kategorie: WinFellow, WinUAE
[#1] 5 lat WinUAE PL - chwalpost jubileuszowy
To już 5 lat, jak istnieje strona WinUAE PL. Z tej okazji... nic się nie wydarzy :) - ale pomyślałem, że przejrzę statystyki i zobaczę, co w trawie piszczy. No więc przez te 5 lat stronę odwiedzono 128 533 razy, z czego około 53% odwiedzin to były jednorazowe wizyty (czyli najczęściej odwiedziny przez przypadek :) lub osoby czyszczące ciasteczka).



Najwięcej odwiedzin było oczywiście z Polski, z pozostałych 63 krajów łączyła się przede wszystkim polonia, choć kilka tysięcy osób miało ustawiony w przeglądarce język inny niż polski i odwiedziła moją stronę za pomocą Tłumacza Google.
Odwiedzający przejrzeli 2 504 647 stron (co daje średnio ~19,5 strony na odwiedzającego) i pobrali 17 049 spolszczeń dla różnych wersji WinUAE.



Wśród odwiedzających najpopularniejszą przeglądarką był Firefox (54% odwiedzających), Opera (17%) i Chrome (12%). I choć strona przeznaczona jest dla pececiarzy - to w pierwszej dziesiątce, na 9 pozycji zestawienia najpopularniejszych przeglądarek znalazł się IBrowse. Jest też - występujący na nowszych amisystemach - OWB (19 pozycja) oraz AWeb i NetSurf (32 i 33 pozycja).

60,5% odwiedzin zawdzięczam odsyłaczom z wyszukiwarek (Google, Microsoft, Yahoo...), 20,7% odwiedzających weszło na stronę bezpośrednio, wklepując jej nazwę - lub korzystając z zakładek, pozostałe 18,8% to odsyłacze z różnych stron (większość z PPA).

I to by było na tyle ze statystyk. Dla uspokojenia dodam, że następne takie spamowanie przewiduję za kolejne 5 lat (o ile strona będzie wtedy jeszcze istnieć).

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się przypadkiem - przy nauce obsługi programu ResHacker, przy robieniu spolszczenia dla zupełnie innego programu - no trochę mi się ten "eksperyment" przeciągnął. ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 17:34:17 przez APC74
[#2] Re: 5 lat WinUAE PL - chwalpost jubileuszowy

@APC74, post #1

Generalnie... Good Job :D
Powinszować!
[#3] Re: 5 lat WinUAE PL - chwalpost jubileuszowy

@APC74, post #1

Aaaa! Kojarzę, zaglądałem tu kilka razy, gdy chciałem zainstalować pendrive'a jako dysk twardy w WinUAE. Bardzo pomocna strona.OK
[#4] Re: 5 lat WinUAE PL - chwalpost jubileuszowy

@APC74, post #1

100 lat! A tak po za tym to dzięki Twojej stronce udało mi się spreparować CFkę do Amisi 600.
I ofkoz zasysam spolszczenia do WinUAE (lubię mieć soft w ojczystym języku)

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 19:20:54 przez waldiamiga
[#5] Re: 5 lat WinUAE PL - chwalpost jubileuszowy

@APC74, post #1

Brawo!

To ja jeszcze dorzucę kawałek do tej mało znanej historii - jestem autorem pierwszego polskiego oficjalnego tłumaczenia pliku pomocy WinUAE. Rzecz działa się z tego co pamiętam pod koniec lat 90 tych, skontaktowałem się z autorem tego świetnego programu czy nie potrzebuje takiej pomocy i potrzebował.

Jest to plik pomocy do bardzo starej wersji, bodajże 0.8.8, dlatego ciężko go dziś znaleźć, ale chwila googlowania i znalazlem:

http://www.back2roots.org/Tools/Emu/Emu-Help/

link
[#6] Re: 5 lat WinUAE PL - chwalpost jubileuszowy

@APC74, post #1

Dobra robota- sam kilka razy korzystałem OK
[#7] Re: 5 lat WinUAE PL - chwalpost jubileuszowy

@APC74, post #1

Szampan, Sto Lat, fajerwerki i Wieczna Chwała!
Świetne miejsce, zarówno dla nowicjuszy, jak i dla zaawansowanych emulatorowców, profesjonalna robota.

Z szacunkiem
Des
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem