kategorie: E-UAE, WinUAE
[#1] Kierownica do gier w emulatorze Amigi
Czy ktoś podłączał kierownicę i korzystał z niej w grach wyścigowych?

Interesuje mnie gra Vroom możliwe, że sterowanie za pomocą kierownicy byłoby ciekawe.
[#2] Re: Kierownica do gier w emulatorze Amigi

@elekdj, post #1

Na końcu filmiku, w gameplay'u użyłem standardowej kierownicy pod USB (w ustawieniach emulatora włączyłem ją w porcie 1).
W LOTUSIE, co też widać na filmie, przełączyłem gaz na "pchnięcie" przód, a nie klawisz fire, dzięki temu, na pedałach miałem: lewy-hamulec, prawy-gaz. Z manualną skrzynią nie próbowałem. W każdym bądź razie, WinUae nie miał żadnych problemów podczas współpracy z kierownicą.
Spróbuj też, po przyłączeniu kierownicy przetestować jak działa. Może jeden z tych programów się przyda. Ja używałem JoyTest.
[#3] Re: Kierownica do gier w emulatorze Amigi

@don_rafito, post #2

Dzięki za info. Może kiedyś spróbuje.

Kierownicy nie kupiłem, ale dołożyłem kaski i kupiłem Nintendo Wii

Niestety, żeby tam uruchomić emulator trzeba wgrać niefirmowe oprogramowanie.

Można grać w wyścigowe gry za pomocą bezprzewodowych padów, chyba wygodniej niż za pomocą kierownicy.

Przyznam, że sterowanie w ten sposób jest pomysłowe i wygodne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem