[#1] UAE vs. Windows 7
Ktoś ma? działa? są niespodzianki ?

[#2] Re: UAE vs. Windows 7

@Hypnotic, post #1

Działa bez niespodzianek.

[#3] Re: UAE vs. Windows 7

@lord_spider, post #2

Trzeba odpalać w tym tajemniczo dla mnie brzmiącym "trybie xp" ?

[#4] Re: UAE vs. Windows 7

@Hypnotic, post #3

Nie. WinUAE od jakiegoś czasu powstaje na Windows 7 (Toni Wilen - autor pisze je pod tym systemem), więc - niejako z urzędu - problemów nie powinno być.



Ostatnia modyfikacja: 08.02.2010 15:32:12
[#5] Re: UAE vs. Windows 7

@Hypnotic, post #3

Trzeba odpalać w tym tajemniczo dla mnie brzmiącym "trybie xp" ?

Nie trzeba, mam windows 7 64bit i winuae działa normalnie bez żadnych trybów xp czy innych głupot :D :D :D

[#6] Re: UAE vs. Windows 7

@Hypnotic, post #3

Gdyby trzeba było odpalać w trybie XP, to działałoby z niespodziankami, a nie bez. Używam systemu w wersji 32 bit.

[#7] Re: UAE vs. Windows 7

@Hypnotic, post #1

To co już powiedziano wcześniej - jest pisane na W7 = działa na W7 ;)
Tryb XP natomiast to nic innego jak VirtualPC w innym, prawie że niewidocznym opakowaniu, ale działa tylko na CPU umożliwiających wirtualizację (OIDP).
Nie wymaga jednak DX10+, chociaż jest kompilowane zawszy przy użyciu najnowszych wersji tychże bibliotek, nadal działa, i jeszcze pewnie dłuuuuuugo będzie działać pod DX9.

Swoją drogą nie znalazłem jeszcze żadnego programu który by wymagał przejścia na tryb XP, a sporo badziewia instaluję tylko po to żeby sprawdzić czy działa. ;)
Z gier jedynie Thief1 (i zdaje się Thief2) sobie nie radzą, ale to bardziej z powodu nieznania wielordzeniowości. ;)
Ostatnio się nawet zdziwiłem bo taka staroć jak Nightmare Creatures chodzi bez problemów zarówno w trybie software jaki i akcelerowanym.



Ostatnia modyfikacja: 08.02.2010 16:44:55
[#8] Re: UAE vs. Windows 7

@Shoonay, post #7

ale to bardziej z powodu nieznania wielordzeniowości.

A ustawienie koligacji nie pomaga ?

[#9] Re: UAE vs. Windows 7

@waldiamiga, post #8

W Thief2 i System Shock tak, Thief1 niestety nie.
Chociaż dawno nie sprawdzałem, wiem że gdzieś tam widziałem patche do T2 i SS które już same to poprawiały, może i do T1 już powstał takowy.

Ale oczywiście T1 świetnie chodzi na VMware, co prawda tylko w trybie softwarowym - jest akceleracja DirectX ale brak akceleracji tekstur zarówno w DX jak i OpenGL.

[#10] Re: UAE vs. Windows 7

@Hypnotic, post #1

Fantastycznie! Wszystkie moje problemy z UAE się skończyły łącznie z promowaniem ekranu przy zmianie rozdziałki! Swoją drogą nie wiedziałem, że Windows może chodzić tak zaje^$% ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem