kategoria: E-UAE
[#1] UAE - Hitoro - na mac PPC
Czy ktos probowal uruchomic amikita 1.6 na sprzecie PPC ?

mnie udalo sie to odpalic ale predkosc dzialania amikita na PPC 1.67Ghz wola o pomste do nieba.
[#2] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Kwiatki, post #1

Ale o co dokładnie pytasz? O E-UAE z Hi-Toro pod systemem maka? Jeśli tak, to nie licz na rewelację, ten program źle działa na Intelach również.
[#3] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@c3h6, post #2

pytam o odczucia z pracy , sadzilem ze g4 1.67 da rade uciagnac w miare sensownie amikita - i sie troszke zawiodlem.
[#4] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Kwiatki, post #3

e-uae na macu to wogule jakoś kiepsko działa.
pojawiło sięcoś nowego jak p-uae, ale to nie działa z kolei z hi-toro. no i też jakoś bardzo rewelacyjnie szybkie nie jest.
ja zrezygnowałem z emulacji na mac os x - niestety.
[#5] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Kwiatki, post #3

To raczej nie chodzi o Amikita i proca, po prostu E-UAE dla maka jest skopane i od dawna nie rozwijane. Stad projekt P-UAE
[#6] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@carrion, post #4

P-UAE jak najbardziej działa z Hi-Toro. Możesz sobie ustawić co tam chcesz i odpalić P zamiast E-UAE. Prpblem w tym, że P wiesza się często, ma problemy z grafą, dźwiękiem itp. No ale to ponoć rzecz nad którą "pracują".

Samo E-UAE na maku da się ustawić żeby chodziło, ja tak mam i używam bo nie mam innego kompa. Jakoś to działa.

Aha, to uwaga do założyciela wątku też - lepiej działa jak jest w trybie pełnoekranowym.
[#7] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@c3h6, post #6

rozumiem ze p-uae jest iniversal binary - bo nigdzie nie moge znalezc wersji PPC
[#8] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Kwiatki, post #7

Głowy nie dam ale zdaje się że tak, jest UB
[#9] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@c3h6, post #8

sprawdzilem puae 2.3.1 i puae 2.3.3 i niestety only intel ;-(
[#10] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@c3h6, post #2

Czy źle działa to bym nie powiedział. Prędkość działania jest znośna, gorzej z funkcjonalnością. Do gier się nadaje, do wypasionego systemu amigowego niekoniecznie, np. brak obsługi AHI.
[#11] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@QkiZ, post #10

Dziwne, u mnie w okienku prędkość działania pozostawia wiele do życzenia. Dopiero pomaga wejście w full screen, ale też z tym różnie bywa.
Możesz podesłać swoje .uaerc?
[#12] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@c3h6, post #11

Odnowie temat troszeczkę.
Poszukuję E-UAE 0.8.28 i Hi-Toro 0.2.7 dla OS X PPC 10.3. Jeżeli ktoś gdzieś ma takie wersje,
to byłbym bardzo wdzięczny, bo nigdzie nie mogę ich znaleźć w sieci - są tylko najnowsze,
nawet na stronie twórców, albo paczki do samodzielnego skompilowania...
[#13] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #12

poszperalem na sieci i znalazlem :) Hi-Toro 0.2.7 na forum lemonamiga.com

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 20:23:12 przez Norbert
[#14] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Norbert, post #13

Dzięki za linka, szkoda że to nie UAE, bez hitoro dałbym radę.
[#15] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #14

wujek gugel podal taki link
http://www.rcdrummond.net/uae/e-uae-0.8.28/


Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 21:29:40 przez Norbert
[#16] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Norbert, post #15

Tak, to znalazłem, ale to nie są (?) binarki, tylko paczki do "zrób to sam".
Poza tym już prośba nieaktualna, zainstalowałem 10.4 i najnowsze e-uae i hi-toro śmigają.
W każdym razie dzięki że w ogóle chciało ci się szukać
[#17] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #16

Może głupie pytanie, czy Amikit 1.6.7 nie zadziała pod MorphOSem ?
Nie próbowalem, mam zakupiony AmigaForever i zassałem też Amikita i AmiSYSa. Wczoraj własnie zastanawiałem się czy mozna to odpalić pod PPC.....

Zastanawiam się kiedy będzie gotowy, czy w ogóle E-UAE w wersji 1.0 no i tem JIT PPC...ok, racja
[#18] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #16

napisz jak Ci to działa pod Tigerem. Ostatni raz jak próbowałem emulacji Ami na G4 1.5 Ghz, działało to tragicznie, nie miało startu do WinUAE z czasów Pentium II. W sumie wydajność gorsza od MacUAE 0.8(?) pod klasycznym MacOSem na starym G3.
[#19] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@charliefrown, post #18

Ja zainstalowałem sobie E-UAE 0.8.29 WIP4 na moim Power Mac G5 2 x 2.5GHz na Mac OS 10.5 .

Super żaba - zapierd.....a na full screenie AŻ MIŁO

w okienku to trochę ZACINA , ale idzie grać .

Mam za to pytanko do kolegów :

Jak mam zmienić/załadować następną dyskietkę w grze ?

Żabę przeszedłem pierwszy poziom ALE gdy pyta o następną dyskietkę to nie wiem jak ją mam załadować .

Pomocy !!

Mam jeszcze parę innych ADF-ów z grami i nie mogę w nie zagrać .

w HI-Torro mam ustawione ścieżki do ADF-ów jakby co .

pozdro
[#20] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@charliefrown, post #18

@Piotr Myszkowski
Wciśnij kombinację klawiszy "F11 + lewy szift + F1" to wyrzuci dyskietkę z DF0:
a "F11 + F1" wyświetli requester proszący o włożenie dysku do DF0:
Gdy masz otwarte Hi-Toro wciśnij "cmd + E" to wyświetli ci ściągę ze skrótami.

Na moim iMacu G5 1.8GHz w okienku zajętość procka jest jakaś 85-90%, przy pełnym ekranie jakieś 30%.
Przy emulacji 060, 2 mega chipu i 64 fastu ZIII. Na razie nic nie uruchamiałem, bo dopiero udało mi się
"zdobyć" 10.4 i zainstalować system z ADFów. Jak coś odpalę to dam znać.

Szkoda że nie ma chętnych na skompilowanie JITa dla maców PPC . Gdybym wiedział jak to zrobić
to sam bym spróbował.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 17:22:03 przez Radek_Cz
[#21] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #20

Dzięki - udało się załadować/zmienić dyskietkę

Ale jest kolejny problem :

Defaultowo "Gra" otwiera mi się na pełnym ekranie i tu jest OK.

Ale podczas zmiany wyboru następnej dyskietki TO gra przechodzi w tryb okienkowy na pulpicie i widać spowolnienie .

Da się jakoś zmienić dyskietkę i wejść spowrotem w tryb fullscreen ?

pozdrawiam
[#22] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #20

Szkoda że nie ma chętnych na skompilowanie JITa dla maców PPC . Gdybym wiedział jak to zrobić
to sam bym spróbował.


Uuuu, chyba coś przeoczyłeś...
I jeszcze tu.
Pod G5 i PASemi będzie wolniej niż mogłoby być z powodów związanych z specyfiką instrukcji tych procesorów, które nie zostały uwzględnione w kompilatorze (jeżeli dobrze zrozumiałem Almosa i prośby z tym tematem związane).
Testuj i komunikuj jak działa! OK


Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 21:27:31 przez Lokaty
[#23] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Piotr Myszkowski, post #21

Nie wiem czy Żabol wspiera wiele stacji dysków, ale w Hi-Toro możesz sobie włączyć cztery stacje
i "wsadzić" wszystkie dyski od razu, wtedy nie będziesz musiał ich zmieniać ręcznie.

@Lokaty
Ano przeoczyłem, bo rzadko kiedy czytam zagrmaniczne portale informacyjne czy fora.
Tak czy inaczej cieszę się bardzo.
A nawiązując do tych nieuwzględnionych instrukcji G5 i PASemi, czy jest jakaś szansa że to zostanie
zrobione jak należy? Przepraszam że sam nie czytam, ale kurde nie ma na wszystko czasu.

PS. Czym rozpakować plik "E-UAE.app.tar.xz"??? Mój super hiper japcok zgłupiał na widok tego rozszerzenia,
a ja razem z nim


Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 21:57:19 przez Radek_Cz
[#24] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #23

Ma to zostać uwzględnione, ale jak widać po obrazkach na chwilę obecną jest więcej niż zadowalająco. Co do pliku się nie wypowiem - MacOSXa widziałem z daleka, albo na obrazkach ;) - ale wygląda to na paczkę tar.

Edit: W środku siedzi binarka z katalogami skompresowana LZMA. Spróbuj wywalić końcówkę '.xz' i rozpakować.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 22:16:38 przez Lokaty
[#25] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #23

spróbuj zmienić nazwę tak aby ostatnie rozszeżenie było .tar ( skasuj to .xz ) i spróbuj ponownie rozpakować plik.

ja tak właśnie robie !!
jak chcę uruchomić grę to najpierw w HI-Toro w zakładce " FDD " podaję do każdej stacji kolejne .adf

np:
Pinball_Fantasies-1.adf - umieszczam w DH0
2.adf - w DH1
3.adf - w DH2

Sam Emulator chyba nie przerzuca dyskietek , a gra nie widzi pozostałych dysków .

Chyba trzeba załadować te dyski ręcznie -- tak mi się wydaję . Chyba że się mylę .

jeszcze pokombinuję
jakby co to jeszcze poproszę o pomoc kolegów .

Pozdro

ide już lulki - o 4.30 do roboty ide.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 22:12:23 przez Piotr Myszkowski
[#26] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Lokaty, post #24

W środku siedzi binarka z katalogami skompresowana LZMA. Spróbuj wywalić końcówkę '.xz' i rozpakować.
Nie idzie, wywalenie .xz nie pomaga. Po rozpakowaniu sam dodaje rozszerzenie .cpgz,
jak usuwam wszystkie poza .app to mi mówi że środowisko klasyczne nie jest już obsługiwane, najwyraźniej nie rozpoznaje co to jest.

Jeżeli ci się udało to rozpakować, podeślij linka albo sam rozpakowany plik, będę wdzięczny.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 22:25:09 przez Radek_Cz
[#27] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@Radek_Cz, post #26

Ściągnij sobie program Unarchiver. Na MacOSX 10.5 mam wersję 3.5.1, są nowsze ale nie wiem czy na ppc.
[#28] Re: UAE - Hitoro - na mac PPC

@prophesore, post #27

Dzięki Profesorze OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem