kategoria: WinUAE
[#1] Emulacja CD32 na WinUAE
Jako że została mi ze starych czasów płyta z grą Zool dla CD-32, chciałem spróbować emulację pod WinUAE. Wszystko ustawiłem, emulowana Amiga uruchamia się, ale nie ładuje płyty. Próbowałem bezpośrednio z fizycznego napędu i nic, sądziłem, że to może kwestia porysowanej płyty, więc przegrałem ją na dysk i zamontowałem przez Daemon Tools - tak samo.

Płytę chciałem zabootować przez opcje "CD drive/image" w zakładce "Hard Drives", czy coś jeszcze trzeba ustawić? Gdzie mogę robić błąd?

[#2] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@monohrs, post #1

Ściągnij NAJNOWSZE WinUAE
W Quickstarts wstaw konfigurację CD32
W miejscu gdzie nomalrnie jest DF1 pojawiło się okienko dla obrazu płyty CD.
Zamontuj tam swoją płytę i kliknij Start.

[#3] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@Shoonay, post #2

Ściągnij NAJNOWSZE WinUAE


Ale ja mam najnowsze WinUAE (WinUAE 2.3.1 -26.02.2011), czy jest jakies nowsze? Ta wersja figuruje jako najnowsza na winuae.net.

W miejscu gdzie nomalrnie jest DF1 pojawiło się okienko dla obrazu płyty CD.


Nie mam tu nic takiego, mimo ze wybralem CD32 z Quickstarts, moze cos jeszcze trzeba wybrac?
[#4] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@monohrs, post #3

Tak, 2.3.1 jest najnowsze.

Mówiłem cały czas o zakładce Quickstarts, jak wybierzesz CD32 to NA DOLE w miejscu gdzie normalnie jest DF1 pojawia się CD.
Normalnie pojawia się też Hard Drives na samym dole.

[#5] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@Shoonay, post #4

jak wybierzesz CD32 to NA DOLE w miejscu gdzie normalnie jest DF1 pojawia się CD.


Faktycznie znalazłem to miejsce i wybrałem płytę, ale efekt jest taki sam, czyli nic się nie bootuje. Kurcze.
[#6] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@Shoonay, post #4

Czy ma jakieś znaczenie, że mam Win 7 64-bit?
[#7] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@monohrs, post #6

A kickstarta z CD32 w ogóle masz?

[#8] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@monohrs, post #1

Z ciekawości sprawdziłem przed chwilą emulację CD32 pod WinUAE i odpaliłem opisywaną przez Ciebie gierkę i dodatkowo Pinball Fantasies - obie chodzą. Obie startowały z Daemona.

Prawdopodobnie, źle konfigurujesz emulator, ale w którym miejscu trudno stwierdzić.



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2011 23:38:03
[#9] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@AmiClassic, post #8

Po pierwsze, musisz mieć Kickstart 3.1 w wersji na ACD32 oraz BOOT-ROM CD32, po drugie musisz w opcjach Advanced Chipsets mieć wybrane CD32.

[#10] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@monohrs, post #1

Żeby już absolutnie wszystko było jasne (bo też się trochę męczyłem;))

1. Quickstart
a) wybieramy Model CD32
b) poniżej wskazujemy literę dysku z zamontowanym obrazem gry (Daemon)

2. Zakładka ROM - wskazujemy pliki:
a) Main ROM: Kickstart v3.1 rev 40.60 (CD32)
b) Extended ROM: CD32 Extended-ROM rev 40.60 (CD32)

3. Zakładka Adv. Chipset - zaznaczamy wszystkie opcje z nazwą CD32

Moja wersja WinUAE to 2.3.2



Ja z kolei mam pytanie: co zrobić w ustawieniach żeby była odtwarzana muzyka ze ścieżek? Mam dzwięki gry, ale muzyki niestety brak.



Ostatnia modyfikacja: 30.09.2011 06:36:46
[#11] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@monohrs, post #1

Jakis czas temu na próbe odpalalem emulacje CD32 na WinUAE i bez wiekszego problemu odpalaly mi sie gry z oryginalnych plyt poprzez CD-ROM. Jezeli dalej bedziesz zainteresowany tematem, moge spisac ci wszystkie ustawienia WinUAE.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 08:22:20 przez Duracel
[#12] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@saper2, post #10

Podejrzewam, że z oryginalnymi płytkami CD nie ma problemu (niestety nie posiadam takowych, więc trudno mi to potwierdzić), natomiast jeśli masz archiwa z grami (czyli ISO+WAV'y+CUE) gdzie ścieżki dźwiękowe są osobnymi plikami WAV, to w Daemonie musisz zamontować plik z rozszerzeniem CUE i muzyka powinna grać bez problemu.
[#13] Re: Emulacja CD32 na WinUAE

@AmiClassic, post #12

Witam, tydzień temu postanowiłem "przetestować" emulację CD32 pod WinUAE. Decyzja przyszła razem z przypomnieniem sobie wątku z forum o wyższości cd32 nad a1200 i na odwrót :) . Generalnie 50% gier działa, a drugie 50% może i by działało na innych ustawieniach/wersji uae. Przykładowo:
Chuck Rock 2 - po fajnym animowanym intro pojawia się komunikat "insert disk two and press fire" i na tym gra się zawiesza.
Wing Commander (z składanki z dangerous streets) - gra działa, ale zamiast koloru czarnego wszytko jest w kolorze różowym.
Socker Kid - gra zawiesza się na czarnym ekranie.
Quick The Thunder Rabbit - w intro dźwięk strasznie trzeszczy a w samej grze pełno jest artefaktów graficznych
The Chaos Engine - jest dźwięk, nie ma grafiki, cały czas widać czarny ekran.

Ciekaw jestem czy Wy też macie takie akcje?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem