kategorie: Inne oprogramowanie, WinUAE
[#31] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #30

komp pipczy jak wciskam F10 albo jak naciskam enter na opcji wyjścia z biosy

I właśnie o tym mówię - tak nie powinno być. Jak wejdziesz w opcję "save and exit" to nic nie powinno pipczeć, tylko powinien być komunikat o potwierdzenie wyjścia. Jak potwierdzisz to powinien być reset kompa i BIOS od nowa sprawdza konfigurację - wtedy może znowu pipczeć. Jeżeli w BIOSie jest tak jak piszesz, że po wciśnięciu F10 nie można wyjść z BIOSu to jest większy problem. Musiałbyś sprawdzić po kolei co jest uszkodzone, na pewno szybciej znajdziesz innego lapka, a czy lepiej to nie wiem

Ewentualnie zrób to co można najłatwiej - skasuj CMOS. Możliwe, że BIOS nie może nic zapisać w pamięci CMOS (bo coś się pochrzaniło) i dlatego jest problem. To może pomóc.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 21:48:38 przez Tom3k
[#32] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #31

Nie jeden padnięty komp już u siebie miałem i zawsze się coś dało zrobić mimo że czasem 5-6h zeszło, jednak ten to taka fanaberia że nie dałem rady więc dlatego pytałem... Po świętach rozbiorę gościa i zobaczymy co kotek ma w środku :) Dzięki Ci śliczne za wszelką pomoc, bo reszta to chyba zbyt zapatrzona w szufladki Workbench-a żeby coś podpowiedzieć :) Będę po świętach pisał co wyszło...

Ps. A powiedz, pójdzie na 333 Mhz i 256 ram KX Light i Amigowy OS ????
[#33] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #32

Spoko, wolałem napisać łopatologicznie na wszelki wypadek, a poza tym może się komuś innemu też przyda Na takim sprzęcie o ile ruszy kernel linuxowy, na którym postawione jest KX Light, to odpali się spokojnie. Możesz też spróbować Amithlona, fajne rozwiązanie, ale tylko do systemowych rzeczy, bo nie emuluje chipsetu. Za to można pisać programy dla AmigaOS pod procesor x86, taka ciekawa hybryda ze starych czasów.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 22:01:42 przez Tom3k
[#34] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #33

Wiesz próbowałem zabawy z Amithlonem ale rozwiązanie z Amiga Forever jest o wiele łatwiejsze i chyba bardziej sensowne, a tak jak już mówiłem system chciałem zainstalować na pecku i wsadzić gotowca w lapka...
A tak dla jasności, licytowałem komp bo myślałem że to może jakaś mała usterka i dam radę w parę minut, jednak nie dałem, ale to i tak słodko że dysk w pełni sprawny i ładowarka, więc dlatego zostaje ze mną :)
[#35] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #34

Mnie się Amithlon podoba, ale fakt, że to zupełnie inne podejście do tematu. Ja do takich zabaw kupiłem starego Della i pomykam sobie w różne starocie, ale pomijam emulatory - po wielu próbach wolę jednak prawdziwe Amigi

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 22:11:51 przez Tom3k
[#36] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #35

Tutaj nie ma o czym gadać. Ja mam w bloku 32 metry więc wiesz... Kiedyś miałem Ami 500 na półce od klawiatury na biurku a klawkę od PC na biurku i Ami była podłączona przez kartę telewizyjną do PC, no i na mońku od pecka miałem obraz z Ami :), oczywiście przy okazji NULL-MODEM tam się zaplątał :) Jednak teraz mam 2 pasje: Amiga i modelarstwo kolejowe, a że biurko od kompa jest moim warsztatem, biurkiem i stołem do kolacji to musiałem wywieźć Ami do teściów, ale tam jest w idealnych warunkach i jak tam jadę to moja żonka ze szwagrem gra na Wii i tych innych XBoxach a ja z prowarkiem pociskam w Lotusa czy tam inne Golden Axe :)
[#37] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #35

A powiedz na tym Dellu chodzi Amithlon i WHDLoad też ???? Powiedz mi jakie musi mieć minimum parametry żeby poszedł ten wynalazek z Amiga Forever albo Amithlon ?? Tyle że Ami Forever mam w oryginale...
[#38] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #36

Fajnie Ja mam zrobione specjalne biurko i jakoś się mieszczę, ale żebym miał wszystko rozstawione na stałe to też nie powiem.
[#39] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #38

Teraz na święta wraz ze szwagrem planujemy odpalić jego mydelniczkę C64 zamiast jego nowości... Zabieram oczywiście mały śrubokręcik i mnustwo trunków coby milej oglądać te dywany podczas wgrywania :P Podaj mi proszę co tam masz w tym Dellu że ładnie chodzi to i takiego będę polować :)
I jeszcze jak możesz mi powiedzieć to jak tutaj można dodać fotkę ???? Bo chciałem dać moje biurko u teściów :)
Ps. Nie masz może Black Box-a do Comcia na zbyciu ????

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 23:06:39 przez wojtekmedia
[#40] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #39

Ja mam C64 z flopkiem i interfejsem SD2IEC, więc wszystko ładnie się wczytuje. Mój laptop to Dell jeszcze z Pentium MMX i grafiką 2 MB, ale weź pod uwagę, że używam na nim gier i programów pod DOS lub Windows98. Do emulatorów lepiej mieć coś trochę szybszego, fajne są stare HPki pod Pentium3 albo Celerony, kiedyś miałem i polecam. Black Boxa nie mam niestety, ale można dość łatwo trafić na allegro choćby. O ile się orientuję to grafikę się dodaje ikoną na toolbarze (na górze pola edycji posta), ale za bardzo z tego nie korzystam.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 23:15:37 przez Tom3k
[#41] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #40

Ok, jednak i tak za wszystko dzięki :) A jaki procek minimum polecałbyś na emulację z WHDload ??
[#42] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #41

Ciężko powiedzieć konkretnie, bo emulator benchmarki pokazuje ładne, ale niektóre rzeczy zżerają moc procesora, co widać dopiero np. przy animacji w grze. Teoretycznie zalecany jest procesor ok. 1 GHz, ale z tego co sprawdzałem Pentium 3 w granicach 400-500 MHz chodzi już w miarę przyzwoicie.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 23:36:13 przez Tom3k
[#43] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #42

Rozumiem, dysk już mam, ładowarkę też, szukam teraz normalnego lapka, a tego rozbiorę i zobaczymy :)
[#44] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #43

Powodzenia życzę Jakbyś chciał coś nowszego to mam do oddania Compaqa CQ60 w cenie do dogadania.
[#45] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #44

A powiedz co ten Twój Comapqu ma na pokładzie i za ile oddasz, i tu też jest sprawa że ja wolałbym bez dysku bo dysk mam no i może bez ładowarki jak moja się nada...
[#46] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #45

To jest już nowszy model, procesor AMD Athlon 64 X2 (dwurdzeniowy) 1,9 GHz, 1 GB RAM (jest wolny drugi slot, więc można dołożyć), ekran 15,4 cala (rozdzielczość 1366x768), grafika nVidia 8200 Mobile, nagrywarka DVD z LightScribe, ma nawet nalepkę z licencją Windows Vista (tylko trochę wytarta, ale kod jest czytelny . Mogę sprzedać bez dysku i zasilacza, tylko te laptopy mają dość nietypowe gniazdo od zasilania, dlatego chyba lepiej z zasilaczem. W komplecie jest bateria, ale trzyma tylko kilkanaście minut średnio. Myślałem o cenie w granicach 350zł (lub 300zł bez zasilacza), bo sprzęt mi leży i się kurzy, ale zawsze możemy się jakoś dogadać czy nawet na coś wymienić, do uzgodnienia Najlepiej napisz do mnie na priva, żeby offtopa nie robić.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 21:59:39 przez Tom3k
[#47] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #46

Nie no kolego, to nie moja półka :) Ja szukam czegoś może typu Atom 1,2-1,5... I tak będzie jako stacjonarny na zasilaczu więc bateria nie ważna, ale na piekarza wydatek 350 zł, wiedząc że ma się już zamówione 2 lokomotywki po 500 za sztukę to troszkę dużo... Ja szukam szrotu takiego co się da naprawić za grosze :) A nie wiedziałem że ten Twój Conpaq to taka wysoka półka :) Jak gdzieś zobaczysz jakąś sensowną ofertę to daj znać proszę...
[#48] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #47

To może Ty sobie ze szrotu kup stacjonarny komputer typu desktop (Leżący)? Będzie 100 x wydajniejszy niż ten laptop na Atomie. Ja mam np netbooka na Atomie i ostatnio w miejsce Windows XP Ubuntu zainstalowałem - i szybciej działa niż ten XP. A o Windows 7 to nawet pomarzyć nie ma co. Próbowałem więc wiem. A netbook to Asus EEE PC 1000H.
[#49] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #47

Ok, kumam Napiszę, gdybym coś gdzieś dojrzał.

Gilban w poscie powyżej też dobrze pisze, bo sensowną stacjonarkę kupisz za parę złotych. Chociaż ja tam wolę bardziej poręczny sprzęt.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 11:47:00 przez Tom3k
[#50] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #49

No panowie i tutaj się pojawia problem, bo mając jednak tego nieszczęsnego lapka w rękach, zapragnąłem żeby jednak ten emulator był na lapku, tak że jak nie będę mógł spać to sobie popykam w lotusa nawet w łożu... A druga sprawa to to że na stacjonarka nie mam już miejsca, jakbym miał miejsce to zostawiłbym sobie tutaj prawdziwą przyjaciółkę z mońkiem Comodore :)
[#51] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #50

Wesołych i bardzo amigowych świąt Wam życzę !!!! Ja jutro będę się zabawiać moją 500+ no i jak wszystko odpali to mydelniczką C64 :) Achhhh już nie mogę się doczekać pieszego włożenia śrubokręta do śrubki głowicy :)
[#52] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #51

Mój pierwszy komputer to był właśnie C64. Jednak szybko zakupiłem w sklepie nową stację dysków, bo magnetofon to była masakra. Tak wtedy jeszcze C64 + osprzęt oraz Amigi normalnie w sklepach sprzedawali. To były czasy.
[#53] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@gilban, post #52

Witam ponownie, udało mi się reanimować mojego lapka, co się okazało, z nieznanych przyczyn ENTER zamienił się miejscami z klawiszem "/" dlatego też nie mogłem nic zapisać w BIOSie... Zdobyłem też dyskietki startowe i zarzuciłem mu Windows ME. Sam Winek na tych 333 mhz i 256 ramu hula ładnie, lecz niestety Winuae tragicznie, nadmienię że testowałem ostatnią wersję na Win ME czyli 1.4.6, jak i te starsze 0.8.x :( Czy ten system KX Light zachowa się lepiej ???? Dzięki za wszelką pomoc !!
[#54] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@wojtekmedia, post #53

Z tego co kiedyś sprawdzałem UAE pod Linuxa (na tym oparty jest KXLight) jest mniej wydajny od nowych wersji WinUAE. Natomiast jak to się ma do wersji starszych, tego nie wiem. Może porównaj wydajność starej i nowej wersji WinUAE na jakimś sprzęcie z nowszym Windowsem? Wtedy będziesz miał jakiś punkt odniesienia.

Z drugiej strony producent Amiga Forever sugeruje procesor ok. 1 GHz, więc na pewno różowo nie będzie. Ale pod WinME naprawdę jest tak tragicznie? Jak działają typowe gry, jak choćby Lotus? Ogólnie WinME jest specyficznym systemem i wiele rzeczy działa na nim dziwnie (tzn. inaczej niż na innych Windowsach), trochę można to porównać do NT4 (tylko pod innym względem), więc to też nie jest najlepszy system do testów. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić nową wersję WinUAE pod XP i wtedy będzie można powiedzieć coś konkretnego. Weź też pod uwagę, że stare UAE nie miały JITa (pewnie na takiej sprawdzałeś pod WinME) i wydajność wtedy też jest dużo niższa (nawet kilkukrotnie).

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 21:09:50 przez Tom3k
[#55] Re: KX Light z płyty Amiga Forever instalacja na dysku

@Tom3k, post #54

Eureka, tak długo grzebałem że wygrzebałem :) Po wielu próbach, wielu browarkach przelanych osiągnąłem swoje minimum, mianowicie Winuae już nie tnie !! Ominąłem Windowsowego Explorera zmieniając w rejestrze Explorer.exe na Winuae.exe (co na pewno troszkę zwolniło zasoby lapka) oczywiście z plikiem konfiguracji na full screen, no i zamiast pulpitu Windows startuje pulpit Workbencha 2.1 :) Trzeba jeszcze zrobić jakiś ładny logo.sys bo winME tylko szpeci :) Generalnie wszystko śmiga łącznie z WHDLoad, troszkę dźwięk ścinał ale zjechałem na 22050 mono i jest git... Na AmigaSYS albo AmiKIT raczej nie ma co liczyć, ale ja jestem usatysfakcjonowany z 600tki na laptopie !!

Dzięki wszystkim za pomoce !!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem