kategoria: WinUAE
[#1] Konfiguracja WinUAE dla WHDload
Witam, obecnie założyłem sobie Workbench'a 3.1 pod dystrybucję ClassicWB (bardzo klasyczny wygląd bez masy wizualnych bajerów i bez rtg). Zależy mi głównie na dopasowaniu do kompatybilności z grami pod whdload. Chodzi mi po głowie kilka problemów:

Którą wersję winuae wybrać? Obecnie używam wersji 2.4.1 Ewentualnie która najlepiej nadaje się do whdload'a.

Którą wersję whdload wybrać? Aktualnie mam wersję z 2011, ale widzę że jest już nowsza. Poza tym niektóre gry się nie uruchamiają - podają komunikat typu "can't find exp mem" , kilka gier chodzi za szybko, a kilka podczas ładowania niemiłosiernie miga na czarno ekranem (domyślam się że winny jest preload w właściwościach)

Jaki konfig wybrać dla winuae? Teraz używam jednego zbliżonego maksymalnie do lekko rozbudowanej A1200 z 2mb fast, bez mmu, bez jit i szybkością zbliżoną do A1200.
[#2] Re: Konfiguracja WinUAE dla WHDload

@Gżegżółka, post #1

Którą wersję winuae wybrać? Obecnie używam wersji 2.4.1 Ewentualnie która najlepiej nadaje się do whdload'a.


Najnowszą

Którą wersję whdload wybrać?


Każdą warto mieć w zanadrzu. Osobiście kiedyś za najlepszą uważałem 14.0, gdy pojawiła się 16.3 przesiadłem się na 15.0. Po jakimś czasie sukcesywnie przenosiłem się na kolejne wersje i z 16.9 miałem najmniej kłopotów. Teraz bawię się 17.1 i jest dobrze (nie używaj 17.0).

Poza tym niektóre gry się nie uruchamiają - podają komunikat typu "can't find exp mem" , kilka gier chodzi za szybko,


To nie jest winą WHDLoad, lecz konfiguracji WinUAE, a na prawdziwej Amidze, kartą procesorową.

a kilka podczas ładowania niemiłosiernie miga na czarno ekranem (domyślam się że winny jest preload w właściwościach)


PRELOAD
[#3] Re: Konfiguracja WinUAE dla WHDload

@mailman, post #2

Dzięki za odpowiedz :)
Co było nie tak z wersją 17.0?
PRELOAD - wystarczy skasować ten wpis czy raczej skasować i dodać ponownie? Na co on wpływa?
Co do pamięci RAM - teraz mam konfig 2 chip mb i 2 z3fast ram. Czy problem z tym komunikatem zniknie jeśli dam więcej ramu, czy raczej lepiej jest zmienić typ pamięci?
[#4] Re: Konfiguracja WinUAE dla WHDload

@Gżegżółka, post #1

podczas ładowania niemiłosiernie miga na czarno ekranem


U mnie migało w ten sposób przy małej ilości pamięci. Zwiększ pamięć spokojnie do 8 MB Fast.

Wybierz Procesor 030.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem