kategoria: WinUAE
[#1] Problem z uruchomieniem WinUAE
Nie potrafię (chyba) skonfigurować WinUAE :(

Kiedy podstawiam mu pod DF0: obraz z KickStart 1.3 EDIT: /oczywiście chodziło o WorkBench 1.3 a nie KickStart/ wita mnie taki obrazek:



I nie wiem czy ja coś robię źle ? Czy emulator nie jest przygotowany do pracy w Windows 7 Prof.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 17:24:54 przez ExciterELB
[#2] Re: Problem z uruchomieniem WinUAE

@ExciterELB, post #1

Po co do df0: dajesz obraz kickstartu? zamontuj tam obraz dyskietki z grą/programem.
[#3] Re: Problem z uruchomieniem WinUAE

@Banderas, post #2

Jak nie podstawiam żadnego obrazu to wyskakuje mi ekran "Waiting for bootable media"

A ja nie chce na emulatorze grać tylko stworzyć bootowalną płytę dla CDTV (prawdziwej takiej fizycznej)
[#4] Re: Problem z uruchomieniem WinUAE

@ExciterELB, post #3

Zatem użyj obrazu dyskietki z programem, te obrazy mają rozszerzenie adf. ewentualnie podmontuj plikopartycje amigową. Żeby komupter działał musisz na nim uruchomić jakiś program.
[#5] Re: Problem z uruchomieniem WinUAE

@Banderas, post #4

Próbuję też montować jakiś obraz ze zbiorem gier na amisie (w formacie adf). Jedynie pod ustawieniami dla 1200 coś zaczęło się dziać (pokazał się AmigaOS, potem coś ładował i się zatrzymał) każda inna konfiguracja (A500, CDTV..) wyświetla ekran jak w pierwszym poście.
[#6] Re: Problem z uruchomieniem WinUAE

@ExciterELB, post #5

Zapraszam na tą stronę o TU - wszystko jest ładnie opisane :)

Proszę ;)
[#7] Re: Problem z uruchomieniem WinUAE

@(V)(I)mothe(P), post #6

Wielkie dzięki ! Okazuje się, że ROM to to czego mi brakowało, a przeoczyłem :D

Teraz śmiga :)
[#8] Re: Problem z uruchomieniem WinUAE

@ExciterELB, post #7

Ja się też troche namęczyłem z wykrywaniem/formatowaniem CF pod Winuae bo wszędzie na forum czytałem że ma być IDE0 pod "HD Controller" w "harddrive settings" a tu ma być UAE a nie IDE0!
Sam człowiek musi dojść do wszystkiego na błędach i próbach. Teraz mam już CF skonfigurowany tylko rozpakowywanie gierek pod Dopus trwa wieki!
tekst pod linkiem


Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 18:45:25 przez Art
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem