[#1] Prośba o uniwersalny konfig
Czy można zmusić WinUAE do takiej konfiguracji, żeby dało się zagrać powiedzmy w MK, MK2, Cannon Fodder i np. Dragon's Lair czy Toki?
Mam na myśli wykorzystanie Workbencha i WHDLoad.

Mój obecny konfig to: KS 3.1, WB 3.1, pod proc. ...040 (ogólnie na partycji-"gotowcu" od DeathMieszko rc20 - o ile ktos kojarzy), AGA itd. + najnowszy WHDLoad.

Większość tytułów do tej pory śmigała ładnie, no, czasem muszę wyłączyć Immediate Blitter - jak się kopie grafika przy starszych tytułach, czy zmniejszyć prędkość CPU. I już myślałem że ten WHDL to bajka aż...
Aż dzisiaj doznałem porażki - wrzucam MK1 - grafika postaci podczas walki się sypie. Dragon's L. wiesza się już podczas loadingu.

Co mam zmienić? Proc? WB? Może inne drobiazgi w WinUAE? czy kompletnie nowy konfig? Tylko pod jaką Ami?

Proszę o pomoc, bo jak tu kochać stare gry i nie móc zagrać...
[#2] Re: Prośba o uniwersalny konfig

@Xargos78, post #1

Już wiem i napiszę bo może ktoś będzie miał podobne zachcianki: odpalanie każdej gry bez zgadywania co do wymogów gry, pitolenia sie z ustawieniami, czy trzema różnymi workbenchami dla różnych procków itd.

Odpowiedzią jest projekt GameBase Amiga. Trochę takie Amigowe MAME. Aplikacja sama skonfiguruje WinUAE i w zasadzie uruchomi każdą grę, starą czy nową, do tego obsługuje zzipowane preinstalki WHDLoad. Jak dla mnie bomba.



Ostatnia modyfikacja: 20.03.2010 19:19:09
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem