kategoria: Amithlon
[#1] Sprzęty pod Amithlona
Witam posiadam starszy komputer AMD Athlon + hdd + 512mb ram i do tego była karta GF 4MX i amithlon się uruchomił tylko w 256 kolorkach. Szukałem po sieci i znalazłem informację o karcie radeon 9200 którą też zakupiłem i również to nie zmieniło kompletnie nic. I problem w tym że już kompletnie nie wiem jakiej karty potrzeba żeby odpalić wszystkie tryby graficzne pod Amithlonem. W ofercie mam jeszcze gf 4TI ale kolejny wydatek obawiam się że może być nie trafiony więc proszę o pilną pomoc.
[#2] Re: Sprzęty pod Amithlona

@Paul149, post #1

Miałem Amithlona z 10 lat temu. Na Voodoo3 na pewno wszystkie tryby chodziły. Na GeForce 2MX też... i, jeśli mnie pamięć nie myli, na GeForce 3Ti też.
[#3] Re: Sprzęty pod Amithlona

@_arti, post #2

to na gf4 ti też powinno działać
[#4] Re: Sprzęty pod Amithlona

@Paul149, post #1

Na oryginalnym kernelu Amithlona obsługiwane sa GF2, a GF4 wymagają aktualizacji, tak jak jest opisane na liście kompatybilności:

http://web.onetel.net.uk/~garycvl/amithlon/hardware.htm

GF2 - native, GF4 - GCK, czyli inny kernel. Dlatego tryby nie działają od razu.
Jak nie chcesz nic zmieniać w sofcie zamontuj GF2 i będzie dobrze. Sprawdzałem kiedyś i faktycznie tak to działa.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 21:47:50 przez tOMashBe
[#5] Re: Sprzęty pod Amithlona

@tOMashBe, post #4

Skąd można dostać takiego krenela, gdzie szukać ? w google mało info na ten temat. może ktoś pomoże?
[#6] Re: Sprzęty pod Amithlona

@Paul149, post #5

Kiedyś można było ściągać np. tutaj:

http://x86amiga.mikendezign.com/

ale teraz dużo linków nie działa. Trzeba szukać w google "amithlon kernels" lub czegoś podobnego.
Niestety projekt jest zarzucony i coraz trudniej znaleźć informacje.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 22:02:16 przez tOMashBe
[#7] Re: Sprzęty pod Amithlona

@tOMashBe, post #6

znalazłem odpowiedniego kernela :) teraz tylko działać :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem