[#1] WinUAE i twardy dysk
Instaluje po raz pierwszy system ,wcześniej kupiłem gotowca na allegro teraz jednak chce sam to zrobić
Dodałem plikopartycję jednak podczas instalacji systemu winuae nie widzi później twardego dysku , co źle robię ?


[#2] Re: WinUAE i twardy dysk

@zorkadar, post #1

Z obrazków wynika, że robisz wszystko OK.
Teraz, żeby zobaczyć partycję "dysku" musisz uruchomić HDToolsBoxa z dyskietki Install (przed uruchomieniem zmień w ikonie HDTB device ze scsi.device na uaehf.device) i wykryj a następnie załóż partycję na "dysku". Następnie będziesz go musiał sformatować.

Przejrzyj te tutoriale (szczególnie te na końcu).

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 07:00:56 przez APC74
[#3] Re: WinUAE i twardy dysk

@zorkadar, post #1

Ja WinUae zawsze odpalam z parametrem -disableharddrivesafetycheck.
A jak mi nie widzi dysku to przy dodawaniu dysku zmieniam domyślny sterownik z UAF na IDE0, ale to jest zdaję się nie potrzebne jak zrobisz to co napisał @APC74 post wyżej. I najlepiej jak podłączany dysk jest czysty, w sensie nie ma tam partycji, które Windows mógłby zamontować, a przez to blokować do nich dostęp. Dla pewności możesz wyczyścić go narzędziem diskpart z linii komend w Windowsie.
[#4] Re: WinUAE i twardy dysk

@glon, post #3

Myslałem że to będzie mniej skomplikowane , według poradnika dochodzę do momentu gdzie robię reset tylko że po resecie dalej nie pojawia się ikona twardego dysku głową w mur
[#5] Re: WinUAE i twardy dysk

@zorkadar, post #4

W najnowszym (2.7) WinUAE chyba jest coś nie tak z tymi dyskami. Jeśli plikopartycja została utworzona w innej wersji WinUAE i jest tylko wskazywana w nowej to jest OK.

Zniknęła (nie działa) prawidłowo funkcja tworzenia plikopartycji HDF. Plik tworzy się OK. Po wczytaniu dyskietki "Install" na starszej wersji WinUAE bez używania programu od zakłądania partycji pojawiała się już ikonka dysku i wystarczyło przeprowadzić formatowanie.

W tej chwili HDPrep na nowej wersji w ogóle nie widzi dysku pod żadnym kontrolerem.

Pomaga tylko wczytanie HDF przygotowanego w innej wersji WinUAE.



Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 13:13:33 przez pong777
[#6] Re: WinUAE i twardy dysk

@pong777, post #5

W 2.6.1 będzie ok?, która wersja winuae jest najlepsza?


Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 13:12:26 przez zorkadar
[#7] Re: WinUAE i twardy dysk

@zorkadar, post #6

Na 2.5.x działało na pewno. Daj jakiś namiar na prv to Ci wyślę pusty działający plik HDF na wersji 2.7.
[#8] Re: WinUAE i twardy dysk

@pong777, post #5

Włącz Enable RDB mode.
[#9] Re: WinUAE i twardy dysk

@cholok, post #8

Tak, teraz partycjoner widzi dysk. Ale czy da się uzyskać taki efekt, że jeśli nie nie potrzebujemy zaawansowanej konfiguracji to plik HDF tworzony jest już z podstawową partycją wielkości całego dysku gotową do formatowania w WB?
[#10] Re: WinUAE i twardy dysk

@pong777, post #9

Z twoim plikiem ruszyło OK
[#11] Re: WinUAE i twardy dysk

@zorkadar, post #10

Zastosuj jeszcze podpowiedź cholok ew powiedz ile chcesz mieć MB partycję to taką stworzę i podeślę na ftp.
[#12] Re: WinUAE i twardy dysk

@pong777, post #11

1gb by się przydało , wieczorkiem zobacze jeszcze z tym enable rdb
[#13] Re: WinUAE i twardy dysk

@zorkadar, post #10

A nie mozesz sobie sam stworzyc dowolnej wielkosci plikopartycje wykorzystujac w ADD HARDFILE , New hard disk image file -> CREATE
[#14] Re: WinUAE i twardy dysk

@Norbert, post #13

W wersji 2.5.0 od razu poszło bez żadnych kombinacji , czyli w 2.7 jest coś skopane. Próbowałem włączyć rdb ale też nie pomogło.
Dzięki wszystkim za pomoc.



Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 18:24:43 przez zorkadar
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem