[#1] Konfiguracja P96 na WinUAE
Bawię się nieco WinUAE i chciałem sobie na nim poprawnie skonfigurować środowisko graficzne. Zainstalowałem P96 i próbuję stworzyć w nim tryby graficzne przypisane do karty graficznej. Niestety w górnym menu przy ATTACH NEW SETTINGS TO: nie mam do wyboru żadnej karty graficznej. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

[#2] Re: Konfiguracja P96 na WinUAE

@mailman, post #1

Jezeli nie zapomniales wrzucic do Devs:Monitors pliku uaegfx i uaegfx.info, to pod odpaleniu prefsow, klikasz na pierwsza ikonke, przytrzymujesz i przenosisz "new item" do trzech wolnych okien - http://i44.tinypic.com/149mk50.jpg
Konfiguracja jest bardzo pracochlonna. Z tego powodu tez dodali druga mozliwosc konfiguracji w AOS4.
Ja dawno temu zainstalowalem na WinUAE AmigaSYS2 i konfig praktycznie wszystkich trybow byl juz w pakiecie. Wrzuc sobie go do SYS:Prefs lub Devs: (tam wrzucili go tworcy/a AmigaSYS2) - http://www.easy-share.com/1909750641/uae_p96.lha
[#3] Re: Konfiguracja P96 na WinUAE

@Andrzej Drozd, post #2

Mam ten sterownik i tak właśnie się bawię tym przeciąganiem, ale nie potrafię tego do niczego przypisać i po prostu to nie działa. Zaraz obadam Twoje archiwum.

[#4] Re: Konfiguracja P96 na WinUAE

@mailman, post #3

Niestety nie działa. Na moment przed tym, gdy ma pojawić się Workbench pojawia się komunikat:

Picasso96: Could not create graphics board context for 'uaegfx'

I wracam do punktu wyjścia. Ekran uruchamia się tylko w rozdzielczościach PAL.

[#5] Re: Konfiguracja P96 na WinUAE

@mailman, post #3

Z gornej belki w "Atach settings to" moge wybrac Board0: uaegfx.card. Wtedy wszystko jest aktywne i mozna konfigurowac.
Po dodadniu konfigu z linka, tryby beda na tym dziwnym konfiguratorze dalej niewidoczne. Wszystko sie wyjasni w ScreenMode.
[#6] Re: Konfiguracja P96 na WinUAE

@mailman, post #4

Sprawdz jeszcze czy w Libs: masz odpowiednie biblioteki dla P96 oraz w prefsach WinUAE w Expansion, czy ustawiona jest wielkosc pamieci graficznej. Ja mam 32 MB i zaptaszkowane "Match host..." i "Scale iff..."

Dodatkowo w Display, w starych wersjach WinUAE, emulator mial taki test trybow dla GFX i sam sie konfigurowal. Teraz v2 nie umiem tego znalezc.
[#7] Re: Konfiguracja P96 na WinUAE

@mailman, post #4

A może tak:
http://www.apc74.ppa.pl/T/WinUAE_GFX.lha

Rozpakowujesz archiwum i masz 2 katalogi:
1. AmigaOS - a w nim
Devs/Monitors/uaegfx i Devs/Monitors/uaegfx.info - skopiuj do Devs:Monitors/
Libs/ skopiuj do Libs:

2. Zawartość Windows/WinUAE/*.* skopiuj do katalogu, w którym znajduje się winuae.exe

[#8] Re: Konfiguracja P96 na WinUAE

@Andrzej Drozd, post #6

Zakładka Expansion była nieuzupełniona. Teraz już działa. Dzięki.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem