[#1] Final Odyssey
witam przyjaciele czy jest możliwość uruchomienia gry Final Odyssey na emulatorze WinUae lub jakimś innym ponieważ nie mam amigi CD32 a zagrałbym lub czy jest jakiś sposób na zagranie np jakiś remakee lub wersja exe, fajnie też by było jak by można było tę grę uruchomić na androidzie przez emulator amigi Uae4all2
[#2] Re: Final Odyssey

@superjarko, post #1

WinUAE emuluje CD32.
[#3] Re: Final Odyssey

@SuperBuster11, post #2

wiem tyle że nie uruchamia mi się ta gra a ustawienia emulatora robiłem takie jakie udało mi się na necie znaleźć (mam ją z emuparadise) czyli
Quickstart model i configuration - cd32
chipset - AGA oraz chipset extra - cd32
ROM : Main ROM file - CD32 KS ROM v3.1 rev 40,60 (512kb)
: Extanded ROM file - CD32 extanded ROM rev 40,60 (512kb)
CD & Hard drivers zaznaczam select image i wskazuję płytę Final Odyssey iso
i nie działa mam zainstalowanego directa 11 a wyskakuje komunikat że direct 3d optional direct x9 not installed ale poco skoro mam nowszego to da rade odpalić tę grę czy nie ma szans
[#4] Re: Final Odyssey

@superjarko, post #3

Mogę się mylić ale to gra dla Amigi z napędem CD a nie typowo dla CD32. Wypalę obraz z oryginału i zerknę.
[#5] Re: Final Odyssey

@miro_78, post #4

Minimum 020, ECS, CD-ROM
Jest instalka na hdd
[#6] Re: Final Odyssey

@superjarko, post #3

DirectX 9 i 11 są niezgodne, więc musisz mieć zainstalowane oba.
[#7] Re: Final Odyssey

@cholok, post #6

mam zainstalowany direct 11 to zainstalować direct x9 ale czy można mieć dwa direct czy nie odinstalije mi się direct x11 jak zainstalije x9 to co mam zrobić
2. a czy można tą instalkę spod hdd uruchomić na winuae
[#8] Re: Final Odyssey

@superjarko, post #7

Kiedy instalujesz DirectX 9 na 11 czy odwrotnie niema to znaczenia.Instalują się dodatkowe biblioteki nic więcej.DirectX jako taki pozostanie w najnowszej wersji.
[#9] Re: Final Odyssey

@Stoopi, post #8

o dzięki nie wiedziałem zaraz ruszam z tematem i dam znać
[#10] Re: Final Odyssey

@superjarko, post #9

zainstalowałem dirext x9 już żaden komunikat o braku mi nie wyskakuje ale nadal po włączeniu start na emulatorze pojawia się logo amigi czy to cd32 czy CDTV czy 1200 tak jak by nie widział dysku iso wcześniej też tak miałem ale chociaż zainstalowałęm directa x9 bo nie wiedziałęm że bez niego gry mogą nie działać
[#11] Re: Final Odyssey

@superjarko, post #10

Ta gra prawdopodobnie nie jest autobotowalna. Musisz przynajmniej Workbencha uruchomić z obrazu dyskietki, albo z partycji (czy tam plikopartycji).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem