[#1] Start AmiKIT bez Win
Czy jest możliwość uruchomienia AmiKIT tak jak uruchamia się np Amithlon?
Chodzi mi o to aby nie uruchamiać Windowsa, włączyć WinUAE, wczytywać konfiguracje... tylko włączyć komputer i mieć:)

Nie wiem czy ma to znaczenia ale CD z Amithlonem mam :)

[#2] Re: Start AmiKIT bez Win

@Mleko, post #1

TEz mi sie to marzy ,moze ktos wie ?
[#3] Re: Start AmiKIT bez Win

@Jupiler, post #2

A widzieliście jak startuje z CD AmigaForever - dla mnie bomba :)

[#4] Re: Start AmiKIT bez Win

@Mleko, post #3

Da się.

Krok 1 – Pozbywanie się bootscreena Windows XP
- Wpisz w "Uruchom" MSConfig i otwórz zakładkę “BOOT.INI”
- Oznacz /NOGUIBOOT

Jeszcze nie resetuj.

Teraz ustawiasz uruchamianie WINUAE na starcie.

Wpisz w Uruchom regedit
- Otwórz “HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNTCurrentVersionWinlogon”
- Znajdź wartośc Explorer.exe i zamień na:

c:winuaewinuae.exe -f "C:winuaeConfigurationsamiga.uae"
Oczywiście ścieżkę ustawiasz na tą gdzie masz obecnie WinUAE.

[#5] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #4

Amikit startujący z amithlona też można:
http://www.youtube.com/watch?v=9qVS1shZ_bw



Ostatnia modyfikacja: 19.01.2010 00:32:04
[#6] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #5

OK dzieki.Sprawdze jak to dziala jak bede mial troche wiecej czas ,bo aktualnie probuje nabrac tempa z programem buzz www.buzzmachines.com i do tego mala walka ze stabilnoscia szczegolnie silnika rout soundfont lubi sie doslownie zniszczyc i wszystkie dokola identyczne probki audio jak wstawie nutke w biegu.Cale szczesie ze mam drugiego laptopa to jego sprobuje przystosowac.
[#7] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #4

Ja bym to zrobił w znacznie prostszy sposób:
Ściągnął bym jakąś minimalistyczną dystrybucję linuksa: Ubuntu Minimal lub Debian netinstall. Zainstalował to co potrzebne do uruchomienia sieci i (E-)UAE. Skrypty startowe ustawić na automatyczne uruchamianie i powinno śmigać.

[#8] Re: Start AmiKIT bez Win

@QkiZ, post #7

Skoro już o linuksidłach mowa i mamy spoooro czasu zwłaszcza w długie zimowe wieczory to można wyczarować takie coś http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=27682.
Gentoo to ciekawa dystrybucja linuxa ale kompilowanie praktycznie każdego elementu systemu trochę czasu zajmuje. Nie testowałem tego super wnikliwie ale E-UAE działa na tym przyzwoicie (jak DirectFB obsługuje kartę graficzną winno śmigać) Jest to na pewno ciekaw opcja by nie instalować Xów, menagerów i 40 tyś. innych wyjątkowo (nie)potrzebnych bibliotek bez których i tak wszystko by chodziło :)

Pozdrawiam,
RadziN

[#9] Re: Start AmiKIT bez Win

@RadziN, post #8

Chyba jednak będziesz musiał zainstalować X'y ze względu na to, że (E-)UAE będzie tego wymagało. Druga sprawa: kompilacja da to, że oprogramowanie będzie zoptymalizowane pod Twój komputer. A to przekłada się na wydajność. A to będzie potrzebne jeśli chodzi o emulację.

[#10] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #4

Kurcze wszystko by było ok gdyby ta wartość exploer.exe u mnie była bo niestety jej nie ma

W powyższej ścieżce, którą podałeś są jeszcze katalogi:
Credentials, GPExtension, Notify, SpecialAccounts i kilkanaście wartości ale nie ma exploer.exe ??

I co z tym fantem ?

[#11] Re: Start AmiKIT bez Win

@QkiZ, post #9

@QkiZ
Ano nie są X'y potrzebne i nie trzeba ich instalować, e-uae ich nie wymaga. Sprawdzone przy wielokrotnych kompilacjach. :)
Cała grafa jest realizowane za pomoca FrameBufera + DirectFB i SDL'a.
Wystarczy klik na link co zamieściłem i poczytać. Już bardziej łopatologicznego Howto to nie widziałem. W prostych słowach e-uae odpalasz pod konsola bez X'ów.

Pozdrawiam,
RadziN

[#12] Re: Start AmiKIT bez Win

@RadziN, post #11

hmm... ale konfiguracja to już tylko przez plik tekstowy. Ciekawe jak w takiej konfiguracji zmienisz ADFa w napędzie?

[#13] Re: Start AmiKIT bez Win

@QkiZ, post #12

A wracając do rozwiązania podanego przez ArturJarosik ( bo dla mnie to też jest bardzo proste rozwiązanie ). Tylko, że u mnie nie ma pliku exploer.exe

[#14] Re: Start AmiKIT bez Win

@Mleko, post #13

explorer.exe chyba powinno być... Dzięki temu nie startuje cała wizualna otoczka typu menu start, ikony "mój komputer" i takie tam. Na pewno coś na necie powinno być wiele aplikacji, np. kioski informactyjne działają w ten sposób aby nie było widać, na jakim systemie jest to postawione. Startuje komp i od razu np. przeglądarka internetowa i full screen i tyle... zablokowane są klawisze Alt-F4,minimalizacja okna przeglądarki, pokazywanie się komunikatów windowsa i wiele innych. Trzeba trochę czasu spędzić w rejestrze ale na pewno się da to zrobić.



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2010 11:38:59
[#15] Re: Start AmiKIT bez Win

@pong777, post #14

Teraz jestem w pracy i na innym kompie też w rejestrze nie ma explorer.exe



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2010 12:25:27
[#16] Re: Start AmiKIT bez Win

@RadziN, post #11

@RadziN

Chyba sobie jaja robisz. To ze jest to mozliwe to nie znaczy ze ma to sens. FB jest BARDZO wolny. W dobie dzisiejszych PC renderowanie grafiki na FB jest debilizmem.

Pozdrawiam
[#17] Re: Start AmiKIT bez Win

@Mleko, post #15

Mleko,

klikasz na Winlogon i po prawej stronie pojawi ci się lista.
Patrz w dolnej części.

[#18] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #17

Zrobiłem screenschota widać ścieżkę dostępu jak i cały katalog z wartościami i explorer.exe nie ma

Fotka tu: www.amipc.jasky.pl



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2010 15:54:45
[#19] Re: Start AmiKIT bez Win

@pjk, post #16

@pjk

Rozumiem ze testowałeś podane przez mnie rozwiązanie?
Podaj proszę jakie aplikacje w emulowanym AmigaOS odnośnie tego sposobu co podałem działały źle i wyjątkowo wolno? Wypisz, proszę?

1 Aplikacja
2 Aplikacja
3 Aplikacja
...

A jeśli tylko fantazjujesz na temat to proszę się zamknąć lub mnie przeprosić i nie ubliżać sprowadzając do debilizmu to co poleciłem jeśli nie zadałeś sobie trudu by sprawdzić jak dana rzecz działa!

Ps.Proszę bardzo !
http://www.directfb.org/
Warto poczytać bo może zanim zaczniesz kogoś obrażać wykażesz się mniejszą ignorancją, a większym zapleczem wiedzy popartym niewątpliwie ważnym w tym wątku empiryzmem.

Pozdrawiam,
RadziN



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2010 15:53:14
[#20] Re: Start AmiKIT bez Win

@Mleko, post #18

Źle patrzysz,
8 linijka od dołu przy wartości Shell.

[#21] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #20

Faktycznie... patrzyłem na nazwe warrtości...Dziękować. A jeśli AmiKIT nie wstanie tyo jak wrócić do Windowsa? Czy przy takim uruchomieniu będzie można przełączać ekrany AltTAB aby przechodzić do Windowsa ?

[#22] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #4

Dobra bawiłem się wiem jak wrócić ale mimo to AmiKIT nie wstaje. Czy ma znaczenie to że jest na dysku D, a może trzeba podać ścieżkę dostępu do AmiKIT a nie WinUAE, czy w ciągu, który podałeś c:winuaewinuae.exe -f "C:winuaeConfigurationsamiga.uae" odstęp przed literką "f" ma znaczenie. Nie moge się dopatrzeć w ikonie winuae rozszerzenia exe.

[#23] Re: Start AmiKIT bez Win

@Artur Jarosik, post #5

Co to za wersja Amithlona? (chodzi mi o to niestandardowe logo) Jakaś selfmade? ;)



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2010 20:04:23
[#24] Re: Start AmiKIT bez Win

@Mleko, post #1

tez juz kiedys o tym pisalem. Mam taka plytke 'amiga forever', bootowalna plytka z uae odpalanym bezposrednio z jakiegos linuxa, nie ma niestety instalera hd, myslalem zeby moze dalo sie to jakos recznie na dysk przeniesc?

[#25] Re: Start AmiKIT bez Win

@Mleko, post #22

A jak uruchomisz wiersz polecenia (Start > Uruchom > cmd > Enter) i wpiszesz
c:winuaewinuae.exe -f "C:winuaeConfigurationsamiga.uae"

to się uruchamia czy nie?

[#26] Re: Start AmiKIT bez Win

@FOrest, post #23

Dokładnie, wygrzebałem na jakimś tureckim forum ;)



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2010 23:02:30
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem