kategoria: E-UAE
[#1] AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.
Witam! Zachęcony pojawieniem się ostatnio nowej wersji Amikit, postanowiłem go zainstalować! Po skonfigurowaniu mojego e-uae zgodnie z instrukcją dla paczki w wersji Linuksowej i uruchomieniu , napotkałem następujący problem:

C/morelibspace: file is not executable
C/morelibspace failed returncode 10

Wybaczcie moją ignorancję ale nie wiem jak sobie z tym poradzić ;)
[#2] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@aes, post #1

c:protect c:morelibspace E add
[#3] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@Norbert, post #2

chyba pod amiathlonem

c/protect c/morelibspace E add
[#4] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@Norbert, post #2

c:protect: Unknown command

Niestety nie pomogło
[#5] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@aes, post #4

Nie widze możliwości edycji więc wyślę kolejnego posta.
Problem rozwiązany. Po stronie linuksa nadałem atrybut wykonywalności dla katalogu amikit i podkatalogów, co rozwiązało problem. Dzięki za chęci OK
[#6] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@aes, post #5

czyli CHMODE pomoglo ..
[#7] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@HOŁDYS, post #6

chmod -R 775 amikit OK
[#8] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@aes, post #4

Komenda nalezy wykonac pod AmigaDOS.
Ale dobrze ze juz Ci sie udalo.
[#9] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@Norbert, post #8

Tak właśnie zrobiłem i wynikiem było : c:protect: Unknown command ;)

Pozdrawiam
[#10] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@aes, post #9

Standardowo Workbench w katalogu C ma komende PROTECT.
Widocznie wystartowales z takiego "dysku", ktory zostal zmodyfikowany.
[#11] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@aes, post #1

Emulator sczytuje atrybuty pliku z Linuksa i tłumaczy je na amigowe dla AmigaOS. I jeśli pliki leżące w katalogu AmiKit nie mają rwx w Linuksie (dotyczy to głównie programów amigowych) to nie uruchomią się w emulatorze, bo nie mają rwed. Najlepiej wejść spod konsoli do katalogu z Amikit i wydać polecenie:
chmod -R 744 *

Szkoda, że to w ogóle nie jest wytłumaczone w dokumentacji Amikita do Linuksa. Wiele innych rzeczy też nie jest. Jak na przykład to że przed uruchomieniem pierwszym Amikita trzeba wrzucić windowsowe czcionki ttf do AmiKit:Fonts/TRUETYPE/. Bez tego po wybraniu polskiego języka w w Amikit na starcie systemu będziesz dostawał błędy biblioteki iffparse.library.
[#12] Re: AmiKit 1.6.0 problem z instalacją.

@QkiZ, post #11

ta sama sytuacja z czcionkami jest w OSX.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem