[#1] CPU pod winUAE 2.0.1
Witam.
Posiadam taka konfigurację winuae.
A1200
CPU MC68040
CPU emulation speed : Fastest Possible but maintain chipset timing
JIT nie zaznaczone
MMU zaznaczone
Cache size 8 MB
Chipset AGA
Chipset Extra A4000T
Chip RAM 2 MB
Fast RAM 8 MB
Z3FAST 64 MB
dysk 500mb

Czasami strasznie się zamula... (Np. przy simcity 2000). Zdecydowanie lepiej emuluje przełączając na 68020. ok, racja
Który procesor jest lepszy dla emu Amigi 1200? Bo płynniejszy i stabilniejszy jest pod 68020.
pozdrawiam.
[#2] Re: CPU pod winUAE 2.0.1

@pes06, post #1

Włącz JIT.
[#3] Re: CPU pod winUAE 2.0.1

@Sylwester, post #2

Witam, podpinam się pod temat bo też dotyczy cpu pod winuae, tylko chodzi o coś innego...
W zakładce "CPU and FPU" miałem zaznaczone "Fastest possible, but maintain chipset timing" , jednak zaczęło mnie to trochę denerwować bo za każdym razem jak odpalałem wb to pokazywał, że wykorzystuje procek na 100% i wiatraczek chodził na fula, przez co lapek był dość głośny... więc przełączyłem się na "Adjustable between CPU and chipset i tak chwile się bawiłem tym suwakiem i teraz już w ogóle te opcje mam niedostępne...
Nie mogę teraz nic zrobić w tej opcji "CPU Emulation Speed" wszystko jest nieaktywne.... jak to teraz włączyć z powrotem, bo mi kurde wb przestał się odpalać Załączam screen'a.

http://zapodaj.net/fe0f644d51b4.jpg.html

P.S. szukałem czegoś na ten temat, ale nic nie znalazłem..



Ostatnia modyfikacja: 06.03.2010 05:38:22
[#4] Re: CPU pod winUAE 2.0.1

@zmiennik, post #3

Nie wiem jak to załączyć, ale możesz przy "CPU Frequency" wybrać opcje custom i podać ilość mhz emulowanej 68k :)

[#5] Re: CPU pod winUAE 2.0.1

@zmiennik, post #3

Wyłącz cycle exact w opcjach chipset.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem