kategoria: WinUAE
[#1] przegranie programow na CF
witajcie, pewnie problem był wałkowany nieskończenie wiele razy, sam czytałem tutaj kilka artykułów na ten temat a jednak mam problem. :)

w Swojej Amidze 1200 mam włożone 2 karty CF, na jednej mam WB3.1 i 2 puste partycje, na drugiej karcie mam 3 partycje na które chciałbym przegra sobie w końcu jakieś oprogramowanie. Chciałbym to zrobić na emulatorze WinUAE a następnie włożyć kartę CF do Amigi i się cieszyć Amigą :).
Interesuje mnie kilka rzeczy:

po 1 chce zainstalować biblioteki do Blizzarda 1260 :)
po 2 jakiś file manager i inne potrzebne (ułatwiające życie) w WB , np. menager plikow, jakiś program do odpalania obrazów dyskietek, lub program który umożliwi mi przegrywanie ADF'ow na dyskietki, chciałbym tez uruchamiać dema. Ogólnie mówiąc chce zobaczyć jak wyglądają dziś dema na a1200 :).

po 3 chętnie bym sobie cos powodował po 20 latach :) wiec by się przydały toolsy z tym związane czyli jakiś turbo assembler i etc.

a jak widać mam problem z uruchomieniem czegokolwiek na A1200, gdyż nie posiadam nic na dyskietkach. :(
[#2] Re: przegranie programow na CF

@Oxyron, post #1

z tego wszystkiego nie napisałem w jakim momencie mam problem :)

Uruchamiam WinUAE, następnie sprzęt> dyski twarde:
tutaj wybieram jako dysk twardy całą kartę CF (opcja "Dodaj Dysk twardy") i dodatkowo dodaje plikopartycje HD z zainstalowanym Amiga_OS. dodatkowo chciałem dodać katalog z plikami Amigi i to tez się udało. ale jak przegrywam na CF to niby jest all ok a jak wloze karte CF to nic nie ma :(

poprawka już jest.

Proszę zatem mi tylko powiedzieć jak mam zainstalować pliki 68060.library i jakie potrzebuje pliki zainstalować by uruchomić w końcu czytnik SD na PCMCIA i oczywiście jak to zainstalować :)

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 23:49:31 przez Oxyron
[#3] Re: przegranie programow na CF

@Oxyron, post #2

A ja proponuję wpierw tę kartę podzielić na partycje i sformatować w prawdziwej Amidze. A potem ewentualnie soft kopiować. Bo emulator to tylko emulator. I jeszcze jedno: Jeżeli jest to urządzenie podobne do tego: link do aukcji to Amiga nie koniecznie musi chcieć tę drugą kartę zobaczyć. A i jeszcze jedno. Dysk twardy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż karta CF. O tu: link do aukcji masz dysk, który spokojnie Ci wystarczy. Ja mam dysk 2 GB w Amidze i też wystarcza spokojnie. Chyba, że masz FastAtę czy chociaż buforowany interface to też będzie lepiej.



Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 07:46:51 przez gilban
[#4] Re: przegranie programow na CF

@gilban, post #3

Może pomyśl o PCMCIA -CF. Będziesz miał system plików FAT który PC zobaczy dzięki czemu nie trzeba kombinować z emulatorem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem