[#1] Jakiej wersji WinUAE używacie ?
Jesli był już podobny temat, z góry przepraszam.
Chodzi mi oczywiście o wersję na peceta. Teraz używam 2.2 ale zżera 100% CPU podczas emulacji.
Emulatora używam w 99% do odpalania gier.
Czy warto mieć najnowszą wersję ?



Ostatnia modyfikacja: 27.07.2011 14:10:38
[#2] Re: Jakiej wersji WinUAE używacie ?

@qba77, post #1

100% CPU? Słaby jednordzeniowiec?
Zawsze warto przynajmniej przyjrzeć się nowszej wersji. Jeżeli masz kartę graficzną w pełni kompatybilną z DX9.0c (lub nowszymi) to moim zdaniem warto przesiąść się na 2.3.2 - poprawiono w niej m. in. obsługę Direct3D. Dzięki D3D (shadery) można przerzucić część emulacji z CPU na GPU karty graficznej, odciążając w ten sposób procesor.



Ostatnia modyfikacja: 27.07.2011 14:25:37
[#3] Re: Jakiej wersji WinUAE używacie ?

@APC74, post #2

procek AMD Athlon XP 2600
grafika NVIDIA GForce 4 MX
faktycznie wydajność tego nie powala
[#4] Re: Jakiej wersji WinUAE używacie ?

@qba77, post #3

Na starszym sprzęcie używam WinUAE 1.5.3 - chodzi bez zarzutu.
[#5] Re: Jakiej wersji WinUAE używacie ?

@qba77, post #3

CPU jest spoko, głównym hamulcowym wydaje się być karta graficzna. Moja mateczka takiego używała jeszcze niedawno i WinUAE śmigało - jednak miała znacznie lepszą grafikę.
Pod tym linkiem znajdziesz kilka porad dot. szybkości pracy WinUAE. Link dotyczy wersji 2.3.2, ale na górze jest odnośnik do wcześniejszych wersji artykułu (dla starszych wersji emulatora), dzięki którym cofniesz się do opisu dla wersji 1.6.x WinUAE.

[#6] Re: Jakiej wersji WinUAE używacie ?

@APC74, post #5

dziękuję :)
poza tym w ramach testu pościągam starsze wersje i sprawdzę po kolei, może któraś okaże się mniej zachłanna
:)



Ostatnia modyfikacja: 27.07.2011 16:30:06
[#7] Re: Jakiej wersji WinUAE używacie ?

@zyga64, post #4

Witam,

Na jeszcze starszych pc-tach działa ok 1.4.6.
Na nowych pc dobrze działa 2.3.1.
Wersja 2.3.2 ma problem z emulacją ide, będzie poprawiony w 2.3.3.

Pozdrawiam

[#8] Re: Jakiej wersji WinUAE używacie ?

@Thom/CT, post #7

Ja teraz testuje betę 5 2.3.3. Choć pewnie już jest nowsza, ale za dużo mam pracy, zeby się tym interesowac na bieżąco...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem