[#1] AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX
Witam, czy ktoś ze stałych bywalców testował ten system ?? Jest on dostępny na chomiku... Jest oparty na dystrybucji Linuxa SLAX z interfejsem X-owym i posiada automatycznie odpalający się emulator UAE co przy dobrej konfiguracji nawet nie przypomni nam że to PC... Ja jednak prosiłbym o jakieś refleksje na ten temat, bo może z jakąś grupką osób uda nam się ten system zbudować w pełni po polsku i za free...
[#2] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@wojtekmedia, post #1

Chodzi Ci o to, aby amigowy system był po polsku.
Jeśli tak, to potrzebne są locale do wszystkich programów zawartych w pakiecie.
[#3] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@Norbert, post #2

No to to akurat wiem, chciałbym spolszczyć dystrybucję SLAXa... Dogrywam moduł Polish a tu nadal nic po polskiemu...
[#4] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@wojtekmedia, post #3

Może dodam tutaj jeszcze linka do systemu:
link

Nie znalazłem go nigdzie indziej niestety :(
[#5] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@wojtekmedia, post #4

Nie znalazłem go nigdzie indziej niestety

E tam... ;)
[#6] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@Dopuser, post #5

No dobra to jeszcze podpowiedzcie panowie jak możecie jak w tym ustrojstwie przestawić UAE na pełny ekran z trybu okienkowego ????
[#7] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@wojtekmedia, post #1

Ja mam toto zaintalowane pod WinUAE, ale jakoś specjalnie się nad tym nie znęcałem. Ot, czasami jak coś na CFkę pod WinUAE wrzucam, albo testuje to właśnie na takim jak ten spod linka który dałeś.
[#8] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@Duracel, post #7

No ale ogólnie SLAX fajnie zbudowany, szybki, przyjazny, tylko ten Amigowy OS w okienku wszystko psuje i mógłby od razu odpalać we full screenie a tu chyba nawet nie ma takiej opcji... :(
[#9] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@wojtekmedia, post #8

Szczerze, to wybacz, nie znam tego "SLAXa", używam po prostu tego AmigaSYS, który wygląda dokładnie tak samo jak ten na screenach z linka który podałeś w kolejnym poście.

Na WinUAE, chodzi szybko, wygląda ładnie itd., ale wiadomo, to PC, który udaje Amigę i tyle. Coś tam nawet udało mi się raz GG odpalić, File Master chodzi, przeglądarka się uruchamia, ale za dużo na niej się nie wyświetla. Chodzi na pełnym ekranie i też nie wiem czy Cię tu nie zrozumiałem czy jest jakiś inny problem. Jakieś tam gierki okienkowe (Arkanoid) i tyle co Ci mogę na jego temat powiedzieć :)

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 19:52:57 przez Duracel
[#10] Re: AmigaSYS_live-09 system oparty na SLAX

@wojtekmedia, post #1

Witaj

Lepiej zainstaluj sobie na Linuxie (oczywisice jak chcesz ) tą wersję AmigaSYS, lepsza od tej Live (choć czasami sie przydaje).

Polecam też pakiet AmiKIT i też jest dla Linuxa ;).

Pamietaj że trzeba mieć oryginalne pliki do uruchomienia obu pakietów (kickstart oraz system).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem