie zalegalizowano gry abandonware. Według amerykańskiej ustawy o ochronie praw intelektualnych, korzystanie z produkcji typu abandonware było nielegalne. Teraz Kongres wprowadził pewne modyfikacje, które dają nadzieję, że korzystanie z tego typu oprogramowania zostanie zalegalizowane."
[#4] Re: Prośba o pomoc z WinUAE

@wronek, post #3

Przecież to jest abandonware.

Ktoś tę gre wydał, ktoś ją stworzył, ktoś ma do niej prawa. TO NIE JEST ABADONWARE

Wskaż mi sklep gdzie kupię dziś oryginał Ishara

http://animart.webpark.pl/asft.htm
Trzecia część serii jest.

[#5] Re: Prośba o pomoc z WinUAE

@Logan, post #4

Mam oryginalną serię na dyskietkach w formacie dla Amigi. Może i dałoby się je przerobić na format adf Winuae. Nie wiem, ja tego zrobić nie potrafię. Więc szukam gotowych rozwiązań, a takie oferują ludzie w sieci. To wszystko, kończmy wątek.
[#6] Re: Prośba o pomoc z WinUAE

@wronek, post #5

Tak naprawdę to nie obchodzi mnie czy masz oryginały czy nie. Nie od dziś wiadomo, że często wersje pirackie amigowych gier źle działały (np. Giana Sisters, Hook i wiele innych). Nie napisałeś od razu o tym, że masz oryginały choć z twojej wypowiedzi wynika, że z nich nie korzystałeś. Krótko mówiąc, najlepiej sprawdzić na oryginale.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem