[#1] problem z body blows
Witam, chciałbym prosić o pomoc w sprawie gry Body Blows i Body Blows Galactic. Mam z nimi problem przy emulacji w programie WinUae. Mianowicie nie moge zacząć gry. Tak jakby nie działał przycisk. Wciskam i wciskam a "menu" jak nie widziałem tak nie widze. Jest tylko wejściówka, napisy itd i teraz powinno się wcisnąć guzik żeby zobaczyć menu. Dodam, że z żadnymi innymi grami w które grałem nie miałem takiego problemu, a tutaj jak na złość dotyczy to obu wersji Body Blows... Masa gier, które mam wymaga wciśnięcia guzika, żeby pojawiło sie menu - a tu nie działa! Pomóżcie!
[#2] Re: problem z body blows

@zmiennik, post #1

Odpalasz gry z "dyskietek" (plików .adf), czy dysku twardego?

[#3] Re: problem z body blows

@APC74, post #2

Z obrazów dyskietek (plików *.adf) - nie wiem jak z twardego to zrobić, jeszcze się w to nie zagłębiałem, ale tak jak mówie, grałem w jakieś 20 gier i z żadną problemu nie mam, tylko body blows... czy u was nie ma problemu z tą grą?
[#4] Re: problem z body blows

@zmiennik, post #3

A czy te inne gry wymagały joya?Być może musisz ustawić w winuae na konfigurację b w Game & I/0 ports (alt działa jako fire).
[#5] Re: problem z body blows

@Amifan94, post #4

ustawiałem po kolei każdą z konfiguracji tam i żadna nie działa...tzn tak: jak na początku włączam tą gre, pojawia się taki niebieski ekran z napisami to normalnie wciskam myszke, czy joya (w tym przypadku ctrl albo alt) i ekran od razu znika (czyli że przyciski normalnie reagują) Jednak później już są napisy Body Blows i nazwiska autorów i nie mogę jakoś przejść do menu. Kurde, może mógłby ktoś sprawdzić te gry u siebie? Bardzo mi zależy ponieważ to jeden z moich ulubionych tytułów z dzieciństwa... :(
[#6] Re: problem z body blows

@zmiennik, post #5

Wciśnij zero z klawiatury numerycznej.

[#7] Re: problem z body blows

@zmiennik, post #5

Kiedy pojawia się napis BODY BLOWS i nazwiska autorów , to powinieneś wcisnąć fire i wirtualna amiga powinna poprosić cię o drugą dyskietkę.
Może coś z adf-em ?
[#8] Re: problem z body blows

@zmiennik, post #5

o jakiej konfiguracji piszesz? .. może zmień konfiguracje dla przydzielenia przycisków game ports/port 1....

[#9] Re: problem z body blows

@mailman, post #6

Dzięki bardzo!
Chodziło oczywiście o te "0" z klawy numerycznej. Wciskałem wszystkie guziki, ale to laptop i klawiaturę numeryczną trzeba włączyć kombinacją klawiszy... (jakoś na to nie wpadłem) po drugie nie wiem czemu, ale ustawiałem w tych portach, żeby działały strzałki + alt + ctrl.... także te "0" nie powinno być emulowane, nie wiem kurde, ale teraz za drugim razem, nie muszę wciskać już nawet tego zera tylko normalnie ctrl albo myszkę... głupio się czuje teraz bo wychodzę na idiotę ;D Może byłem śpiący wczoraj, (w sumie miałem prawo zobaczcie na godzinę założenia tego tematu! (prawie 5 rano...ładnie się zagrałem wczoraj w Panga ;D
Jeszcze raz dzięki i fajnie, że te forum takie żywe i pomocne, pozdrawiam!!!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem